آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۹۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
مجلس به وزرای پیشنهادی اعتماد کرد؛
اردکانیان با 225 رای موافق، 38 رای مخالف و 13 رای ممتنع از مجموع 276 رای ماخوذه به عنوان وزیر نیروی دولت دوازدهم و غلامی نیز با 180 رای موافق، 82 رای مخالف و 14 رای ممتنع از مجموع 276 رای ماخوذه به عنوان وزیر علوم دولت دوازدهم انتخاب شد.
به گزارش فیدوس: بعد از پایان اظهارات مخالفان و موافقان وزرای پیشنهادی نیرو و علوم، توضیحات برنامه‌های غلامی و اردکانیان، مجلس وارد رای گیری از نمایندگان شد. همراه با آغاز رای گیری، هیات دولت از جلسه مجلس خارج شده و کارت‌های اعلام رای بین نمایندگان توزیع شد.

با ۲۲۵ رای موافق

اردکانیان وزیر نیرو شد

رضا اردکانیان با ۲۲۵ رای موافق مجلس به عنوان وزیر نیرو در دولت دوازدهم انتخاب شد.

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت بعدازظهر امروز (یکشنبه) پس از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو با ۲۲۵ رای موافق با تصدی وزارت نیرو توسط رضا اردکانیان موافقت کردند.

در جریان معرفی اعضای کابینه دولت دوازدهم، رئیس‌جمهور حبیب الله بیطرف را به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو به مجلس معرفی کرد اما مجلس به او رای اعتماد نداد و با گذشت کمتر از سه ماه رضا اردکانیان به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت نیرو به مجلس معرفی شد که مجلس با آن موافقت کرد.

با ۱۸۰ رای

غلامی وزیر علوم شد

منصور غلامی با ۱۸۰ رای موافق نمایندگان توانست اعتماد مجلس را جلب کند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) با ۱۸۰ رای موافق به غلامی برای حضور در وزارت علوم اعتماد کردند.

در جریان بررسی صلاحیت غلامی، عبدالکریم حسین زاده، حمیده زرآبادی و جهانبخش محبی‌نیا به عنوان مخالف و نبی هزارجریبی، حبیب‌الله دهمرده، عباس گودرزی و احمدی لاشکی به عنوان موافق به ایراد سخن پرداختند.
Histats.com START (standard) Histats.com END