آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۸۲۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۱
افشاء توطئه مغول‌وار علیه آبادان و خرمشهر:
پایگاه خبری فیدوس- پیرو مطالبی که طی هفته گذشته در خصوص نقش دفتر شیراز جنوبی در خصوص مسائل اخیر منطقه آزاد اروند مطرح کردیم...

 
 

پایگاه خبری فیدوس- پیرو مطالبی که طی هفته گذشته در خصوص نقش دفتر شیراز جنوبی در خصوص مسائل اخیر منطقه آزاد اروند مطرح کردیم، جای طرح چند سئوال دیگر در خصوص این دفتر وجود دارد که در این مطلب به آنها می‌پرداریم.

-نخستین سئوال در خصوص شرکت رعدان ...  است که باید پرسید این شرکت شریک اقتصادی کدام جریان یا فرد در منطقه بوده است، این شرکت آیا ارتباطی با دفتر شیراز جنوبی دارد؟

-اما سئوال مهم‌دیگری که باید در مورد دفتر شیراز جنوبی مطرح کرد نقش گردانندگان این دفتر در دو سال گذشته پیرامون برخورد با بعضی سرمایه‌گذاران در منطقه آزاد اروند و درخواست‌های عجیب و نامعقول از ایشان است، همچنین زمان و نوع ارتباطات و رفت و آمدهای برقرار شده در این دفتر با بعضی افراد در منطقه طی چند ماه گذشته که منجر به تماس‌های وسیع با فعالان سیاسی و اقتصادی و بعضی دلالان منطقه طی هفته گذشته در جهت یارگیری با سوء استفاده از عدم اطلاع ایشان بوده است.

-اما نکته مهمتر در خصوص دفتر شیراز جنوبی ارتباط این دفتر با بعضی عوامل ناآرام جلو دادن شرایط شهرهای آبادان و خرمشهر و خرج کردن مبالغی از طریق‌های مختلف و ارسال پول‌ برای بعضی افراد از طریق رابط‌های تابلو‌دار در منطقه است. البته این موضوع را باید نهادهای مسئول مشخص نمایند.

-باید روشن شود این سناریو سازی‌ها آیا ربطی به بیکاران منطقه دارد، یا در واقع ترتیب دهندگان این شوهای سیاسی به دنبال مسائل دیگر و ایجاد موقعیت برای تحقق اهداف دیگری هستند!؟ آیا به نام بیکاران و مردم مظلوم آبادان خرمشهر عده‌ای در حال ترتیب دادن یک سلسله جریان‌ها در منطقه هستند که پیش از این هم سابقه داشته است تا بتوانند مغول‌وار داشته‌های این مردم را چندصد میلیاردی به تاراج ببرند؟

به نظر می‌آید باید کلید این موضوعات را در بررسی چند نکته جستجو کرد :

یک- چه کسانی دلالی انواع مجوزها در منطقه از طریق باج‌خواهی از افراد یا تطمیع و ... یا اعمال نفوذ سیاسی و غیره را انجام می‌دهند و در حال حاظر شرایطشان چگونه است؟

دو-باج خواهی از بعضی سرمایه‌گذاران توسط افراد نامربوط در منطقه با کمک بعضی عوامل و تلاش برای در دور زدن قانون از طریق چه کسانی انجام شده و چگونه افعال ایشان و رابط‌های ایشان در بعضی جلسات ضبط شده و به دست بعضی اعضاء صاحب نفوذ هیئت مدیره رسیده است

سه-زمین‌خواری و تلاش برای تغییر کاربری زمین، فروش به چندین برابر  قیمت و مسائل دیگر از نوع مسائلی که پیرامون زمین‌های دانشگاه، پتروشیمی، زمین‌های ورودی جاده اهواز مسیر حصار منطقه به سمت خرمشهر و بسیاری زمین‌های دیگر وجود دارد، چه ارتباطی با مسائل پیش‌آمده دارد؟

چهار- چرا دقیقا بعضی چهره‌های هیئت مدیره اروند که بیشترین نقش در مبارزه و کوتاه کردن دست این عوامل فاسد طی نه ماه گذشته داشته‌اند از سوی جریان‌ها هدف قرار گرفته و با هدف قرار دادن ایشان کدام معاملات قرار است توسط این جریان‌های فاسد در اروند جوش بخورد؟

اما چند نکته مهم دیگر هم در این میان وجود دارد:

-باید بپرسیم آنچه با عنوان افشاگری طی چند هفته گذشته در گروه‌های مجازی توسط بعضی افراد توزیع شده، آیا در جهت افشا حقیقت عوامل فساد و باج خواهی و توطئه‌گری بوده است، یا نه در جهت منحرف کردن افکار عمومی از حقیقت، ناآرام جلودادن منطقه جهت زمینه‌سازی اعمال فشار بر سازمان برای تحقق اهداف ایشان و از سر راه برداشتن موانع بوده است؟

*

مردم آبادان و خرمشهر باید مطلع باشند پای منافع چند صد میلیارد تومانی وسط است که در حال حاضر همه خط‌های ارتباطی دلالان و کار چاق‌کن‌ها و جریان‌های فاسد سیاسی برای دسترسی به آنها عملا با ورود مستقیم افراد صاحب نفوذ و سالم به موضوع و رصد عوامل و کنار گذاشتن و برخورد با ایشان از طریق ارکان مسئول امنیتی در کشور و استان عملاً بریده شده است.

باقی مانده جریان فاسد وابسته به عوامل انحراف، افرادی که به زور سیاسی طی چند سال گذشته به مجموعه مدیریتی در منطقه تحمیل شده بودند و کنار گذاشته شدند، عواملی که با تلاش برای سندسازی به انواع مختلف تلاش کردند در منطقه باج خواهی کنند شناسایی شده و طی چند ماه گذشته کنار گذاشته شده‌اند، این کنار گذاشته شدن‌ها موجب شده اینها جهت رد دیون میلیاردی, بهره‌برداری از فرصت چندصد میلیاردی و ایجاد زمینه برای زد و بند و عبور از این شرایط دست به کار شده و  وارد این سناریو عجیب و ضد مردمی شوند.

کسی منکر این موضوع نیست که در منطقه آزاد  اروند ضعف‌هایی وجود دارد، اما آنچه امروز جریان دارد یک تلاش بزرگ برای سرقتی تاریخی و چندصد میلیاردی از بیت المال با سه پیش فرض است:

-یا شخصی که ما می‌خواهیم می‌آید که در آن صورت همه معاملات کثیف‌مان را با تطمیع کارچاق‌کن‌ها و واسطه‌های استانی و ملی با سرعت انجام می‌دهیم. در این شرایط قطعاً اعضاء صاحب نفوذ فعلی هیئت مدیره جای خود را به چهره‌هایی خواهند داد که پرونده‌سازی، سندسازی و تحت فشار قرار دادن ایشان برای سرقت چندهزار میلیارد ریال دارائی مردم آبادان و خرمشهر کار مشکلی نیست.

-یا شخصی می‌آید که در بدو ورود با استفاده از فشار سیاسی و محلی و یادآوری آنچه پیش از او با افراد دیگر انجام دادیم عوامل خود را مجدداً به سازمان برگردانده و در یک مدت زمان کوتاه تا ایشان بخواهند متوجه امر شوند کارمان را انجام می‌دهیم.

-یا چنان شرایط روانی سختی ایجاد می‌کنیم که با تهدید جانی و ... افراد فعلی و تهدید آبروی ایشان؛ در خصوص انجام معاملات فاسد خود و تداوم آن توافق کرده و راه خود را باز می‌کنیم.

-اما این عوامل فاسد از چه مسائلی غافل هستند:

برای چپاول چند صد میلیارد از مظلوم‌ترین مردم ایران در شرایط فعلی چیزی بیش از ابزاری که ایشان در اختیار دارند نیاز است، همچنین اگر مردم کمی تنها کمی آگاه شوند و باقی مانده این عوامل فساد از منطقه بیرون ریخته شوند و تکلیف پرونده‌های فساد ایشان با سرعت مشخص شود دیگر راهی برای بازگشت و تحقق برنامه‌های کثیف ایشان باقی نخواهد ماند.

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۷
0
0
مرگ براین جریان انحراف. اینها پس مانده های فاسد ازگذشته هستند که درمنطقه ازاد قشم انواع فساداقتصادی وزمین خواری کردند{زمینهای فرودگاه قدیم قشم}
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۷
0
0
لطفا ازوضع اشفته و نا ارام کارگران روزمزد رینگ سازی شهرک صنعتی خرمشهربیایید یک گذارش بگیرید ک 3ماه،4ماه حقوق نگرفتن روزی12ساعت کارمیکنن باحقوق 1200000هزارتومان،باتشکر
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۷
0
0
لطفا ازوضع اشفته و نا ارام کارگران روزمزد رینگ سازی شهرک صنعتی خرمشهربیایید یک گذارش بگیرید ک 3ماه،4ماه حقوق نگرفتن روزی12ساعت کارمیکنن باحقوق 1200000هزارتومان،باتشکر
Histats.com START (standard) Histats.com END