آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۶۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
چگونگي تلاش براي تاراج بيت‌المال توسط جريان‌هاي فاسد در اروند
به گزارش منابع مطلع و با پيگيري خبرنگار پايگاه خبري فيدوس ظاهراً ريشه شايعات هفته گذشته در خصوص رفتن اسماعيل زماني مديرعامل منطقه آزاد اروند بر مي‌گردد به تلاش‌هاي بعضی مديران سابق منطقه آزاد اروند كه از سمت خود بركنار شد براي بازگشت به اين منطقه و عضويت در هيئت مديره سازمان منطقه آزاد اروند تلاش می‍کنند، اين موضوع البته سابق بر اين هم قرار بود با پيگيري دوتن از نمايندگان منطقه آبادان و خرمشهر انجام شود كه با عدم قبول مهندس تركان و نظر منفي دريابان شمخاني و آقاي فروزنده و اسماعيل زماني منتفي شد و احمد رستمي و عبدالله كعبي در نهايت به عضويت هيئت مديره اين منطقه درآمدند.

به گزارش منابع مطلع و با پيگيري خبرنگار پايگاه خبري فيدوس ظاهراً ريشه شايعات هفته گذشته در خصوص رفتن اسماعيل زماني مديرعامل منطقه آزاد اروند بر مي‌گردد به تلاش‌هاي بعضی مديران سابق منطقه آزاد اروند كه از سمت خود بركنار شد براي بازگشت به اين منطقه و عضويت در هيئت مديره سازمان منطقه آزاد اروند، اين موضوع البته سابق بر اين هم قرار بود با پيگيري دوتن از نمايندگان منطقه انجام شود كه با عدم قبول مهندس تركان و نظر منفي دريابان شمخاني و آقاي فروزنده و اسماعيل زماني منتفي شد و احمد رستمي و عبدالله كعبي در نهايت به عضويت هيئت مديره اين سازمان درآمدند.

اما با خروج آقاي فروزنده از جمع هيئت مديره اروند در همان زمان فرد و افراد مورد نظر مجدداً تلاش‌هاي خود را براي حضور در هيئت مديره اين سازمان آغاز كردند. بايد اين موضوع را هم توضيح دهيم كه یکی از این افراد طي چند ماه گذشته براي رد ديون خود مرتباً در منطقه رفت و آمد داشته و از سوي ديگر از طريق يكي از جريان‌هاي فاسد اقتصادي و سياسي منطقه كه رد پرونده‌هاي فساد ايشان همچنان روشن است نيز در تهران از طريق كار چاق‌كن‌‎هاي سياسي حمايت‌هايي شده است و به طور شبانه روزي بعضي نمايندگان منطقه و وابستگان ايشان را براي تحقق اين موضوع تحت فشار شديد قرار داده است.

جالب است مردم بدانند نامبردگان با هزينه كردن جهت تخريب برخي مديران و افراد مخالف ايشان در سطح منطقه آزاد اروند و سازمان منطقه آزاد اروند و ناآرام جلو دادن منطقه و مربوط دانستن مشكلات منطقه به جاي فساد و تباني و شبكه‌هاي فاسد خود، به مديريت‌هاي فعلي و ايجاد تجمع‌هاي سوري با افراد مشخص در مناطق، مختلف قصد دارند نگاه‌ها را از آنچه در حال رخ دادن است دور كرده و توجه‌ها را از جريان فاسد مربوطه از يك سو برداشته و از سوي ديگر زمينه را براي بازگشت خود و تامين ديون خود به افراد و جريان‌هاي فاسد اقتصادي و سياسي در منطقه ممكن سازند.

تحريريه پايگاه خبري فيدوس ضمن اينكه به اين جمع بندي رسيده است اين جريان‌ها كه اكثراً ريشه در دوران دولت قبل داشته و وابسته به جريان انحراف مي‌باشند، با كمك رده‌هاي كارشناسي و بعضي مديريت‌هاي مياني تلاش‌هاي جدي را در ماه گذشته به صورت شبكه‌اي براي رايزني در كشور و ناآرام جلو دادن منطقه و ايجاد فرصت براي مثلاً دلالي زمين، فروش زمين به افراد مشخص به چندين برابر قيمت با ايجاد فشار بر مدير عامل و انواع فسادهاي ديگر اقتصادي و سياسي ديگر داشته‌اند.

جا دارد جناب آقاي بانك و كرباسيان در اين شرايط متوجه اين جريان فاسد و عوامل ايشان و نوع رايزني و برنامه‌ريزي ايشان براي دور زدن چهره‌هايي مانند دريابان شمخاني و آقاي فروزنده و ديگر اعضاء هيئت مديره كه جلو معاملات سياسي ايشان را در منطقه طي ماه‌هاي گذشته گرفته‌اند، باشند. اين جريان بدون ترديد با ايجاد پروپاگاندا قصد دارد شرايط را به نفع خود براي ضايع كردن مليايردها حق مردم در شرايط فعلي فراهم كنند.

خوب است مديران مربوطه و نهادهای مسئول دقت كنند:

-طي ماه‌هاي گذشته و با استقرار گمرك در خروجي و بركناري بعضي مديران، چگونه مسير قاچاق به كشور و معاملات غير قانوني با كشور عراق عملاً بسته شد و چه كساني از بسته شدن اين مسير متضرر شده‌اند!؟

-طي ماه‌هاي گذشته چگونه در منطقه آزاد اروند طي يك تلاش انقلابي با كمك نهادهاي مسئول كلاً مسير مجوز فروشي‌ها و دلالي‌ها بسته شده و اين بسته شدن باعث ضرر چند صد ميليوني كدام دلالان شده است؟

-طي ماه‌هاي گذشته ديون كدام جريان‌هاي سياسي فاسد با تغيير سيستم و از دست رفتن لايه‌هاي همكار ايشان در منطقه آزاد روي زمين مانده است و امروز براي آنكه آبروي اين افراد نرود و پرداخت كنندگان پول‌ها و ديون صدايشان بلند نشود نامبردگان به دنبال ناآرام جلوه دادن منطقه هستند.

-طي ماه‌هاي گذشته خوب است مردم بدانند كدام افراد پيگيري امور اين افراد فاسد را براي رد ديون و گرفتن آنچه مي‌خواهند تحت فشار و بسياري مسائل ديگر را انجام داده‌اند و ايشان چه خيانتي را به مردم آبادان و خرمشهر از نو تدارك ديده‌اند!؟

در اين شرايط جا دارد جناب آقاي شمخاني و فروزنده به طور جدي در مسائل ورود كرده و مقامات عالي كشور را مطلع اين وضع كرده و خط اين توطئه و برنامه‌ريزي فساد را در نطفه خاموش و خفه كنند و رد اين جريان فاسد باقي مانده از دوران انحراف را در منطقه پاك كنند.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
United States
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
0
0
راجع به آقای محمد فروزنده که در منطقه آزاد اروند هم نفوذ بالایی دارد و عمریست با تکیه بر مناصب مهم به ثروت اندوزی در سایه مشغول بوده و هست و از شهرت فراریست و دوست ندارد حتی یک مصاحبه کند و یا دیده شود و زندگی مخفیانه ای دارد هم تحقیق کنید.
Histats.com START (standard) Histats.com END