آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۶۰۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
در روزهای آینده تا جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی نیرو نیز جلسات دیگری با وی در مجمع نمایندگان استان انجام خواهد شد اما باز هم تاکید میکنیم که انتقال آب از سرشاخه های دز و کارون به دلیل ایجاد اثرات مخرب زیست محیطی در خوزستان جزء خطوط قرمز مردم خوزستان و نمایندگان این استان است.

به گزارش فیدوس: عباس پاپی زاده رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان در خصوص موضوع معرفی اردکانیان به عنوان  وزیر پیشنهادی نیرو از سوی رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی  اظهارکرد: با توجه به اهتمام ویژه مجمع نمایندگان خوزستان در راستای انتخاب وزیر نیرو و شرایط خاص استان خوزستان نسبت به مشکلات متعدد در حوزوه آب و محیط زیست، در نوبت گذشته آقای بی طرف  از سوی نمایندگان استان خوزستان رای نیاورد و امروز جلسه دیدار مجمع نمایندگان استان خوزستان با وزیر معرفی شده نیرو (اردکانیان) برگزارشد.

وی افزود: در دو هفته گذشته رایزنی های متعددی از سوی دولت وزارت نیرو با مجمع نمایندگان خوزستان صورت گرفت .این جلسه با  هدف  رفع مواضع و شفاف سازی برنامه های آینده وزارت نیرو بود که در نهایت تبادل نظرات نمایندگان استان خوزستان با آقای اردکانیان در جهت اعلام دغدغه های مردم خوزستان نیز به سرانجام رسید.

پاپی زاده به موضوعات جدی و اساسی مطرح شده در جلسه امروز نمایندگان خوزستان با وزیر پیشنهادی نیرو اشاره کرد و گفت: موضوع پیگیری مطالبات مردم خوزستان در بحث انتقال آب از سرشاخه های دز و کارون، خشک شدن تالاب ها، هجوم ریزگرد ها  که ناشی از تغییر طبیعت و دگرگونی های منابع آبی است، تامین آب روستاهای استان  و شهرها و مشکلات فاضلاب، تامین حق آبه ی فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری که تا کنون از سوی وزارت نیرو حل نشده و تخصیص آب انجام نشده است و در پایان مشکلات تامین و فرسودگی شبکه برق نیز مطرح شد.

 رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان با اعلام اینکه بحث محیط زیست و انتقال آب خوزستان در اولویت و جز اصول کاری آقای اردکانیان قرار خواهد گرفت، عنوان کرد:  اردکانیان در این جلسه  بیان داشت، با توجه به اینکه خود در بحث توسعه پایدار کار کرده ام، قطعا تامین خواسته های مردم خوزستان و افراد پایین دست در اولویت کارم قرار خواهم داد و حاضر نیستم برای تامین آب یک منطقه،  منطقه دیگری را با مشکل مواجه سازم. همچنین به مدیریت مصرف آب در مقصد معتقدم، یعنی آب در مقصد باید در حوزه کشاورزی، شرب و  صنعت  صرفه جویی شود.

وی، خاطر نشان کرد: مجمع نمایندگان خوزستان بر اساس جدیتی که در راستای پیگیری مطالبات مردم استان دارند، اعلام کردند جلسه دیگری با ایشان خواهند داشت تا  نقطه نظرات  خود  را هم مطرح و به جمع بندی نهایی در این خصوص برسند.

پاپی زاده، اظهار کرد: اگر چه ممکن است دیگر استان ها و مجامع جلسه خاصی با وزیر پیشنهادی نیرو نگرفته باشند،  اما در خوزستان به دلیل اهمیت خاص محیط زیست و مشکلات پیرامون انتقال آب ، نمایندگان اعلام کرده اند قطعا جلسه ی دیگری را هم برگزار خواهند کرد تا به اطمینان کامل برسند و از اولویت قرار گرفتن دغدغه های مردم استان  در بحث آب و محیط زیست مطمئن شوند.


وی افزود :در این جلسه مجمع نمایندگان خوزستان به صورت شفاف مخالفت خود را با پروژه های انتقال_آب از سرشاخه های دز و کارون اعلام کرد. همچنین مجمع نمایندگان خوزستان خواستار تامین حقابه تالابها بوده و مبارزه با ریزگردها و نوسازی سیستم برق رسانی خوزستان که سالهای گذشته مشکلاتی برای مردم استان ایجاد کرد ، را از وزارت نیرو مطالبه داریم.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت : وزیر پیشنهادی نیرو در این جلسه تعهد داده که وزارت نیرو نسبت به پروژه های انتقال اب و هر پروژه ای که باعث اثرات مخرب زیست محیطی شود ، مخالفت می کند و اجازه انجام آن را نمی دهد.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان در خاتمه گفت : در روزهای آینده تا جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی نیرو نیز جلسات دیگری با وی در مجمع نمایندگان استان انجام خواهد شد اما باز هم تاکید میکنیم که انتقال آب از سرشاخه های دز و کارون به دلیل ایجاد اثرات مخرب زیست محیطی در خوزستان جزء خطوط قرمز مردم خوزستان و نمایندگان این استان است.
منبع: آراس
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
0
0
چنانچه آقای اردکانیان واقعاً تعهد داده که وزارت نیرو آب را منتقل نکند بهتر است مجمع نمایندگان اولاً کتباً از ایشان تعهد بگیرند و ثانیاً اقای اردکانیان در مجلس هنگام اخذ رأی اعتماد علناً و صراحتاً عدم انتقال آب کارون و دز را اعلام کند و مجمع مبادا فریب اظهارات شفاهی و پشت درهای بسته کسی را بخورد .
Histats.com START (standard) Histats.com END