آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      

اولین فراخوان فیدوس برای پرسش از مسوولین بعد از 5 روز پاسخ گرفت. این فراخوان در راستای یکی از اهداف فیدوس در جهت پاسخگو کردن مسوولین و تقویت روحیه پرسشگری شهروندان صورت گرفت و با توجه به مشکل آبگرفتگی گسترده شهر آبادان در پی بارندگی پاییزی ابتدا با شیرازی، شهردار آغاز شد. پس از گذشت دو روز از اعلام فراخوان، 21 سوال مخاطبان به روابط عمومی شهرداری ارسال شد و اکنون پاسخ مکتوب شهردار پیش روی شماست. از آنجا که سوالات مخاطبان فیدوس، صریح و غیرشخصی بودند ارزیابی پاسخ های شیرازی حق همه مخاطبان فیدوس است. توضیح اینکه، شیرازی در پاسخ هایش به شبهاتی که در مورد برکناری مدیر روابط عمومی و واگذاری زمین به تامین اجتماعی در مقابل بدهی شهرداری و... پاسخ داده اما بعضی سوالات را بدون پاسخ مشخص رد کرده است. از جمله در پاسخ به یک مخاطب که در مورد سکونت ایشان در آبادان پرسیده در نهایت جواب مشخصی نداده و فقط کارهایش را به رخ او کشیده است.

همچنین سوال مخاطبی که در گلایه از اجازه شهرداری برای تخریب فضای سبز منازل واگذار شده شرکت نفت پرسیده را غیرقابل پاسخ(!) عنوان کرده و عملکرد سه ساله اش در آبادان را به رخ او کشیده است. این در حالیست که شیرازی در جلسه ارائه برنامه به شورای شهر با افتخار گفته بود شخصا تابوی میراث فرهنگی در منازل مذکور را شکسته و اجازه ساخت و ساز داده است. همچنین در پاسخ به مخاطبی که در مورد سفرهای اعضای شورای شهر و پرسنل شهرداری به مشهد با هزینه این نهاد صورت گرفته پرسیده فقط در مورد پرسنل شهرداری صحبت کرده و پاسخی در مورد سفرهای اعضای شورا با هزینه شهرداری نداده است. ضمنا موضوع کمک شهردار به ستادهای بعضی کاندیداهای شورای شهر را منکر شده و آن را به "مخالفان شهرداری" نسبت داده که به نظر می رسد شیرازی خودش را با نهاد شهرداری یکی گرفته است! 

گفتنی است شیرازی در یک اقدام غیر اخلاقی پاسخ سوالات مخاطبان فیدوس را بدون اجازه و بدون اشاره به منبع آن، تحت عنوان پاسخ به شهروندان، در سایت شهرداری درج کرده است. متن کامل پاسخ شیرازی به سوالات مخاطبان فیدوس را بخوانید.   

 سوال اول: حمیداوی 

راست است که مسئول روابط عمومی شهرداری بخاطر فشارهای بیرون از طرف ستاد امر به معروف و طلاب معترض به کنسرتها کنار گذاشته شده است؟ 

پاسخ: خیر. آقای تیلا از نیروهای خوب و متعهد شهرداری است و اصلاً هیچ فشاری برای این تغییر نبوده بلکه با نظر خودم و به منظور استفاده بهتر از خدمات ایشان این جابه جایی صورت گرفته است.  

 

سوال دوم: موسوی 

 جناب آقای شهردار باسلام احتراماً، فاضلاب های خیابان منتهی به فلكه میثاق و بلوار فرودگاه تا این لحظه (10/09/92 ساعت 17:00) همانند یك آبنمای كوچك خیابان را به آبهای فاضلاب مزین كرده است فقط كافیست كه چراغ هایی رنگی نیز نصب شود تا نمای زیبایی را در شب شاهد باشیم. سوال اینجاست: آقای شهردار آیا مد رودخانه همچنان ادامه دارد؟ و هنوز جزری صورت نگرفته است؟ یا پمپ ها معكوس بسته شده اند؟ باتشكر

پاسخ: مسئولیت فاضلاب تماما بر عهده شرکت آبفاست. نقاطی که شما می بینید مثل چاه آرتزین بالا می زند منهول های فاضلاب است و طبیعتا اداره آبفا هم باید پاسخگو باشد. این موضوع دو علت دارد یا مجرای فاضلاب ریزش کرده و باید ترمیم و تعویض شود و یا اینکه ایستگاه پمپاژ فاضلاب مشکل دارد و باید رسیدگی شود. مطمئن باشید نیروهای شهرداری موارد مشابه را همواره و با سرعت پیگیری می کنند تا رفع مشکل آنها توسط اداره متولی انجام شود.

  

سوال سوم: شهروند 

 جناب آقای شهردار تکلیف ما ساکنین مناطق شرکتی چیست؟ شرکت پالایش نفت در بعضی از مناطق خانه ها را واگذار کرده و می گوید از زیرپوشش شرکت خارج شده است حمل زباله ها، پاکسازی محله و تمیز کردن جوی ها کم عرض و عمق وسط کوچه ها تقریبا متوقف شده است اگر مازیرنظر شهرداری هستیم چرا به خوبی این محله ها تمیز نمی شود. اگر نیست هم به ما بگویید به خدا از کثیفی و به هم ریخته ای محله هایمان خسته شدیم. خجالت می کشیم مهمان شهرستانی دعوت کنیم از طرفی ناامنی توی کوچه پس کوچه بیشتر به خاطر تاریک بودن محله ها در شب ما را نگران کرده است. با توجه به اینکه این محله ها کوچه باغی زیاد است و محله ها شب خلوت و تاریک است اگر کسی از افراد خانواده در حال مرگ باشد جرأت نمی کنیم از خانه خارج شویم مخصوصا که من بازنشست شدم و همسرم هم میانسال است وصاحب دختری بیمار هستیم خیلی دست و پایمان بسته است تورو خدا با نصب لامپ و تمیز کردن محله دل ما آدم های پیر را شاد کنید.

پاسخ: اخیرا منازل شرکتی در محلات شهر به شهرداری واگذار شده و کار جمع آوری زباله های آنها بصورت روزانه انجام می شود. اما موضوع روشنایی معابر مربوط به اداره برق است که ضرورت دارد عزیزان اداره برق هم نسبت به تامین روشنایی آنها اقدام نمایند. 

 

 سوال چهارم:هنرمند بومی 

 آقای شیرازی، طبق قانون شوراها اعضای شورا حق دخالت در عزل و نصب کارکنان شهرداری ندارن اما در کمال تعجب و تاسف شنیده می شود یک عضو شورا داره دوست صمیمیش رو از شرکت [...] مامور بخدمت می کنه میاره روابط عمومی شهرداری، آیا این موضوع صحت داره؟!

پاسخ: خیر! این موضوع از اساس فاقد صحت می باشد و هیچ یک از اعضای شورا تاکنون مبادرت به چنین اقدامی نکرده است. 

 

سوال پنجم: سعادت 

 با سلام. از شهردار بپرسید شب و روز پرباران کجا بودند؟

پاسخ: آبادان بودم. می توانید از مردمی که در سیل گرفتار شده بودند بپرسید. آنها شهادت می دهند که شهردار هم مثل سایر نیروهای تلاشگر شهرداری و در کنار ایشان مشغول رسیدگی به مشکلات ناشی از بارندگی شدید آن شب ها بود. البته مردم هم با تماس رادیویی و ارسال پیامک و ایمیل از حضور شهردارشان در صحنه تشکر کردند و مثل همیشه مرا شرمنده محبت ها و قدرشناسی خود نمودند.

 

 سوال ششم: نیما 

 آقای شهردار آیا این درسته که برخی از اعضای حال حاضر شورا از شما کمک هایی در انتخابات گرفته اند؟ آیا این درسته که شما اعضای شورای شهر و پرسنل شهرداری را با بودجه شهرداری به مشهد مقدس می فرستید و تنها در یک نوبت مبلغ دویست میلیون تومان به هواپیمایی زاگرس پرداخت کردید؟ راستی این پلاکاردهای بزرگ که قیمت هرکدام شاید هفتصد یا هشتصد هزار تومان می باشد را واقعا جمعی از مردم شهر برای تعریف و تمجید از شما تهیه می کنند؟

پاسخ: موضوع کمک های شهرداری به برخی اعضای کنونی شورای شهر در انتخابات شوراها فاقد صحت است و ساخته و پرداخته ذهن دشمنان شهرداری است! اعزام کارکنان به مشهد هم سه سال پیاپی است که در راستای ارائه خدمات رفاهی به کارکنان و خانواده هایشان به شورا پیشنهاد و به تصویب رسید و انجام شده که اتفاقا یکی از نقاط برجسته خدمت بنده است که قطعا تاثیرات انگیزشی خود را داشته است. بنرهای بزرگ مورد نظر شما هم توسط شهروندان و از طریق کانون های تبلیغاتی صاحب این بیلبوردها سفارش داده شده و نصب گردیده و شهرداری هیچگونه نقشی در این زمینه نداشته است. 

 

سوال هفتم: داریوش 

 چرا خیابان بلوار کنار پیتزا انسی در امیرآباد که به منازل شرکتی 300ها منتهی می شود را با توجه به زیرسازی و نصب تیر چراغ برق آسفالت نمی کنید؟

پاسخ: آسفالت این منطقه با اداره مسکن و شهرسازی است و با توجه به اینکه شهرداری آمادگی آن را دارد اما بنا به درخواست آن اداره بعلت نیمه کاره رها شدن پروژه توسط پیمانکار اداره مذکور و جذب پیمانکار بعدی، شهرداری قادر به انجام عملیات آسفالت در آن منطقه نیست.

 

سوال هشتم: عزیز 

 با سلام و خسته نباشید خدمت شهردار محبوب و زحمت کش آبادان. من ساکن کوی قدس منازل شرکت نفت هستم. خدا شاهد از روزی که منازل شرکت نفت به پرسنل واگذار شد ما دیگر رنگ نظافت و پاکیزگی رو توی این مناطق ندیدیم. یعنی مردم این مناطق حق داشتن یک خیابان تمیز را ندارند. خواهش می کنم به این سوال من جواب بدید.

پاسخ: همانگونه که قبلا نیز گفتم کار جمع آوری زباله های منازل شرکتی که در محلات شهر به شهرداری واگذار شده بصورت روزانه انجام می شود. در صورت مشاهده عدم نظافت و کم کاری همکاران می توانید فوراً با مرکز فوریت های خدمات شهری ما با شماره 137 تماس بگیرید و یا به شماره سامانه 10006310 موارد را پیامک کنید تا رسیدگی شود. 

 

 سوال نهم: یک شهروند 

 شهردار محترم با سلام و عرض ادب 1- چرا در حاشیه اروند کنار سوله های سازمان بنادر و گمرک را جمع نمی کنید؟ مستحضرید که بهترین منظره گردشگری, توریستی آبادان می باشد. 2- چرا محیط زیبای نمای شمشادی مناطق شرکت نفتی را به نمای زشت دیوار ترجیح دادید؟ و مناطق منحصر بفرد اکولوژیکی، محیط زیستی، محیط روانی آرامش شهروندی (رنگ سبز) و توریستی آبادان را خراب نمودید؟ با تشکر فراوان

پاسخ: لطفاً یک بار دیگر در شهر نگاه کنید شاید متوجه تفاوت ها از 3 سال قبل تا به حال شوید. خراب کردنی که شما اشاره کرده اید عجیب و غیر قابل پاسخ است!  

 

سوال دهم: سعید 

 با سلام چرا خانه های مخروبه و کلنگی و اغلب خطرناك تا كنون در محدوده امیری و سایر نقاط شهر باقی مانده است؟ و برنامه شما برای بر چیدن آثار غیر ثبت شده باقی مانده از جنگ چیست؟ آقای شهردار بفرمایید وضعیت بازار ایستگاه هفت و ورودی شهر چه وقت سامان پیدا می كند؟

پاسخ: تاکنون حدود 30 واحد مخروبه، کلنگی و متروکه توسط شهرداری در محدوده مرکزی شهر تخریب شده و این روند بصورت نصب پلاکارد اطلاع رسانی و سپس تخریب ملک همچنان ادامه دارد. مقرر شده این وضع تا پایان سال 93 ادامه داشته باشد و بعد از آن شهرداری طبق قوانین پیش بینی شده و قانونی اقدام خواهد کرد.

طبق برآوردها و کارشناسی های بعمل آمده در سال گذشته، ساماندهی، جابجایی و انتقال بازار ایستگاه هفت و بازار بهمنشیر به 6 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که انشاءالله پس از تامین اعتبار لازم و همکاری کسبه محترم این کار صورت خواهد پذیرفت.  

 

 سوال یازدهم: عبدالشهید جلوه 

 با سلام. سئوالم از شهردار اینه که شایعات مبنی بر اینکه قصد دارند نامزد مجلس بشوند صحت دارد یا خیر؟

پاسخ: همانگونه که بارها گفته ام و در جلسات انتخاب شهردار نیز تاکید کرده ام بنده یک مدیر اجرایی هستم و روحیاتم با خدمت اجرایی در کسوت مدیریت شهری به شهروندان سازگارتر است و هیچگونه قصدی برای نامزدی مجلس ندارم زیرا اعتقادم بر این است در هر لباس و پستی می توان به خلق الله خدمت کرد و خدمت فقط از طریق نمایندگی مجلس نیست! 

 

سوال دوازدهم: هادی 

 سلام با عرض خسته نباشید تراز مالی شهرداری در سالهای گذشته، داستان 25درصد افزایش مبلغ قرارداد ساخت پل امام رضا با ترک تشریفات، شفاف سازی در پیمانکارانی که در سال در خدمت شهردار بوده اند، مشخص نبودن هزینه های تبلیغات شهرداری و شورای شهر. البته اشکالی نداره دنیا رو تبلیغات می گرده ولی شفاف سازی خوبه و سوالاتی که دوستان نمودند. با تشکر

پاسخ: تراز مالی شهرداری در قالب بیلان و عملکرد سالانه به صورت مرتب اعلام و منتشر می شود. در خصوص پل کابلی امام رضا (ع) هم با توجه به مبلغ برآورد اولیه پیمان و افزایش جهشی و ناگهانی نرخ تورم پس از عقد قرارداد، منجر به صدور ابلاغ 25 درصد افزایش و ترک تشریفات مناقصه با کسب مجوز قانونی از سوی استانداری گردید که هیچگونه منافاتی هم با قانون مالی شهرداری ها ندارد. در خصوص هزینه های تبلیغاتی که شما اعلام کرده اید خوب است بدانید اطلاع رسانی به شهروندان با تبلیغات تفاوت دارد و اطلاع رسانی در راستای اهداف شهرداری و در چارچوب سقف اعتبارات مصوب شهرداری صورت گرفته و هزینه شده است.

 

سوال سیزدهم: جاسم 

 با سلام خدمت شهردار یک سوال دارم که قسم می دهم راست و حسینی دروغ ندهید آیا درست است که می گویند به دفتردارتان بیست میلیون تومان پاداش داده اید؟

پاسخ: خیر. هرگز این شایعات را نه جدی بگیرید و نه باور کنید. بنده خدا حتی اگر ماکت چنین پاداشی را هم می گرفت توی دفتر بنده بند نمی شد! احتمالا شما موضوع را با پاداش های آنچنانی سازمان تامین اجتماعی اشتباه گرفته اید! 

 

سوال چهاردهم: بهمن پور 

 1- وضعیت خیابانهای شهر با اینهمه چاله و خرابی کی باید مشخص شود؟ 2- چراغ راهنمایی میدان طیب همیشه خراب است شهردار عزیز. چرا؟

پاسخ: بعد از اینکه ادارات حفار نسبت به انجام عملیات حفاری و ترمیم آن اقدام نمودند شهرداری بر حسب اولویت در چند فاز نسبت به روکش خیابان های ناهموار اقدام خواهد نمود. در خصوص چراغ راهنمایی میدان طیب هم در حال پیگیری است. 

 

سوال پانزدهم: کاوه مختومی 

در شهری زندگی می کنیم که اطراف آن را رودخانه فرا گرفته ولی دریغ از تفریحات آبی. چرا شهردار محترم؟

پاسخ:  موضوع احداث پارک آبی و تفریحات آبی توسط مدیریت سرمایه گذاری و مشارکت های اقتصادی در حال پیگیری جدی و جانمایی مکانی در کوی فرهنگیان است. البته شهرداری قصد دارد حاشیه رودخانه بهمنشیر نیز جاده ساحلی و پارک ساحلی و فضای سبز احداث نماید به همین منظور از سال 89 تاکنون 2500 متر بر طول جاده قبلی افزوده شده که 5/1 کیلومتر آن کاملا زیرسازی و آسفالت و یک کیلومتر هم زیرسازی شده و عملیات اجرایی در آن همچنان ادامه دارد. خوب است بدانید از سال 74 تا 89 یعنی در زمان تصدی شهرداران قبلی فقط 850 متر از بلوار ساحلی احداث شده بود! 

 

سوال شانزدهم: فرهاد 

 آقای شهردار قرار بود شهربازی آبادان از مکان کنونی با تجهیزات بیشتری به پارک بازسازی جنب پل کابلی انتقال پیدا کنه اما تاکنون اتفاقی نیفتاده است؟

پاسخ: در چند نوبت آگهی فراخوان برای جذب سرمایه گذار منتشر شد ولی مورد استقبال قرار نگرفته است. این روند را تا حصول نتیجه و با تدابیر و راهکارهای جدی ادامه خواهیم داد.  

 

سوال هفدهم: قاسم 

 با سلام واحترام چند روز پیش با یکی از اقوام که معلول می باشند به بازار لین یک رفتیم متاسفانه هر مغازه ای که تعمیر شده بود قسمت عابر پیاده را نبز بدلخواه تغییر داده بود و این معلول توانایی عبور از عابر پیاده را بدلیل بالا و پایین شدن کاشی ها نداشت البته فرد سالم هم ممکنه دچار مشکل بشه چرا نظارتی بر این ساخت و سازها نیست متاسفانه در بازار امیری نیز این مساله دارد روی می دهد.

پاسخ: از توجه شما بسیار ممنونم. حتما توجه و رسیدگی می شود. انتقاد بجا و سازنده ای بود که به شهردار منطقه یک و مسئولان مربوطه تذکر خواهم داد و به پیاده روسازی خیابان امیری هم توجه جدی خواهد شد. 

 

سوال هجدهم: علیرضا 

 با سلام آیا واقعیت دارد که شهرداری به عوض بدهی به تامین اجتماعی یک قطعه زمین وسیع به ارزش خیلی بالا را به این سازمان داده است؟

پاسخ: با توجه به اینکه شهرداری از سال های قبل و پیش از تصدی بنده، بابت حق بیمه معوقه کارکنان به سازمان تامین اجتماعی بدهی میلیاردی داشت و بدهکار بود لذا با مجوز شورای شهر و تصویب فرمانداری مقرر گردید زمینی در یک منطقه محروم به منظور احداث بیمارستان در اختیار تامین اجتماعی قرار دهد و در عوض آن بخشی از بدهی سنگین شهرداری تهاتر شود. این موضوع نقش به سزایی در ارتقای شاخص های سلامت و درمان شهروندان خواهد داشت و سازمان تامین اجتماعی شهرستان اعتباراتی نیز در این زمینه از مرکز جذب نموده است.  

 

سوال نوزدهم:علیزاده 

 لطفا صریح و شفاف بفرمایید خانواده (همسر و فرزند) تان را به آبادان آورده اید یا در اهواز هستند و شما هرروز به اهواز رفته و برمی گردید؟

پاسخ: البته این سوال خصوصی است ولی پاسخ می دهم. اما این شایعات را که بنده هر روز به اهواز می روم و  می آیم باور نکنید. قطعا اگر اینگونه بود پس خیل عظیم کارهای صورت گرفته در سال های اخیر را که در آبادان اجرا نمودم و موجب تحول در ساختار شهری گردیده چگونه انجام شده است؟! مطمئن باشید انجام آن همه کار سنگین، تمرکز، حضور و صرف وقت می خواهد که بنده چیزی کم نگذاشتم. 

 

سوال بیستم: رضایی 

 علت حمایت چند ساله تان از معاون اداری مالی شهرداری چیست؟ مگر ایشان که انتهای خدمتش بود و به آبادان آورده شد و حتی پرونده اش را منتقل کردید چه کار شاق و معجزه ای می کند که پرسنل بومی شهرداری از انجام آن  عاجزند؟!

پاسخ: اولاً ایشان در شهرداری آبادان حضور داشتند که من بعنوان شهردار انتخاب شدم و سالهاست که صادقانه به مردم شریف آبادان در مسئولیت های مختلف در شهرداری این شهر خدمت می کند. ثانیاً بنده از هر کسی که بسیار دلسوزانه و بصورت شبانه روزی پیگیر مسائل و مشکلات شهر و شهروندان باشد با قدرت حمایت می کنم. همه کسانی که به نوعی با ایشان ارتباطی داشته اند به این موضوع اذعان دارند و ایشان می توانند سرمشق بسیاری از جوانان دلسوزی باشند که قلبشان برای آبادان می تپد. 

 

سوال بیست و یکم: رهگذر 

 آقای شهردار چرا آبهای غیرمجاز فضای سبز را که باعث کم آبی بسیاری از مناطق شهری درفصل گرما می شود را جمع آوری نمی کنید؟

پاسخ: برای حفظ و توسعه فضای سبز بیش از 90 درصد مساحت فضای سبز شهری در حال حاضر از آب خام (آب رودخانه) استفاده می شود اما در بعضی نقاط حاشیه ای به دلیل شوری بیش از حد آب اروند مجاز به استفاده از آن نیستیم. به ناچار از آب تانکر استفاده می شود که در برنامه ریزی های آینده این 10 درصد نیز از رود بهمنشیر تامین خواهد شد.

انتشار یافته: ۱۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سروش
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
فیدوس لطفا دیگه از این برسش و باسخ بازیا راه ننداز... ما را به خیر آقایان امیدی نیست ؟ اگر سوالی برسیده نشه طبعا جوابی هم داده نمیشه که توهین به شعور مخاطب ازش برداشت بشه
سید محسن موسوی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
بنده یه سوال از خود شما دارم چرا اقدامات مثبت این شهردار بیچاره که از همه چیزش برای این شهر مایه میذاره گزارش نمیدین - اگه شهردار طلا هم باشه بازم بعضی قدر نشناس ها که متاسفانه تعدادشون هم کم نیست ایراد میگیرن .
سید حمید متش
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
بر خلاف ایراد گیری و سوالات محکوم کننده بعضی دوستان میخواستم بعضی از کارای مفید شهردار رو گوشزد کنم اگه صلاح دیدین نشون بدین .البته با یک نگاه بی غرض به شهر میشه فهمید پارکها . زمین چمن ها . آسفالت و عریض کردن خیابونا. جرات شرکت در مساجد و حضور بین مردم محلات . وسایل بازی و رفاه .بهسازی چهره مرده شهر با فضای سبز. پل کابلی . پارکینگ طبقاتی در حال ساخت .دست پاک بودن.پرداخت پول بازنشسته ها.سالن چند منظوره . اتوبلیط در حال شروع و..... یه کم انصاف بد نیست مگه نه؟؟؟؟
سروش
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
طرفداران محترم شهردار وقت کردین یه سری به اطراف و اکناف ایران حتی روستاها بندازید متوجه میشید که اقذامات سازنده یعنی چی؟؟؟؟؟ همین اهواز رو یه سر بزن آفای هوادار
جهاد غبیشاوی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
با سلام و خسه نباشید خدمت شما. در مورد سوال چهارم یه اطلاعاتی دارم که خوب است بدونید، طبق اطلاعات یکی از بستگان من در شورا ، اقای [...] بعنوان مامور بخدمت از شرکت [...] بعنوان رییس روابط عمومی شهرداری با حمایت اقای [....] که از دوستانش است انتخاب شده و این حرف اقای شهردار که گفته این حرف دروغه به زودی به همه ثابت میشه که دروغ نیست و راست راسته، الانم حکمش در استانداری در مرحله ابلاغ است به شهردار! اگه نمیدونه که تاسف داره اگه هم میدونه و پنهان کرده که بزودی مشخص میشه به مردم دروغ گفته، چن روز دیگه معلوم میشه.
ناصر
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
من منکر کارهای صورت گرفته در شهرداری نیستم. اما اقای شیرازی چرا به مردم آبادان توهین می کنید؟ دلیل [...] گفتن شما چیست؟ وقتی یک سوال از شما می پرسند و شما چندین بار پافشاری می کنید و [...] می گویید این توهین بزرگی است. شب بارندگی تا بعداظهر شما آبادان تشریف نداشتید. تصاویر و گزارشات مستندی وجود دارد که جنابعالی در اهواز و صدا و سیما به گزارش عملکرد خود پرداخته بودید. این اسناد وجود دارد. شما و فرماندار محترم از چند روز قبل آفیش بودید. در روزی که بارندگی بود شما در صدا و سیمای مرکز خوزستان رفتید البته از دو روز قبل انجا بودید.فیلم و گزارشات آن که موجود است. شما هم مثل احمدی نژاد رفتار می کنید. ...
حق شناس
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
سلام خدمت دست اندرکاران فیدوس وخسته نباشی.اگر دقت کنید میبینید که تمام جواب اقای شیرازی کلی گویه .بنده اطلاعات کامل از شهرداری دارم و یکی از کسانی هستم که خبرهای روز شهرداری رو دارم اولا راجع به بدهی به سازمان تامین اجتماعی بیش از 90درصدش در زمان خود این اقاست با پول بیمه کارمند وپرسنل که باید به موقع پرداخت بشه که اگه نشه جریمه های سرسام اوری رو باید شهرداری هر ماه پرداخت کنه [...].اقای شیرازی میتونم بپرسم از اول سال تا حالا چقدر جریمه وبدهی به تامین اجتماعی بجا گذاشتین اسناد موجوده قابله توجه خوانندگان از اول سال تا حالا فقط 5 ماه اول بابت پرداخت نکردن بیمه نزدیک به 3میلیارد بدهی به جا گذاشتن بهترین جا خود تامین اجتماعیه برید سوال کنید به غیر از بیمه های دیگه وبدهی های دیگه و خود این اقا اماره زمین های با ارزش و میده به تامین اجتماعی چون اونا میتونن توقیف کنن چون میخاد پول رو صرفه کارهای تبلیغاتش کنه و راجع به پرداخت پاداش و حق الزحمه به [...]که باز هم اسناد هست خواهشن یکی پیگیری کنه دوستان در شورای شهر باید به مردم پاسخگو باشید اخه یه پیرمردی که نزدیک به 34 سال از کارش گزشته و رو چرا باید نگهش داره یعنی قحت الرجاله و پاداشهای کلان عضو و حق مشاوره این سازمان وان سازمان یک شرکت نفتی هم اینقدر پول در نمیاره که این دو نفر در ماه دریافتی تحت عناوین من دراوردی اقای شیرازی درامد باید شفاف باشه پرسنل شریف و زحمت کشی که لایروبه باید اضافه کاری 50ساعت بگیره واونوقت این اقایون تحت عناوین های خاص که بهشون دادی پیگیر و یا مشاور ویا عضو هیت مدیره9 سازمان ویا دبیر 9 سازمان .اقای شیرازی شتر سواری دولا دولا اونم تو ابادان ودبچهدهای تیز و زبر وزرنگ
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
با وجوديكه اين شهر ساختار خيلي زيبائي داشت بنده متعجب هستم چرا آقاي شهردار محترم سعي در بي نظم كردن اين شهر داره. مثلا من تابوي اين رو شكستم و گذاشتم ياخت و ساز بشه يعني چي؟ سهر شده پر مغازه. يه نگاهي به محدوده كوي قدس بندازين. آقاي شهردار تشكر
نیما
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
همانطور که برخی از دوستان اشاره کردند جوابهای شیرازی کلی گویی و سطحی بوده و فکر کنم جمعا ده دقیقه برای سوالات مردم وقت نذاشته مردمی که دارن حقوقش رو میدن این هم نوعی قدرشناسیه . حتما طرفداراش هم الان میگن کدوم مدیری خاضره جواب مردم رو بده بنظر من این هم یکی از سیاهکاری های آقای شهرداره که فقط به فکر کار تبلیغاتیه مثل کار امروزش که دیدم ماشینهای خدماتی رو فرستاده شلمچه . آخه مسلمون چراغی که به خانه رواست به مسجد حرامه . این همه زباله تو شهر ریخته بعد تو میری شلمچه رو تمیز کنی مگه اونجا مسوول نداره. سفر مشهد پرسنل شهرداری هم که عنوان کردی از افتخاراته لااقل برای پاداش به بعضی از پرسنل که واقعا کار میکنند قرار بده نه هر سال همه رو بفرستی و بیت المال هم اینطوری حراج کنی . در جریان انتخاب شهردار هم مشخص شد اون اعضا محترم که سینشونو برات چاک کرده بودند مسلما شما هم ازشون حمایت کردی چون حمایت اونا هم تابلو بود و اگر پول آلایندگی و یه یه سری اعتبار که تو دوره خودت برقرار شد نبود تو هم اینجا نبودی و فرقی با بقیه شهردارهای قبلی نداشتی زیاد به خودت و کارهای کوچیکت که بهشون افتخار میکنی نناز. امیدوارم مردم آبادان هم سطح توقعشون رو بالا ببرن و با یه شکلات گول نخورن
مولایی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
چرا نیما به خودش اجازه میده از طرف ما مردم حرف بزنه، ادم زنده که وکیل وصی نمیخاد! تو سطح توقعت رو ببر بالا، تو تافته جدابافته باش، تو با کلاس و جنتلمن باش... به کسی مربوط نیست بجای ما اظهارفضل کنه و شخصیت مارو زیرسوال ببره، اقای نیما ما خودمون بلدیم خواسته هامونه از شهردار و شورا بخوایم الفباشو بلدیم، شما توقعت رو ببر اون بالا بالاها، ببر قعر آسمون... بعد که سرخورده شدی بیا اینجا کنار ما بشین اخوی!
اکبر بوشهری
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
از مسولین سایت فیدوس درخواست دارم یه بررسی اماری از عملکرد 100 روزه شورا بکنن و به مردم گزارش بدن! از میزان اجرای حرفای شهردار در این مدت، از عملکرد تک تک شورا، کمسیون ها و اعضاشون و. .. سفارشی عمل کردن شهردار و معاونش با موافقان در شورا و بی محلی به مخالفها واقعا زننده است! همه خاسته های موافقها و سفارش کردن اونا خیلی تابلو شده یه گزارش تهیه گنین
هنرمند بومی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
شهردار ابادان با [...] داره و معاون اداری مالی را که حمایت میکنه بخاطر اعتمادشه. شورای شهر هم به خواب خرگوشی فرو رفته و [...] که سکوت مرگباری حاکم شده و شورایی ها هرروز توی شهرداری میچرخن و [...]! اون [...] شورا هم که هیچی نداشت دو سه ماه نشده ماشین مدل بالا خریده! بابا یکی پیگیری کنه یا رییس و سخنگوی بی آزار شورا گزارش بدن اونجا چه خبره! واسه سیاه بازی هم که شده هر چند وقت یه بار به ابفا گیر میدن و نوارهای حفاری توی شهر... ما که میدونیم چه خبره!!!
کارمند شهرداری
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
من کارمند شهرداریم یک بررسی کنین تا متوجه بشین پرسنل شهرداری بخاطر سفارش اعضای شورا شهر دائم دارن جابجا میشن و خیلیا که کار بلد نیستن فقط به حاطر سفارشی بودن پست میگیرن. هر کی هم با معاون شهردار آقای دیدار کل کل کنه بلافاصله میزارنش کنار. شیرازی هم از معاون ...ش حمایت میکنه. اینجا اوضاع حسابی بهم ریخته ....
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
در جواب آقاي مولوي عرض كنم شما مردم هستين؟ يا نماينده مردم؟ كدومشون؟ شما هم كه وكيل وصي تر حرف ميزني. دوست عزيز نيما حرف بدي نزده و روي صحبتش بيشتر شهردار بوده كجا و كي در مورد مردم حرف زده؟ آهان چون گفته طرفدارش. طرفدارش هستي؟ يه گشتي توي شهر بزن و وجدانت رو بزار قاضي بعد اگر باز هم طرفدارش بودي بايد به يه مشاور مراجعه كني برادر. آهان يه چيز ديگه نيما، گفته كه پرسنل شهرداري رو بردن مشهد پس به اين دليل بوده كه اين كامنت رو نوشتي دوست عزيز و خودت رو مردم ميدوني مگه مردم همشون پرسنل شهرداري هستن و يا امر بر شما ملتبس شده كه شما فقط مردم هستين. اگر نيروي شهرداري هستي و رفتي پا بوس امام رضا (ع) نوش جونت و قبول باشه زيارت شما.ما همه اينجا داريم كامنت ميزاريم كه بگيم. شهر ابادان خرابه است. خرابه اي كه هيچ شباهتي به شهر نداره. نيما و نيما ها از چه توقعاتي حرف زدن كه شما ميگي سطح توقع بالاست؟ و ما خودمون بلديم چطور حقمون رو بگيريم؟ كدوم حق رو گرفتين؟ اين نوع صحبت كردن شما كه به يك طرفدار سينه چاك شهردار بيشتر شباهت داره تا مدعي گرفتن حق و دانشمند روش اون چطور ميتونه چنين استنباط بشه كه شما دنبال گرفتن حق هستين؟!!!؟؟؟شهر تميز خواستن توقعه؟ همدلي با مسئولين ديگه و نام نبردن از اداره اونها به عنوان ادارات حفار توقعه؟ داشتن پارك مثل ادم توقعه؟ورودي ابادان رو درست كردن توقعه؟ تبديل نكردن شهر به يك پاساژ بزرگ توقعه؟ تكميل پروژه مضحك بازار ته لنجي توقعه؟ اتوبو سراني منظم توقعه؟
رضا داودی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
واقعا نمیدونم چرا همه منتقدین از زمانی که این شهرداره اومده منتقد شدن؟! یعنی تاریخ نقد در ابادان به انتظار شیرازی نشسته بوده تا کلید بخوره! همه مشکلات این شهر طوری مطرح میشه که انگار فقط سه ساله بوجود اومدن!!! قبل از اون ابادان گلستان بوده و همه مسولین کاربلد و مدیر و مدبر بودن و حالا که این بنده خدا اومده مشکلات و معضلات پدیدار شده! بخدا اگه فقط دو سه تا مسول مث شهردار داشتیم الان وضع شهر خیلی خیلی عوض شده بود... اما جالبه که شماها تعمدن چشمتونه روی حقیقت بستین و با بی انصافی شهردار رو سیبل کردین...
کارمند شهرداری
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
چرا ؟ چرا؟ چرا ؟ پنج شنبه در همه جای ایران تعطیل اما فقط / فقط / فقط در شهرداری آبادان تعطیل نیست؟ به من نگویید به خاطر فرا رسیدن نوروز و خدمات شهری...اصفهان ، شیراز ، مشهد ، اهواز و شهرهای شمالی که چندین برابر آبادان میهمان نوروزی دارن پس باید به مدیریت نگریت نه بیگاری...شما که ادعا میکنید 1مدیر میدانی هستید چرا همه چیز رو با هم قاطی میکنید ...آتشنشانی جای خود نیروهای خدماتی جای خود بقیه پرسنل که چندین برابر این نیرو ها هستند جای خود...و اگر ما پنجشنبه ها مشغول به کار هستیم چرا در حقوق و مزایا ما تاثری ندارد؟؟؟
جاسم
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
باعث بسی تاسف است که [...] اخه بابا دروغ بس است تو کی شب وروز بارندگی تو ابادان بودی کافی است یه مسئول استعلام از هوابیمایی کند وثانیا اگر باداشی میدهی ان را به اداره محترمی مثل تامین اجتمایی نچسباند زیرا شاید یک مسئولی مثل شما بیاید و یک کارهایی بکند بعداز شماادارات دیگر اسم شهرداری را مثال بزنند واقا متاسفم که شهر ابادان کی میخواهد به جایگاه اصلی خود برسدخدا ختم به خیر کند
سعيد
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
آقاي داودي مگه انتقاد بده؟ چرا شما ناراحت ميشين كسي از اين اقا انتقاد كنه؟ از همه داريم انتقاد ميكنيم از نماينده ها و تمامي مسئولين شهر اين حق ماست كه از اين افراد انتقادكنيم ولي ميدونيد كه چرا بعضي از عزيزان حرفاي كنايه آميز ميزنن؟ و طرفداران اين مسئولين بسيار با لياقت ناراخت ميشن؟ چون اين شهر نيست كه من و شما توي اون داريم زندگي ميكنيم. شما از وضع فاضلاب رضايت دارين؟ شما از وضع خيابانها رضايت دارين؟ شما از وضع امنيت رضايت دارين؟ شما از وضع اشتغال رضايت دارين ؟ شما از وضع بازارها رضايت دارين ؟ شما از وضع نظافت شهر رضايت دارين ؟ شما از وضع اب رضايت دارين؟ شما از وضع اب هاي سطحي رضايت دارين؟ شما از وضع سينما ها رضايت دارين؟ شما از وضع خرابي هاي باقي مانده از جنگ رضايت دارين؟ شما از وضع ورودي هاي شهر رضايت دارين؟ شما از وضع برق رضايت دارين؟ شما از وضع سلامت هوا رضايت دارين؟ شما از وضع بيمارستانهاي شهر رضايت دارين؟ شما از وضع مراكز درماني رضايت دارين؟ شما از وضع تفرجگاهها رضايت دارين؟ شما از وضع حمل و نقل رضايت دارين؟ شما از وضع ترمينال مسافربري درون شهري ايستگاه 8 رضايت دارين؟ ضما از وضع قيمتها رضايت دارين؟ شما از وضع حجاب رضايت دارين ؟ شما از وضع مدارس رضايت دارين؟ از كدوم؟ برادر من چي داريم توي اين شهر؟ اهواز هم نشديم كه يه كيانپارسي زيتون كارمندي كوروشي داشته باشيم بگيم ما هم يه محله با كلاس داريم. حتي رومون نميشه مهمان دعوت كنيم از شهرستان . يه بازار ته لنجيه كه همين آقاي شهردارت دو تا كارگر گذاشته 3 ساله دارن سنگ تراورتن نصب ميكنن فرداش ميريزه. انصاف داشته باش.
هادی
|
-
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
نه آقای داوودی هرکی های هویش بیشتر ...... خودش هه میگه اینکار کردم انکار کردم ضمنا شهردار من گفتم تراز مالی نه بیلان مردم باید بدونن مثلا با100میلیارد یا 1میلیارد یا هرچقدر پول شهرداری چه کردند ونیز این پولا از کجا امدن به کجا میرن بابا اطلاع رسانی اگه جا داشت تو خونه هامون بیلبورد میزدی خداییش چندبار سرویس بهداشتی سینما نفت تبلیغ کردی یا بع اطلاع ما رسوندی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END