آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
کتانباف در همایش شوراها و شهرداران مطرح کرد:
شهردار اهواز بیان داشت: نیاز به حمایت قاطع دولت در بخش مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی، وجود دارد. مرکز استان بیش از یک دهه است که در تلاش برای راه اندازی مترو می باشد.می توان با حمایت دولت این موضوع در این دوره حل شود.

به گزارش فیدوس: منصور کتانباف شهردار کلانشهر اهواز  در همایش شوراها و شهرداران با موضوع توسعه شهری و روستایی که با حضور دکتر محمد علی افشانی معاون امور عمرانی و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور عصر امروز 27 مهر ماه در سالن همایش استانداری برگزار شد اظهار داشت: موضوع آلودگی محیط زیست، هوا، آب و خاک به دلیل عدم توجه مردم به این نعمت خدادادی موجب بروز مشکلات عدیده ای برای شهروندان شده است. 

کتانباف ادامه داد: وجود پدیده ریزگردها، آثار فعالیت های صنعتی، صنایع نفت و فاضلاب، تولید انواع فولاد و پسماند صنعتی خانگی و سرازیری آن در رودخانه، بهترین جلگه خوزستان را به نابودی می کشاند. برای جبرانی این نقیصه می طلبد که قوانین بودجه سال ۹۷ به موضوع آلایندگی نفت در صنایع مربوطه در قانون گنجانده شود. متاسفانه هم اکنون چنین نیست و مردم این شهر از محل آلایندگی  نفت با وجود بیش از ۲۲۰حلقه چاه نفت در حال تولید، بی بهره هستند.

شهردار کلانشهر  اهواز به موضوع به روز نبودن قوانین شهرداری ها اشاره کرد و گفت: 70 درصد جمعیت در شهرها سکونت دارند، شهرداری ها تعریف مناسبی در نظام اداری کشور ندارند و قوانین شهرداری هم به روز نیست. باید مالیات بر ارزش افزوده به صورت مساوی بین دولت و شهرداری ها تقسیم شود. 

کتانباف با بیان اینکه آن بخشی از ارزش افزوده که به شهرداری ها اختصاص یافته است قابل محاسبه نیست، گفت: قانون اجازه حسابرسی به شهرداری ها را نمی دهد. جرائم رانندگی، عوارض سوخت و... به موقع و‌ کامل به شهرداری ها پرداخت نمی شود. بدهی ها و معوقات دولت به شهرداری ها را باید پیگیر شوید.

وی افزود: موضوع بافت فرسوده و عدم پرداخت سهم دولت و عدم ارائه بسته های تشویقی موضوعی است که بسیار مهم و قابل توجه است.

شهردار اهواز بیان داشت: نیاز به حمایت قاطع دولت در بخش مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی، وجود دارد. مرکز استان بیش از یک دهه است که در تلاش برای راه اندازی مترو می باشد.می توان با حمایت دولت این موضوع در این دوره حل شود. 

وی ادامه داد: همچنین بحث اتوبوسرانی از دیگر مشکلات اساسی شهر است که مردم را گرفتار کرده است. تأمین ماشین‌آلات و تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی از دیگر بحث‌هایی است که باید پیگیری شود. با وجود ساختمان‌های بلند در شهر، حتی از یک دستگاه خودروی آتش نشانی مناسب که بتوان آن را در موقع نیاز مورد استفاده قرار داد، برخوردار نیستیم. 
  
شهردار اهواز با اشاره به مشکلات ناشی از اسکان غیررسمی و حاشیه‌نشینی در اهواز تصریح کرد: عمده اراضی در بحث حاشیه‌نشینی و اسکان غیررسمی بدون سند مالکیت و تصرفی هستند و باید حتما تعیین تکلیف شوند و شرایطی ایجاد شود که مردم بتوانند از حداقل امکانات و خدمات شهری بهره‌مند شود. 
  

کتانباف در پایان افزود: تامین ماشین آلات و تجهیزات ایمنی و آتش نشانی با وجود ساختمان های بلند حتی یک دستگاه که بتولند در موقع نیاز کاری انجام دهد برخوردار نیستیم.وجود اسکان غیر رسمی و حاشیه نشینی که زمین های تصرفی هستند باید تعیین تکلیف شود و شرایطی را ایجاد کند که مردم از حداقل امکانات و خدمات شهری بهره مند شوند.
منبع: آراس
Histats.com START (standard) Histats.com END