آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۱۹۴
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
رییس شورای شهر اهواز: شورای شهر اهواز بر انجام وظیفه نظارتی خود بر عملکرد شهرداری مصمم است
رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز در پنجمین جلسه علنی شورای شهر اهواز با اشاره به مواضع هتاکانه و اهانت آمیز رییس جمهور آمریکا گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در زمان حیات بابرکت خود نقشه راه را مشخص کردند.

به گزارش فیدوس: فلسفی، اظهار کرد: شهردار اهواز درصدد ایجاد منابع جدید درآمدی برای شهرداری اهواز است. با بودجه های موجود نمی‌توان توسعه و پیشرفت را از شهرداری انتظار داشت.

رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز در پنجمین جلسه علنی شورای شهر اهواز با اشاره به مواضع هتاکانه و اهانت آمیز رییس جمهور آمریکا گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در زمان حیات بابرکت خود نقشه راه را مشخص کردند. 

محمد جعفر فلسفی با اشاره به سخنان امام راحل در خصوص خوی استکباری آمریکا گفت :امام راحل در بیانات روشنگرانه خود می فرمایند آمریکا جهانخوار تنها زمانی دست از توطئه ها و دشمنی های خود بر می دارد که ما از ارزش ها و هویت ایرانی اسلامی خود استنکاف کنیم. 

فلسفی ادامه داد: آمریکا بدنبال ایجاد شکاف های اجتماعی در جامعه است بنابراین همه باید بیش از پیش هوشیار باشیم‌.

وی به جلسات و بازدیدها اعضای کمیسیون های شورا اشاره کرد و گفت: شورای پنجم شهر اهواز بر انجام وظیفه نظارتی خود بر سیستم شهرداری مصمم است.

رییس شورای شهر اهواز به بدهی ۶۰۰ میلیاردی شهرداری اهواز  اشاره کرد و گفت: شهرداری اهواز شرایط سخت و دشواری را سپری می کند. اما این شرایط سخت باعث نمی شود که شهردار پرتلاش اهواز و شورای شهر لحظه ای در طی پرشتاب  روند توسعه و پیشرفت تردید کند.

فلسفی با اشاره به وضعیت برخی بازنشستگان سازمان اتوبوسرانی و مشکلات بیمه ای آن ها، گفت: قرار بود به پرسنل اتوبوسرانی که سال 94 و 95 تحت عنوان مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شدند، 4 درصد بابت سخت و زیان آور به تن به تعلق گیرد که اکنون با حاشیه هایی همراه شده است.

وی افزود: شهرداری بابت این موضوع 5 میلیارد تومان بدهکار شده است که با قسطی شدن آن قرار شد ماهی 500 میلیون تومان به تامین اجتماعی پرداخت می شود و نخستین قسط آن در خردادماه امسال پرداخت شد؛ سازمان تامین اجتماعی برای اقساط دیگر درخواست چک کرده است ولی شهرداری به طور قانونی نمی تواند چک صادر کند بنابراین نشست ها و گفتگوهایی داشتیم تا بتوانیم به نتیجه ای در این زمینه برسیم. 

رییس شورای شهر اهواز خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم فقط روی این زمینه تمرکز کنیم، همه بودجه شهرداری صرف بدهی ها می شود بنابراین سازمان تامین اجتماعی باید بر اعتبار آقای کتانباف حساب کند و اجازه دهد در بلند مدت با تامین اعتبار از منابع دیگر این مشکل حل شود.

فلسفی، اظهار کرد: شهردار اهواز درصدد ایجاد منابع جدید درآمدی برای شهرداری اهواز است. با بودجه های موجود نمی‌توان توسعه و پیشرفت را از شهرداری انتظار داشت. وی در پایان از انعقاد تفاهم نامه سیصدمیلیاردتوما​نی شهرداری اهواز  با سرمایه گذار بخش خصوصی در روز های آینده خبرداد.

شایان ذکر است: رییس شورای شهر اهواز با تقدیر از خبرنگاران و اصحاب رسانه از آنان بدلیل انعکاس جلسات شورا و ارتباط مستمر با اعضا تجلیل کرد. 
Histats.com START (standard) Histats.com END