آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۹۸۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
مغول‌ها در اروند به دنبال چه می‌گردند
فیدوس-قصد معرفی لابی‌های فساد در رابطه با اروند به عنوان مقدمه دیگر برای افشاء نام و نشان این جریان‌های فاسد و اهداف ایشان را داریم

به گزارش خبرنگار فیدوس سرحلقه‌های فساد اقتصادی در آبادان و خرمشهر موقعیت و کانال‌های مالی خود در بخش‌های مختلف منطقه را یکی پس از دیگری از دست داده‌اند، در این وضع نه قدرت سیاسی و خرج و مخارج های انتخاباتی به کار سرحلقه‌های فاسد آمده و نه لابی‌ها و کارچاق‌کن‌های حرفه‌ای در تهران توانسته‌اند در جهت حفظ منافع ایشان راه به جایی ببرند.

یکی از مهمترین زمینه‌های فعالیت این جریان فاسد تلاش برای بر هم زدن نظم بازار طی یکسال گذشته بود که موجب شد بازار نخستین افشا کننده این جریان و مقابله کننده با آن باشد.

مهمترین امیدواری جریان فاسد در ابتدای دولت دوازدهم فرافکنی فساد خود و تقاضا و دیدار با چهره‌هایی مانند دریابان شمخانی و فروزنده و مدیران عالی کشور تلاش برای تخریب اسماعیل زمانی بود که فرصتی شود جهت باج خواهی سیاسی و اقتصادی.

در همین رابطه و در ادامه سلسله مطالبی که در خصوص زمینه شناسی فساد در اروند منتشر کرده‌ایم، قصد معرفی لابی‌های فساد در رابطه با اروند به عنوان مقدمه دیگر برای  افشاء نام و نشان این جریان‌های فاسد و اهداف ایشان را داریم.

معرفی لابی‌های سیاسی و اقتصادی فاسد و سهم‌خواه در رابطه با مسائل آبادان و خرمشهر

سه جریان لابی فاسد و سهم‌خواه فعال در استان و کشور برای اثرگذاری و سهم خواهی در اروند را می‌توان شناسایی و معرفی کرد:

نخست -لابی تهران

یک سمت این لابی بعضی افراد سیاسی سابق و فعلی هستند و یک سمت دلالان اقتصادی رانده شده از اروند و واسطه‌ها و کارچاق‌کن‌های ایشان که تلاش برای سهم خواهی مدیریتی دارند. رد این افراد را در گرفتن سهم اقتصادی، قاچاق کالا و اقلام و دلالی فرصت‌ها و امتیازها و زمین‌خواری باید گرفت.

باید دقت کرد کدام افراد طی ماه‌های گذشته با وجود برکناری از سمت‌های خود همچنان در حال رفت و آمد و لابی‌گری در اروند با کمک عوامل فاسد و شناسنامه‌دار باقی مانده از دوران انحراف بوده و از طریق سرشاخه‌ها و عوامل‌شان تلاش‌کرده‌اند به تخریب دیگران و تهدید و سهم خواهی بپردازند.

اخیرا دیده شده این دو جریان سیاسی و اقتصادی فاسد تهران در رابطه با اروند بسیار به هم نزدیک شده و تلاش دارند با شایعه و فشار سهم در مدیریت عالی منطقه آزاد اروند داشته باشند.

دریابان شمخانی و آقای فروزنده مهمترین موانع تحقق خواسته لابی فاسد تهران هستند.

دوم: لابی خوزستان

بعضی جریان‌های سیاسی و اقتصادی خوزستان هستند که تلاش دارند در سطح فرمانداران و مدیران کُل و مدیریت‌ها چرخه تغییر ایجاد کرده و سهم تازه نفس برای عوامل خود در استان بگیرند.

ایشان به دنبال این هستند با لابی استانی و همزمان لابی با جریان‎‌های سیاسی و اقتصادی همسو در تهران کار خود را پیش ببرند. ایشان نیز تا این ساعت موفقیتی نداشته‌اند، اگرچه با ضعف جریان‌های فعال و سالم سیاسی و اجتماعی مطالبه‌گر آبادان و خرمشهر ممکن است در دو سه ماه آینده چند سهمیه تازه بنسیب ایشان شود. ممکن است، بده و بستان بعضی چهره‌های سیاسی و نمایندگان سابق و فعلی در تحقق اهداف این عده برای گرفتن سهم مدیریتی موثر باشد.

سوم. لابی آبادان و خرمشهر

ضعف مطالبه‌گری و اثرگذاری جریان سیاسی و مدنی سالم آبادان و خرمشهر و هماهنگ نبودن سطح مطالبات ایشان و جولان جریانی فاسد و مبتذل در منطقه از دوره انتخابات ریاست جمهوری و شورا، باعث قدرت گرفتن لابی فاسد سهم خواه در اروند شده است.

این جریان در کنار بعضی عوامل برکنار شده و فاسد طی ماه‌های گذشته تلاش جهت پرونده‌سازی برای مطالبه‌گران و حتی مدیران عالی و سالم منطقه دارد. پیمانکاران و دلالان زمین خواری با کمک بعضی چهره‌های سیاسی کار خود را در این خصوص پیش می‌برند.

 

اما تا امروز همانطور که تشریح شد با وجود انتشار شایعه تغییر فرمانداران، مدیرعامل منطقه آزاد اروند و بعضی مدیران و مدیران کل و حتی امامان جمعه، جریان‌های فاسد لابی‌گر و کار چاق‌کن، دست آوردی برای احیاء خود نداشته‌اند. همه امید ایشان تا این لحظه برای گرفتن سهم ناامید و ناکام مانده است.

بعضی مخاطبان ما پیام داده‌اند که چرا اسامی افراد و جریان‌های فاسد را مستقیم در فیدوس نیاورده و روشنگری شفاف نمی‌کنیم، از آنجا که محدودیت قانونی و قضایی به ما اجازه چنین کاری را نمی‌دهد، صرفاً در چهارچوب قانون به ارائه زمینه‌ها و معرفی جریان‌های فاسدی می‌پردازیم که شناخت آنها در میان دلالان، سیاسیون، مدیران و شهروندان و اهالی رسانه برای مردم دیگر چندان مشکل نیست.

تغییر زمانی در آبادان و خرمشهر حاصل می‌شود که مردم با عدم مطالبه‌گری شریک دلالان و افراد و جریان‌های فاسد نباشند.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
0
0
چند روز گذشته اقاي پرهيزكار مدير عامل سابق منطقه ازاد در فرودگاه ابادان ديدم و ترسيدم.دليل ترسم هم از اين هست كه بدترين مديران و ناكارامد ترين مديران در كليه معاونت ها در زمان ايشون انتخاب شدند كه تعدادي از انها كماكان در حال زخم زدن بر پيكره منطقه ازاد اروند هستند.
بزرگترين مشكل اروند وجو مديراني هست كه سابق انها حداكثر دو و سه سال قبل از اروند هست و هيچ جا كار نكرده اند قبلا
سريعا از ميز دانشگاه به مديريت هاي منطقه ازاد وارد شده اند و يا بدون سابقه اجرايي و مناسب جز مديران هستند.
Oالواني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
0
0
ميشه اين سه جريان را معرفي كنيد ؟
تا دست هاي پنهان مشكلات منطقه برأي مردم ابادان و خرمشهر معرفي و پوزه اونا به خاك ماليده بشه .
Histats.com START (standard) Histats.com END