آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
کدهای شناخت يك جريان فاسد اقتصادي و سياسي در اروند
اگر قرار باشد مهمترين بسترسازان فساد و انواع دلالي و رانت‌خواري در منطقه آزاد اروند را معرفي كنيم، بدون ترديد بايد انگشت اشاره به سمت بقاياي جريان انحراف و وابستگان به بقايي و مشايي بگيريم، ايشان با اينكه خود در مركز كشور نشسته‌اند، از طريق عواملشان باعث ايجاد انواع مشكلات، فسادها و زمينه‌سازي زد و بندها و رانت‌خواري‌هاي پيدا و پنهان در آبادان و خرمشهر شده‌اند.

به گزارش فيدوس اگر قرار باشد مهمترين بسترسازان فساد و انواع دلالي و رانت‌خواري در منطقه آزاد اروند را معرفي كنيم، بدون ترديد بايد انگشت اشاره به سمت بقاياي جريان انحراف و وابستگان به بقايي و مشايي بگيريم، ايشان با اينكه خود در مركز كشور نشسته‌اند، از طريق عواملشان باعث ايجاد انواع مشكلات، فسادها و زمينه‌سازي زد و بندها و رانت‌خواري‌هاي پيدا و پنهان در آبادان و خرمشهر شده‌اند.

مقام معظم رهبري در ابتداي امسال اشاره كردند كه رسانه‌ها و مردم و جريان‌هاي انقلابي بايد مطالبه‌گر بوده و عليه جريان‌هاي فاسد از هر نوع در چهارچوب قانون ايستادگي داشته باشند. فساد تا آنجا گاهي راه خود را باز مي‌كند كه افراد سالم را وسيله باج‌خواهي و موضوع پنهان كردن فساد خويش قرار مي‌دهد، بايد اين موضوع به مردم و مسئولين گوش‌زد شده و در مواردي از اين دست فرصتي براي اين افراد فاسد و بي‌لياقت فراهم نگردد. مطالبه عمومي و جلوگيري از جريان‌سازي‌هاي خبري براي پنهان كردن چهره افراد فاسد حقيقي بخش مهمي از اين تلاش است.

اما براي درك زمينه نفوذ اين افراد در سيستم اقتصادي و اداري منطقه بايد نگاهي به گذشته داشت، ايشان با سوء استفاده از سوابق مسئوليت خود، همچنين برقراري ارتباط با رده‌هاي كارشناسي و مديريتي جوان و باسابقه شهرستان از طريق سيستم مديون‌سازي و پرونده‌سازي به انواع مختلف موفق شده‌اند تار و پودي انكبوتي ايجاد كرده و تلاش كنند اقدامات مفسده برانگيز اقتصادي و سياسي مختلفي را به انجام برسانند.

اين رسانه متاسفانه به دليل محدوديت‌هاي قانوني امكان معرفي مستقيم اين فرد و وابستگان ايشان را ندارد، اما كافي است دقت كنيم كدام جريان و فرد به دليل فساد اقتصادي در سال‌هاي گذشته تحت تعقيب قضايي قرار گرفته، در سابقه وابستگان كدام فرد تجاوز به عنف و انواع رفتارهاي غير متعارف وجود دارد. جاي پاي كدام فرد در همه زمينه‌هاي دلالي و فساد اقتصادي و سياسي با تهديد و ارعاب و جوسازي و تلاش براي پرونده سازي وجود دارد.

به نظر مي‌آيد براي آنكه متوجه اين جريان فاسد و خزنده شويم، كافي است توجه كنيم كدام فرد و افراد منفور جريان‌هاي مذهبي، سياسي و اجتماعي سالم در آبادان و خرمشهر است و به انواع مختلف تلاش داشته بر تحولات منطقه براي كسب منافع اقتصادي و سياسي فاسد تاثير بگذارد.

آبادان و خرمشهر طي چند سال گذشته بيشترين آسيب را از اين جريان ديده كه به صورت تحليلي و تيتر وار به روش‌هاي ايشان براي پيشبرد امور اشاره مي‌كنيم:

-با فاسد كردن و وارد كردن بعضي مديران و افراد به چرخه فعاليت خود طي چند سال گذشته بر سر راه هر سرمايه‌گذاري مانع تراشيده و زمينه دلالي و واسطه گري و باج‌خواهي از ايشان را به نحوي فراهم كرده كه عملاً موجب فرار سرمايه‌گذاران از منطقه شده است.

-با تلاش براي پرونده‌هاي ضد اخلاقي و امتياز گرفتن از افراد مختلف ايشان را تهديد كرده و از موقعيت ايشان براي تضعيف منابع عمومي و پيشبرد اهداف فاسد خود سوء استفاده كرده است.

-با سوء استفاده از اطلاعات و بهره‌گيري از موقعيت افراد متنفذ در حوزه‌هاي سياسي و عمومي اقدام به خريد زمين مثلاً در مناطقي مانند جزيره مينو و پارك ساحلي اروند صغير و محدوده ورودي شهر به نام خود، بستگان و افراد وابسته به خود كرده و اين زمين‌ها را تلاش كرده‌اند به چندين برابر قيمت واقعي با زد و بند به سازمان منطقه آزاد اروند بفروشند و هر شخصي مانع ايشان شده با پرونده‌سازي براي وي و نزديكان وي و تهديد وي تلاش داشته‌اند ايشان را از سر راه خود بردارند.

-‌شغل كار چاق كني سياسي، دلالي، واسطه‌گري و انواع و اقسام رفتارهاي عجيب و غير معمومل بخشي از فعاليت نامبردگان مي‌باشد كه در آن بعضي مديران سابق منطقه كه مسئوليت از ايشان گرفته شده را نيز درگير كرده است.

-اين افراد اخيراً با استفاده از فرصت‌هاي مالي خود در تهران نيز متاسفانه با بعضي چهره‌هاي نزديك به جريان اثر گذار سياسي تلاش‌كرده‌اند ارتباط بگيرند و با سوء استفاده از موقعيت ايشان و انتشار شايعه توان تغيير مدير عامل و مديران در منطقه شرايط را براي باج‌خواهي بيشتر فراهم سازند.

اين روزها با وجود همه تلاش دولت و توجه ويژه نظام و انقلاب به شهرهاي آبادان و خرمشهر حضور چنين بازيگران فاسدي باعث شده مشكلات فراوان بر سر راه تحولات فعلي و آتي به وجود بياد و امنيت خاطر مردم و مديريت با مخاطره مواجه شود.

روش كار دلالان اين است در زماني كه مردم در تكاپوي كار براي حل مشكلات خود هستند و مديران در منطقه در حال تلاش براي حل مشكلات هستند؛ اين عوامل فاسد با كمك پول بادآورده مردم و فرصت و حوصله بر افراد اثر گذار تمركز كرده و تلاش مي‌كنند ايشان را وارد دايره فساد و جريان سوء استفاده خود با انواع روش‌ها و رايزني‌ها نمايند. گاه ايشان با وجود باز بودن پرونده فسادشان تلاش مي‌كنند با وقاحت تمام پا را از اين هم فراتر گذشته و خود را در منظر بعضي افراد ناآگاه در پايتخت سالم جلو داده با كار چاق‌كن‌هاي ملي وارد رابطه شده و زمينه توسعه فساد خود را فراهم آورند.

Histats.com START (standard) Histats.com END