آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۵۷۹
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۵
گزارشی از وضع اسف‌ناک خدمات شهری آبادن و خرمشهر
فیدوس- آبادان و خرمشهر در زباله‌ها و نخاله‌ها فرو رفته‌اند، هرکجای شهر سر می‌چرخانیم چنان حجمی از زباله و نخاله و فاضلاب می‌بینیم که بدون گزافه‌گویی در هیچ‌کجای ایران نمونه ندارد.

فیدوس- آبادان و خرمشهر در زباله‌ها و نخاله‌ها فرو رفته‌اند، هرکجای شهر سر می‌چرخانیم چنان حجمی از زباله و نخاله و فاضلاب می‌بینیم که بدون  گزافه‌گویی در هیچ‌کجای ایران نمونه ندارد.

در این میان شهرداران فعلی در خوابند و مردم هم دیگر ظاهراً مطالبه گری و حق شهروندی را فراموش کرده‌اند. مردمی که زباله‌های خود را به راحتی در شهر رها می‌کنند و یا شاهد رها کردن زباله‌ها توسط همشهریان خود هستند بدون آنکه تذکری بدهند. مردمی که شاهد پر شدن شهر از نخاله‌ها هستند، بدون آنکه به دشمنان سلامت خود انتقاد کنند و گزارش رها کنندگان مصالح و نخاله را به نهاد های مربوط داده و نسبت به این وضع اعتراض کنند.

آبادان و خرمشهر در حال حاضر شهردارانی دارد که شهر را به حال خود رها کرده‌اند. چمن پارک‌ها کوتاه نمی‌شود، پارک‌ها در حال تبدیل به نیزار هستند، زباله‌ها از سر و کول شهر بالا می‌روند و ایشان با سینه افراشته و سرهای بالا در خیابان‌ها با عنوان شهردار قدم می‌زنند. آبادالن و خرمشهر روزهای بدتر از این را تنها در زمان جنگ و در حجم تخریب حاصل از همه هوایی دشمن دیده‌اند.

آبادان و خرمشهر فعلی نتیجه فقدان تعهد شهروندی و احساس شهروندی میان مردم و نبود مسئولیت پذیری و برنامه ریزی مسان شهرداران و مسئولان است. شهرهایی آباد که ما به این حال و روز درآوردیم.

اما در این بین نباید نقش بازار را هم فراموش کرد، در این شرایط بد و زننده بازار هم شریک است کافی است به مرکز شهر و بازارها بروید و ببینید چگونه زباله‌ها جاو مغازه‌ها رها شده‌اند و هیچ کس فکر نمی‌کند این شهر را دارد با دست خود نابود می‌کند کسی حاضر نیست حتی مسئولیت جلو مغازه خود در خصوص نظافت وئ سلامت رذا بپذیرد که هیچ خود نیز آلوده کننده آبادان است.

مردم چشم‌هایشان را باز کنند لطفاً و از فردا که به کوچه و خیابان می‌روند به پارک می‌روند ببینند میان چه حجمی از زباله و نخاله و مصالح رها شده دارند زندگی می‌کنند. ما شخصیت و فرهنگ خود را تخریب می‌کنیم، آبادان و خرمشهر شایسته این اندازه کثیفی و نبود نظافت و آراستگی نیست.

با این وضع آبادان و خرمشهر امروز تنها حاشیه‌ای بزرگ برای گذشته آباد و زیبای خود هستند. ما حاشیه گذشته هستیم، ما ویران کنندگان و از بین برندگان سلامت و زیبایی شهرهایمان با همکاری هم هستیم. اگر دولت و حکومت 50 برابر این مبلغ را برای بازسازی آبادان و خرمشهر بدهد اگر به ازای هر شهروند یک رفتگر و کارگر فضای سبز استخدام شود باز هم با این سطح تعهد و نظارت و مسئولیت پذیری ما در بزرگ‌ترین نخاله‌دانی و زباله‌دانی ایران زندگی می‌کنیم، ما که ته سیگار و لیوان‌ها و زباله‌های خود را در پارک و خیابان رها می‌کنیم ما که زباله‌های خود را درب منازلمان رها می‌کنیم ما که اجازه می‌دهیم دشمنان مردم نخاله‌هایشان را برذ کوچه‌ها و کنار جوب‌ها و خیابان‌ها رها کنند.

با ای ن وضع آبادان و خرمشهر بدون شهردار و بدون مسئول هم در همین وضع قابل اداره است، واقعا وضع نظافت و سلامت و ظاهر آبادان و خرمشهر میان این همه زباله و نخاله غم انگیز است. مردم و مسئولین که چنین شهری را پذیرفته و با هم در آن با توافق زندگی می‌کنند معلوم نیست چه پاسخی به کودکان و مهمانان و ... دارند به خودشان چه جوابی برای این وضع دارند که بدهند.

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عقایدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
سلام فیدوس جان
خودکرده راتدبیرنیست،دوشهردارگرانسنگ راحاکم بزرگ
مدیرمنطقه آزادتحمیل فرموده اند.روی کدامین جسدنمازمیت
بخوانیم.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
0
0
واقعا خجالت داره اقایان به اصطلاح شهردار. بهتره شهرداریها را جمع کنند ومثل کیش وقشم همه اینهادرقالب عمران منطقه ازاد اروند فعالیت کنن.
آبادان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
0
0
به مسئولین برسانید آن به ادارات فرهنگی یا تبلغات اسلامی یا اداره اوقاف شاید هم حوزه علمیه و فرمانداری تنها محل عمومی فرهنگی منطقه مسجد آن منطقه است نگاهی بشود به عشایر آنجا این مسجد رو احیا کنند در خرابه نماز می خوانند کارهایش مسئولین نیمه کاره گذاشته اند .
خسته اما امیدوار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
0
0
سلام فیدوس.
دست رو دلم نزار که خونه. هر آدمی که به خودش رحم نکنه انتظار از همسایه نباید داشته باشه.در محله ما که ایستگاه 2
قدس است همسایه وقتی میبینه که کوچه خلوته زباله‌ها رو میریزه دم خونه کناریش. اون یکی نخاله ها رو میریزه تو جوی
یکی دیگه پلاستیک زباله رو از پنجره آپارتمان پرت میکنه خیابون پخش میشه. غرض از دردودل این بود که هنوز فرهنگ شهر نشینی رو بلد نیستیم و فاصله زیادی داریم که از شهردار یا شهردارنما خرده بگیریم. تا فرهنگ شهروندی رو یاد نگیریم همچنان باید در نخاله و زباله زندگی کنیم.
GoldenTabs
|
Russian Federation
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
0
0
QaPlDt https://goldentabs.com/
Histats.com START (standard) Histats.com END