آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۳۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵
ژن فاسد کیست و ژن خوب چیست
در نظر بگیرید، یک ژن خوب اگر فردی مستعد، متعهد و سالم در اصطلاح توانمند باشد، نهایتاً به دلیل ژن خوب توانسته از یک فرصت استفاده قانونی کند و می‌تواند نتیجه خوبی هم داشته باشد کما اینکه در تمام دنیا از میان ژن‌های خوب چهره‌های جهانی و بزرگی متولد شده‌اند که در کنار دیگر افراد تأثیر بزرگ بر جامعه خود گذاشته‌اند

داریوش معمار ـ این روزها که مرتباً در رسانه‌های داخل و خارج در خصوص ژن خوب در ایران و فرصت‌های آن می‌نویسند: جریان تصور و نگاه عمومی از یک موضوع غافل شده است، موضوع " ژن فاسد"، ژن فاسد دلالان، باج‌گیران و کسانی که ژن خوب نیستند یعنی اصالت و اصل و نسب مشخصی ندارند و نتیجه ژن دلال مسئولیت و مسئول بوده به دنبال ضایع کردن حق مردم هستند. به نظر نگارنده ژن خوب که اصالت داشته باشد صد شرف دارد به ژن فاسد بی‌اصالت که تلاش دارد دیگران را هم با خود متهم کرده و فاسد جلوه دهد.

حال باید ببینیم مشکل در کشور ما بیشتر ژن خوب است یا ژن فاسد. باید ببینیم کدام ژن در کشور ما بیشتر جولان می‌دهد و چگونه ژن فاسد جامعه را فاسد می‌کند.

در نظر بگیرید، یک ژن خوب اگر فردی مستعد، متعهد و سالم در اصطلاح توانمند باشد، نهایتاً به دلیل ژن خوب توانسته از یک فرصت استفاده قانونی کند و می‌تواند نتیجه خوبی هم داشته باشد کما اینکه در تمام دنیا از میان ژن‌های خوب چهره‌های جهانی و بزرگی متولد شده‌اند که در کنار دیگر افراد تأثیر بزرگ بر جامعه خود گذاشته‌اند فرزندان دانشمندان؛ هنرمندان، پزشکان، قهرمانان جنگ و قهرمانان ملی، سیاستمداران و مدیران شرکت‌های بزرگ که با پشتکار، سالم و انسان بوده‌اند.

اما ژن فاسد، علاوه بر سوء استفاده و استفاده از فرصت‌های خود به فرصت‌های دیگران نیز دست درازی کرده و همه توان خود را صرف خیانت به مردم، دزدی، دلالی، واسطه‌گری، فساد سیاه و بسیاری از موارد دیگر می‌کند، ژن خوب کسی را بیمار نمی‌کند. اما ژن فاسد باعث ایجاد بیماری شده و افراد دیگر را هم فاسد می‌کند.

اگر کمی به دور و بر خود نگاه کنیم می‌بینیم ژن‌های خوب اگر واقعان ژن خوب باشند در مسئولیت‌ها دست درازی و دزدی و ارتشاء نمی‌کنند و توجه دارند که آبروی ژن خوب و اصالت خود را نبرند، اما ژن‌های فاسد بی‌بته و اصل و نسب تلاش می‌کنند که تا حد ممکن دیگران را هم فاسد کنند تا برای خود شریک جرم بتراشند.

در آبادان و خرمشهر هم اگر بخواهیم حدفاصل اثر ژن‌های خوب و ژن‌های فاسد را درک کنیم کافی است نگاهی بیندازیم به عملکردها، اثرها و دامنه فسادی که ژن‌های فاسد در جامعه ما برای خود و اطرافیانشان ایجاد کرده‌اند. البته انکار نباید کرد اگر کسی ژن خوب بی‌لیاقت باشد و حقی از مردم ضایع کند مانند هر شهروند دیگری در پیشگاه قانون و مردم باید پاسخگو باشد و دیگر ژن خوب نیست؛ ژن فاسد است، اما مشکل جامعه ما امروز ژن‌های فاسد و بی‌اصل و نسب و بی‌لیاقتی هستند که از هر فرصتی برای تباه کردن حق مردم استفاده می‌کنند.

امروز باید ژن‌هایی که بدون پاسخگو بودن در قبال فساد خود مقابل مردم حق‌ها را پایمال کرده‌اند، بیشتر صحبت کنیم و به ژن‌های فاسد و حضور نقش آنها در جامعه بپردازیم. باید ریشه ژن‌های فاسدی که کلاه مردم را میلیاردی برداشته‌اند، پای ساخته شدن شهر و سرمایه‌گذاران را بریده‌اند و از مردم و هر کسی که قدمی برای مردم برداشته باج خواهی کرده و برای پنهان کردن فساد ژن خود به هر وسیله‌ای متوسل شده‌اند خشکانده شود. باید ریشه ژن فاسد را بخشکانیم و اگر ژن خوب بالیاقتی را دیدیم تشویق کنیم. نباید اجازه داد ژن‌های فاسد از میان ژن‌های خوب مردم برای خود موقعیت دست و پا کنند.

برچسب ها: ژن خوب ، مدیران
Histats.com START (standard) Histats.com END