آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تجلیل از ناصر تقوایی و...
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۰

پس از یک دوره طولانی رخوت فرهنگی در آبادان و خرمشهر همزمان با تغییر مدیریت فرهنگی در منطقه آزاد اروند، صدای پای فرهنگ در این شهرها شنیده می شود.

جشنواره سینما حقیقت یکی از معتبرترین جشنواره فیلم مستند در ایران است. که از 19 تا 26 آذزماه در تهران برگزار می شود و همزمان با اختتامیه آن، نمایش فیلم های برگزیده در آبادان آغاز خواهد شد.

برنامه نمایش منتخبی از فیلمهای «سینماحقیقت» طی روزهای 26 تا 28 آذرماه 92 در سینما نفت شهر آبادان برگزار می‎گردد. در این برنامه فیلم‌های ایرانی و خارجی نامزد دریافت جایزه از جشنواره بین المللی سینماحقیقت به نمایش عمومی درمی‌آیند.

بر اساس این گزارش، یک هیات داوری از هنرمندان محلی هم این آثار منتخب را بازبینی کرده و در آیین اختتامیه جشنواره بین المللی سینماحقیقت در شهر آبادان که عصر بیست و هشتم آذرماه در این شهر برپا می شود، به 5 مستندساز برگزیده تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدیه نقدی اهدا می‌کند.

در این مراسم، از ناصر تقوایی فیلمساز نامدار آبادانی هم تقدیر ویژه ای بعمل می‌آید.

پیش از این، اعلام شده بود که آیین نکوداشت هفتمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت به سینمای مستند جنوب، با تکریم از ناصر تقوایی و حسن بنی هاشمی اختصاص یافته است؛ ضمن این که در این برنامه و با نمایش آثار منتخبی، از 20 فیلمساز جنوبی هم تقدیر بعمل می آید.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END