آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۷۷۰۳
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: اگر شهرداری اهواز مجموعه‌ای چابک و چالاک نباشد، از کوچک‌ترین رده تا بالاترین رده دچار مشکل خواهد شد.
به گزارش فیدوس؛ معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: اگر شهرداری اهواز مجموعه‌ای چابک و چالاک نباشد، از کوچک‌ترین رده تا بالاترین رده دچار مشکل خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، فرامند هاشمی زاده عصر امروز در مراسم آغاز به کار شهردار جدید اهواز اظهار کرد: هم‌زمانی آغاز به کار منصور کتانباف شهردار جدید اهواز با هفته دفاع مقدس را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم کا در شهرداری با توکل به خدا و با معنویت آغاز شده و بر این محور استوار باشد.

وی با اشاره به مسئولیت سنگینی که بر عهده شهردار اهواز است، اظهار کرد: خوشبختانه با اتحاد رأیی که در انتخاب شهردار اهواز از سوی اعضای شورا صورت گرفت به نظر می‌رسد که فضای همکاری و یکدلی در شورا و شهرداری برقرار شود و تنها مسئله و چالش موجود مسئله اعتماد مردم است.

معاون عمرانی استاندار ادامه داد: شهرداری بزرگ‌ترین دستگاه خدماتی، عمرانی و رفاهی کلان‌شهر اهواز است که سلب اعتماد مردم از آن خدشه جبران‌ناپذیری به شهر وارد می‌کند و امید مردمی را که علاقه‌مند به آبادانی شهرشان هستند، نا امید می‌سازد به همین دلیل در این زمینه چالش بزرگ و سنگینی پیش روی شهردار است که با اعتمادسازی و جلب نظر و اطمینان شهروندان و وحدت رویه برطرف خواهد شد.

هاشمی زاده، مجموعه استانداری را به عنوان نماینده دولت در استان برشمرد و گفت: سه مجموعه استانداری، شورای شهر و شهرداری سه ضلع مثلثی هستند که در صورت وفاق و همدلی و هدف‌گذاری خالصانه و با نیت خدمت به مردم و تأمین آرامش و آسایش آنان می‌توانند به آسانی از عهده مشکلات برآیند و با جلب اعتماد مردم و به دور از هرگونه سلیقه شخصی، زمینه تحقق اهداف جامعه‌ای توسعه‌یافته و شهری آباد را فراهم آورند.

وی با اشاره به پشتیبانی استانداری و استاندار خوزستان از شهرداری و شورای شهرافزود: استانداری به عنوان نماینده دولت در استان هرچه در توان دارد در جهت تسهیل حرکت و سرعت بخشی و ارائه خدمات مناسب به مردم به کار می‌گیرد و از هرگونه همراهی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان ضمن تأکید بر لزوم کار جمعی و وحدت نظر بیان کرد: خوشبختانه با تبلور رأیی که با انتخاب کتانباف به عنوان شهردار اهواز از سوی منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر نشان داده شد و با سعه‌صدری که در تمامی اعضای شورا سراغ داریم امیدواریم که تصمیماتی که در این مجمع اتخاذ می‌شود، تصمیمات تسهیل‌کننده و همراهی‌کننده با شهردار باشد تا وی نیز به عنوان سکان‌دار مجموعه عظیم شهرداری از عهده این مسئولیت خطیر به نحو احسن و با سربلندی بیرون بیایند.

هاشمی زاده عنوان کرد: کار در شهرداری نیازمند حرکت جمعی است زیرا تمام آنچه ما و شما انتظار تحقق آن را برای آبادانی هرچه بیشتر شهرمان داریم در این سازمان اتفاق می‌افتد و اگر این مجموعه، مجموعه‌ای چابک و چالاک و پویا نباشد و حرکتی سازمان‌یافته نداشته باشد از کوچک‌ترین رده تا بالاترین رده دچار مشکل خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر سه ضلع مثلث شهرداری، استانداری و شورای شهر موافق هم باشند و تصمیمات آن‌ها در راستای تأمین نظر مردم باشد نه تنها مشکل‌آفرین نخواهد بود بلکه راه گشا و تسهیل‌کننده امور است.

این مقام مسئول با اشاره به لزوم مشارکت شهروندان در امور شهر گفت: بسیاری از راه‌حل‌ها و مسیریابی‌ها را می‌توان با استفاده از نظرات مردم در کوتاه‌مدت و با مشارکت مردم در سرمایه‌گذاری در شهر در بلندمدت به دست آورد.

وی با یادآوری لزوم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های بزرگ شهری عنوان کرد: مهم‌ترین عامل رونق اقتصادی و احیای بنیه اقتصادی شهر مشارکت بخش خصوصی است و اگر مردم به مجموعه دولت و شهرداری اضافه شوند، همگی به سمت وضعیت مطلوب و آرامش فکری سوق داده خواهند شد.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END