آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۷۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
الباجی: فردی را به عنوان گزینه وزارت نیرو همراهی می کنیم که منافع خوزستان را در نظر بگیرد
نماینده اهواز در حاشیه جلسه مجمع نمایندگان استان خوزستان، درباره گزینه های احتمالی وزارت نیرو و موضع گیری نمایندگان در این خصوص اظهار کرد: گزینه اردکانیان هنوز مطرح نشده است ولی خوزستان و نمایندگان آن با هیچ فردی مشکل ندارند؛ مشکل اصلی ، مشکل بحران آب در خوزستان است.
 الباجی نماینده اهواز در حاشیه جلسه مجمع نمایندگان استان خوزستان، درباره گزینه های احتمالی وزارت نیرو و موضع گیری نمایندگان در این خصوص اظهار کرد: گزینه اردکانیان هنوز مطرح نشده است ولی خوزستان و نمایندگان آن با هیچ فردی مشکل ندارند؛ مشکل اصلی ، مشکل بحران آب در خوزستان است. هر فردی به عنوان گزینه وزارت نیرو که به استان خوزستان احترام بگذارد و بیان کند که تامین آب شرب ، صنعت و کشاورزی خوزستان در اولویت است ، به او رای اعتماد خواهیم داد.

نماینده مردم اهواز تصریح کرد: حبیب الله بیطرف گزینه وزارت نیرو که با عدم رای نمایندگان مواجه شد علاوه بر این که حاضر نشد با مجمع نمایندگان خوزستان جلسه داشته باشد، در بحث انتقال آب شفاف نبود و در جلسات خود با این موضوع سیاسی برخورد کرد.

وی یادآور شد: هر فردی که منافع استان خوزستان را در نظر بگیرد و قول و تعهد بدهد که حق خوزستان در بحث آب اولویت دارد، او را همراهی خواهیم کرد.

مجمع نمایندگان خوزستان از ابقای شریعتی حمایت کرد

کاظم نسب الباجی درخصوص بحث ابقای شریعتی به عنوان استاندار خوزستان و حمایت مجمع نمایندگان استان از وی گفت: درباره ابقای شریعتی وزارت کشور تصمیم می گیرد ولی در دو جلسه مجمع نمایندگان خوزستان با وزیر کشور، این مجمع از شریعتی حمایت کرد که کارایی خوب شریعتی و ارتباط و هماهنگی و همراهی وی با نمایندگان استان و دلسوزی وی برای خوزستان از دلایل حمایت نمایندگان از وی بوده است.

حرف های زیادی برای انتخاب مدیر کل راه و شهرسازی داریم 

نماینده مردم اهواز ، باوی و حمیدیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازنشستگی مدیرکل راه و شهرسازی و ضوررت انتصاب یک مدیر کارآمد ، گفت: مدیریت راه و شهرسازی برای خوزستان بسیار اهمیت دارد و حرف های زیادی در خصوص این انتخاب داریم بنابراین درباره هر گزینه ای که برای این سمت مطرح شود، با نمایندگان استان مشورت و وضع خوزستان و مشکلات مطرح می شود و بعد انتخاب صورت می گیرد.

وی ادامه داد: نزدیک ده نفر برای تصدی مدیریت راه و شهرسازی معرفی شده اند ولی آخرین کلام نمایندگان  خدمت به خوزستان است. هر مدیری بتواند راه و شهرسازی استان را به جایی برساند که از نظر راه ها و بزرگراه ها بتواند جوابگوی استان باشد، انتخاب ما خواهد بود.

نمایندگان حق دارند در انتصابات ورود کنند

کاظم نسب الباجی درخصوص رفتن بهمنی از شرکت ملی حفاری و بحث خصوصی سازی این شرکت گفت: بهمنی بازنشسته شد و در حال حاضر وزیر نفت سپهری را معرفی کرده است. درخصوص بحث خصوصی سازی ملی حفاری هم هنوز صحبتی نشده است.

وی با بیان این که دخالت نمایندگان در انتصابات حرف بی خودی است، عنوان کرد: نماینده ، نماینده مردم است و رییس جمهور، وزیر و استاندار همه و همه برای خدمت به مردم منصب می گیرند و حالا که به بحث انتصابات رسیده است نماینده ورود نکند؟!

نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه تاکید کرد: باید ورود کنیم چون هر نماینده با در نظر گرفتن مصالح مردم ورود می کند. دادن منصب سلیقه ای نیست. نماینده به دنبال این است که مردم در رفاه و آسایش باشند بنابراین مدیری را انتخاب می کند که خدمت کند و از این لحاظ طبیعی است که ورود کنیم. کسی که می گوید نماینده ورود نکند، خودش مشکل دارد.
منبع: شوشان
Histats.com START (standard) Histats.com END