آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۵۶۷۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
امیر حاتمی؛ تنها وزیری که هیچ مخالفی نداشت!
به گزارش فیدوس؛ در جلسه امروز(پنجشنبه) مجلس شورای اسلامی، نمایندگان به بررسی صلاحیت محمود حجتی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، سیدعلیرضا آوایی وزیر پیشنهادی دادگستری پرداخت و هم اکنون بررسی صلاحیت وزیر دفاع آغاز شد
امیر سرتیپ امیر حاتمی، ۵۱ ساله، درجه امیری ارتش دارد و جانشین وزیر دفاع، جانشین معاونت ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح را در سوابق کاری خود دارد.

شهروز برزگر نماینده سلماس، احمد امیرآبادی نماینده قم، جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام و امیر حسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد در موافقت با وزیر پیشنهادی دفاع صحبت کردند.

برنامه امیر حاتمی ادامه برنامه های دهقان وزیر دفاع پیشین است.
او یک اخلاق تعاملی دارد، وزیر دفاع باید بین نیروهای مسلح و دولت و همچنین دولت با مجلس تعامل ایجاد کند.
تعصب صنفی ندارد، زمانی که در ستاد کل حضور داشت قائم مقام او از سرداران سپاه بود.
افتخار می کنم به عنوان کسی که مدتی لباس پاسداری به تن کرده ام، امروز از برادر رزمنده ارتشی ام دفاع کردم.
امیرحاتمی فردی ولایی است و در بیش از 30 سال خدمت در نیروهای مسلح، خود را سرباز ولایت می‌داند.
وی در حوزه نوسازی صنایع دفاعی و به‌کارگیری توان بخش خصوصی، برنامه‌های خوبی دارد.

شهروز برزگر کلشانی در موافقت با وزیر پیشنهادی دفاع:
مبانی مورد استفاده ایشان شامل تدابیر مقام معظم رهبری است. 
قانون اساسی، اهداف و راهبردها و الویت های دولت  چشم انداز نظام، قانون زارت دفاع ، اسناد راهبردی نیروهای راهبردی و نقشه جامع دفاع می باشد.
بر این مبنا اینجانب امیر حاتمی را نماد وحدت بین ارتش،سپاه و نیروهای مسلح می دانم.
در این شرایط رای قاطع به ایشان بیانگر حمایت مجلس از نیروهای مسلح  است.
آقای ظریف می گوید در حین مذاکرات علاوه بر حمایت مردم و رهبری از حمایت نیروهای مسلح بهره بردم.
ما کمترین بودجه دفاعی را در منطقه داریم اما از عمق استراتژیک برخورداریم.
مجلس تمام نیروها ائم از امیدی ها، مستقلین  و همه با رای قاطع به وزیر دفاع نشان دهیم که ما پشتیبان نیرهای مسلح هستیم و خواهیم بود.


امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو جبهه پایداری در موافقت با وزیر پیشنهادی دفاع:

اینجانب با اصرار از دوستان وقت گرفتم، نه فقط تنها برای شایستگی امیر حاتمی بلکه برای اینکه دوستان متعددی از پاسداران با من تماس گرفتند و از من خواستند از برادر ارتشی شان حمایت کنیم. این تماس ها من را به این فکر داشت که این دو مجموعه که ممکن است با هم در جاهایی رقابت داشته باشند اما به خاطر تفکیک دقیق وظایف، آنچنان برادرانه با هم کار میکنند که وقتی برادری از سپاه وزیر می‌شود و جانشینی از ارتش به کار می‌گمارد و همینطور وقتی برادری از ارتش به وزارت می رسد از برادران سپاه استفاده میکند.
همین است که در برابر شدیدترین تهدیدها، ضمن حفظ تمامیت ارضی در حوزه اقتصاد و امنیت کشور را در جایگاه خوبی نگه داشته اند، به طوری که ما نه تنها نیاز به کمک نداری، بلکه به نیروهای جبهه مقاومت کمک می‌کنیم.
این ارتش و سپاه که با هم برادرند؛ در روزهای فتنه دو بازوی رهبرند
مشکل اصلی در اداره کشور به نوع حکمرانی و تعامل بین تیم های مختلف اجرایی باز میگردد آیا نمیشود همانطور که در حوزه سیاسی با مشورت سران اصلاحات و اعتدال کابینه معرفی می‌شود ایا نمیشود در حوزه اجرایی هم این تفاهم به دست بیاید. همه به جناب امیر حاتمی رای بدهیم نه فقط برای دفاع از ایشان بلکه برای حمایت از این روش حکمرانی.

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت دفاع:‌

در داخل کشور مردم با حضور چشمگیر خود در عرصه انتخابات یک بار دیگر به فرماندهان و نیروهای مسلح ثابت کردند که برای دفاع از کشور و آرمان های نظام از آنها پشتیبانی می‌کنند.
در سطح بین المللی هم بعد از سالهایی که کشورهای مستکبر با زبان تحریم صحبت می‌کردند اکنون برای مذاکره کردن با کشورمان نوبت می‌گیرند.
به یمن تلاش‌های فراوان همه فرماندهان در ارتش ، سپاه و دیگر نیروهای مسلح اکنون ما به یک بازدارندگی رسیدیم و توانستیم این بازدارندگی را با ایمان حفظ کنیم. اما در این عرصه چالش‌هایی هم پیش رو داریم. مانند تلاش دشمنان برای خدشه دار کردن امنیت کشور و تبدیل منطقه به انبار مهمات جنگی.
با توجه به اقتصاد مقاومتی که در دستور کار دولت قرار گرفته است توانستیم با قدرت ایمان خود با کمترین هزینه بالاترین سطح امنیت را در حوزه‌های مختلف افزایش دهیم.
در برنامه‌هایی که برای ادامه راه به نمایندگان مجلس ارایه دادیم مسایل به صورت روشن آمده است. در این برنامه‌ها به همه پتانسیل‌های داخلی و خارج از کشور اشاره کرده‌ایم.
لازم به ذکر است که وزارت دفاع پس از انقلاب همواره رشد روزافزونی را شاهد بوده است و برای ادامه راه از تجربه همه بزرگان نیروهای مسلح چه آنان که در راه دفاع از میهن شهید شده اند و چه آنانی که هنوز حضور دارند استفاه خواهیم کرد.
ما در کشور ۱۰۰ دانشگاه و بیش از ۴ هزار شرکت داریم که ما سعی می کنیم این شرکت ها را از حالت پیمانکاری به حالت مشارکتی تبدیل کنیم . ما تلاش می کنیم در داخل وزارتخانه سرمایه گذاری نکنیم تا در خارج از وزارتخانه بتوانند از تاسیسات ما برای ارتقاء قدرت رسمی و همچنین اقتصادی کشور نیروهای دیگر کشور تلاش کنند.
قدرت موشکی به ویژه بالستیک و کروز را ارتقا خواهیم داد. نوسازی و قدرت بازدارندگی را پیگیری خواهیم کرد و افزایش یگان‌های واکنش سریع نیز مورد توجه خواهند بود. همچنین در حوزه دیپلماسی دفاعی به عنوان مکمل و هماهنگ با سیاست خارجی فعالانه در ایجاد ثبات در امنیت پایدار نقش‌آفرینی خواهیم کرد. هدف اصلی پیگیری در اهداف سیاست دفاعی کشور در جهت دفاع همه‌جانبه و رویکرد بازدارندگی خواهد بود.
در برابر تهدید دشمنان به ویژه آمریکا که همواره درصدد دسیسه‌چینی و دخالت در امور کشور و ضربه به نظام است ایستادگی می‌کنیم. همچنین با توجه به قانون مکملی که مجلس در مقابله با تحریم‌های آمریکا مصوب کرده است حمایت از جبهه مقاومت و نیروهای قدس به ویژه قاسم سلیمانی که افتخار کشور است را پیگیری خواهیم کرد.
در حوزه خدمات‌رسانی و تامین اجتماعی نیروهای مسلح که مورد بحث نمایندگان نیز بود پیگیری های لازم را به کمک مجلس انجام خواهیم داد. همچنین در حوزه اقتصاد مقاومتی وزارت دفاع همواره پیشگام بوده است و ساماندهی فعالیت‌های اقتصادی در صندوق‌های بازنشستگی و شفاف‌سازی را مدنظر قرار داده است. افزایش بهره وری و مسئله صیانت از داوری‌ها و مسئله ایثارگران از اولویت‌هایی است که پیگیری خواهد شد.
تسریع در جابجایی و نوسازی پادگان‌ها دنبال خواهد شد. همچنین پاکسازی میادین مین، پشتیبانی حقوق و نهادینه سازی تعامل با مجلس دنبال خواهد شد.
بر این باورم اعتماد رئیس جمهور و نمایندگان محترم مجلس در صورت رای اعتماد و واگذاری مسئولیت خطیر وزارت دفاع به این سرباز انقلاب و نظام که زمانی جانشین وزیر دفاع نیز بوده است امانت گران‌سنگی است که حاصل مجاهدت تلاش بی وقفه دانشمندان، متخصصان و هزاران فعال صنعت دفاعی است و موجب افزایش وحدت، همدلی و مشارکت فعال به ویژه ارتش و سپاه با وزارت رفاه خواهد شد.
در سایه تدابیر حکیمانه فرماندهی کل قوا و حمایت ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس و همه فرماندهان، کارکنان و رزمندگان این تکلیف الهی در مسیر خدمتگزاری به ملت شریف ایران خواهد بود که در این راستا تلاش خستگی‌ناپذیر خواهم داشت.
سخنان خود را با جمله‌ای از شهید مرتضی آوینی به پایان می‌برم؛ هرکس می‌خواهد ما را بشناسد داستان کربلا را بخواند. اگرچه خواندن داستان کافی نیست، اگر دل کربلا نباشد.
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END