آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۵۴۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
عامل قتل در بيابان‌هاي حسن‌آباد تهران پس از يك‌سال دستگير و مدعي شد به خاطر طلب يك و نيم ميليون توماني دست به قتل زده است.
به گزارش فیدوس: عامل قتل در بيابان‌هاي حسن‌آباد تهران پس از يك‌سال دستگير و مدعي شد به خاطر طلب يك و نيم ميليون توماني دست به قتل زده است.

عامل قتل در بيابان‌هاي حسن‌آباد تهران پس از يك‌سال دستگير و مدعي شد به خاطر طلب يك و نيم ميليون توماني دست به قتل زده است.
 
۲۲ شهريور سال گذشته راننده يك دستگاه خودروي تريلر در جاده قديم قم – منطقه حسن‌آباد، درحين كنترل لاستيك‌هاي خودرو با جسد فردي حدودا ۵۰ ساله در كناره جاده روبه‌رو مي‌شود كه بلافاصله موضوع را به مركز فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ اطلاع مي‌دهد.
 
با حضور ماموران كلانتري ۱۷۶ حسن‌آباد در محل و انجام بررسي‌هاي اوليه مشخص شد كه متوفي بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تيز به ناحيه قفسه سينه به قتل رسيده است.
 
سرانجام پس از گذشت چند روز از زمان كشف جسد و با مراجعه اعضاي يك خانواده به كلانتري شهريار و طرح شكايت با موضوع فقدان فردي با مشخصات ظاهري جسد كشف شده در منطقه حسن‌آباد، هويت جسد ناشناس به نام اسماعيل ۴۵ ساله – تبعه افغانستان شناسايي شد.
 
در تحقيقات از اعضاي خانواده مقتول، كارآگاهان اطلاع پيدا كردند كه مقتول در زمينه پيمانكاري ساختمان فعاليت داشته و از چندي پيش به واسطه اعتياد شديدي كه به مصرف موادمخدر پيدا كرده دچار مشكلات شديد مالي در زمينه كاري شده به گونه‌اي كه چندين نفر به عنوان طلبكار بارها جهت وصول طلب خود به درب خانه مقتول مراجعه و بعضا با وي مشاجره لفظي داشته‌اند.
 
مقتول آخرين بار با يكي از طلبكارانش به نام عبدالله ۳۶ساله تبعه افغانستان مشاهده شده است. در تحقيقات تكميلي محل كار عبدالله در محدوده يك كارگاه خريد و فروشِ مصالح ساختماني در شهرستان شهريار – منطقه وحيديه شناسايي، با مراجعه به اين محل و انجام تحقيقات ميداني، كارآگاهان اطلاع پيدا كردند كه عبدالله همزمان با قتل اسماعيل، از كشور خارج و به افغانستان متواري شده است.
 
در اوايل مرداد ۹۶، كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي اطلاع پيدا كردند كه عبدالله پس از گذشت نزديك به يك سال به صورت غيرقانوني وارد ايران شده و در حال حاضر در شهرستان شهريار تردد دارد.
 
عبدالله روز گذشته دستگير، به اداره دهم ويژه قتل منتقل و در همان تحقيقات اوليه صراحتا به ارتكاب جنايت اعتراف و انگيزه خود از جنايت را وصول طلب يك ميليون و ۵۰۰ هزار توماني خود از مقتول عنوان داشت.
 
متهم در اعترافاتش در خصوص نحوه ارتكاب جنايت به كارآگاهان گفت: من با مقتول كار مي‌كردم؛ آن‌زمان نيسان داشتم و جابه‌جايي‌هاي مصالح ساختماني مقتول را برايش انجام مي‌دادم تا اينكه ميزان بدهي او زياد شد؛ من هميشه به مقتول مي‌گفتم كه پول بدهد، اما او هربار مدعي مي‌شد كه پولش را از پيمانكار نگرفته، اما مي‌دانستم كه او پول مي‌گيرد و مواد مصرف مي‌كند؛ چند بار به در منزل مقتول رفتم و حتي اعضاي خانواده‌اش نيز مرا ديدند.
 
روز حادثه از طريق تماس تلفني يكي از دوستان متوجه شدم كه اسماعيل مبلغ قابل توجهي پول گرفته است؛ بلافاصله به سراغش رفتم تا طلب خود را از او بگيرم؛ به او گفتم كه پولم را بده، اما او مجددا مدعي شد كه پولي ندارد.
 
من كه عصباني شده بودم با او به صورت لفظي درگير شدم كه او به من فحاشي كرد. ناگهان مقتول با چاقو ضامن‌دار به سر و كتف من ضربه زد؛ من نيز از زير صندلي راننده يك چاقو بيرون كشيده و [چند ضربه] به قفسه سينه او زدم؛ مقتول از خودرو پياده شد و به كنار جاده رفت و بي حال شد؛ او را دنبال كردم؛ ناگهان برگشت؛ فكر كردم مي‌خواهد مرا با چاقو بزند؛ او را هل دادم؛ مقتول [روي زمين] افتاد و من چند ضربه ديگر به قفسه سينه او زده و از محل فرار كردم.
 
سرهنگ كارآگاه حميد مكرم، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: با توجه به اعتراف صريح متهم، قرار بازداشت موقت از سوي مقام قضايي صادر و متهم در اختيار اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
منبع: میزان
Histats.com START (standard) Histats.com END