آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۵۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
سید مهدی مقدسی عضو کمیسیون صنایع در گفتگو با فیدوس
نگاه شخصی من به آقای کرباسیان مثبت است. ایشان را فردی عملیاتی، اجرایی و توانمند و با روحیه خوب و علاقمند به اجرای امور می دانم و صاحب تجربه‌ی بسیار خوبی هم هستند.

به گزارش خبرنگار فیدوس، این روزها بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی دکتر روحانی برای کابینه دوازدهم در کمیسیونهای مختلف مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان در حال بررسی است. یکی از وزرای پیشنهادی دکتر مسعود کرباسیان رئیس فعلی گمرکات کشور است که از سوی رئیس جمهور برای وزارت اقتصاد و دارایی در نظر گرفته شده است. در همین ارتباط در گفتگو با سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، نظر وی را درباره این انتخاب جویا شدیم که ایشان در ابتدا با اشاره به حسن سوابق و توان اجرایی کرباسیان گفت: « نگاه شخصی من به آقای کرباسیان مثبت است. ایشان را فردی عملیاتی، اجرایی و توانمند و با روحیه خوب و علاقمند به اجرای امور می دانم و صاحب تجربه‌ی بسیار خوبی هم هستند. آقای کرباسیان وزارتخانه اقتصاد و دارایی را به خوبی می‌شناسند و در دو دوره معاون وزیر بوده‌اند و همچنین رئیس گمرکات کل کشور بوده و در شوراهای متعدد وزارتخانه هم فعالیت داشته‌اند و روحیه عملیاتی فوق العاده‌ای دارند.»

این عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی در ارتباط با جمعبندی نظر کمیسیون‌های مجلس در باره‌ی این وزیر پیشنهادی اظهار داشت: « در مورد عملکرد آتی ایشان در حوزه مالی و پولی یک مقدار ابهام وجود دارد و با توجه به اینکه دکتر کرباسیان در این بخش تجربه مستقیمی نداشته‌اند و که اگر بخواهند در بخش اصلاح نظام بانکی به هر حال نقش خودشان را بعنوان وزیر اقتصاد ایفا کنند، اینها را باید برای مجلس توضیج بدهند. البته جلسه ما با ایشان در هفته آینده است که ایشان حضور خواهند داشت و برنامه‌های خودشان را تشریح خواهند کرد و به ابهامات در این بخش پاسخ خواهند داد و انشاالله کمیسیون و مجلس را اقناع می‌کنند.»

این نماینده مجلس در ارتباط با مثلث وزیر اقتصاد و دارایی، رئیس برنامه و بودجه و رئیس بانک مرکزی گفت: « در رابطه با حوزه اقتصادی شاید در گذشته وزرای خوبی داشته‌ایم ولی انسجام بین تیم اقتصادی وجود نداشته است و این یک نقیصه است که باید برطرف شود و در مورد دولت دوازدهم هم یکی از تاکیداتی که ما داریم این است که تیم اقتصادی دولت منسجم‌تر عمل کند و در ارتباط با وزارتخانه های مختلف در حوزه اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت و اینها دولت به گونه ای عمل کند که اینها هماهنگ باشند و در این راستا حالا شاید لازم باشد کمیته هماهنگی وجود داشته باشد، حالا یا معاون اول و یا یکی از وزرا را مسئول کنند و باید این اتفاق بیفتد و این انسجام رخ دهد تا ما یک حرکت رو به جلویی داشته باشیم و این یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.»

سید مهدی مقدسی در پایان در ارتباط با وزرای کابینه گذشته دولت گفت یک سری وزرا عملکرد خیلی خوبی داشتند مثل وزیر نفت، وزیر بهداشت، وزیر امور خارجه و وزیر کشاورزی اما یک سری وزرا عملکرد خوبی نداشتند مثل وزیر آموزش و پرورش که ما انتظار داریم آقای روحانی وزیر قوی‌تری را انتخاب کنند.»
Histats.com START (standard) Histats.com END