آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۵۳۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
شهباز حسن پور عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس در گفتگو با فیدوس:
ایشان بسیار کارشناس و کاربلد هستند و امیدوارم که ایشان رای اعتماد بالایی بگیرند و کلا بتوانیم با رای قاطع و بالایی دولت را همراهی کنیم.

در پی معرفی دکتر مسعود کرباسیان بعنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی از سوی رئیس جمهور محترم، فیدوس در گفتگو با شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی نظر ایشان را در این باره جویا شد. حسن پور بیگلری با اظهار امیدواری از اینکه تمامی اعضای کابینه رای اعتماد بالا بگیرند، گفت: «با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند دولت سریعتر و با قوت و قدرت کارش را شروع کند، انشاالله به همه اعضای کابینه رای خواهیم داد و آنها را روانه پاستور خواهیم کرد تا ایشان هم به امید خدا با توان بالا یک کار بی منت را برای مردم انجام بدهند.»

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ارتباط با شناخت‌ شان از وزیر پیشنهادی با بیان اینکه شناخت کاملی از وی دارد، گفت: «من به شخصه اعضای خانواده دکتر کرباسیان که سابقه مدیریت اجرایی داشته‌اند را می‍شناسم و ایشان بسیار کارشناس و کاربلد هستند و امیدوارم که ایشان رای اعتماد بالایی بگیرند و کلا بتوانیم با رای قاطع و بالایی دولت را همراهی کنیم.»

این نماینده دوره هشتم و دهم مجلس شورای اسلامی در زمینه مهمترین رویکردی که وزیر اقتصاد و دارایی باید مطمح نظر داشته باشد با بیان اینکه همه ی دغدغه‌های من این است که برنامه‌هایی که از صد و ده سال پیش در مجلس نوشته شده هنوز همان حرفهای صد و ده سال پیش شهید مدرس است که باید جلوی خام فروشی گرفته بشود و اینکه کار به مردم واگذار شود اظهار داشت: « مهمترین خواسته ما خواسته نظام و انقلاب است و آن این است که بحث تولید رونق بگیرد و مشکل اشتغال جوانها حل شود و از ایشان درخواست می کنیم که به بخش خصوصی توجه ویژه ای داشته باشند. کار باید به مردم واگذار شود که بطور واقعی واگذار نشده است. اینکه از وزارت نیرو نیروگاه را بگیریم و بدهیم به وزارت دفاع فقط کار را خرابتر کرده ایم. دغدغه اصلی بنده این است که ما نتوانیم از ظرفیت بالای مردم استفاده کنیم و همه خواسته ام از وزیر محترم اقتصاد و دارایی این است که بخش خصوصی توجه شود، اشتغالزایی صورت بگیرد، به صادرات توجه شود و کالاهایی که تولید می شود صادرات محور باشند، کارخانجات رونق بگیرند.»

وی در پایان افزود: «واقعا بگذاریم مردم خودشان کشور را اداره کنند. من رفته ام و از نزدیک رویکردهای صنعتی کشورهای ژاپن، آلمان و کره جنوبی را دیده ام و و مطالعه کرده ام، واقعا نود و پنج درصد دست مردم است و فقط پنج درصد دست دولت است و در مورد این پنج درصد هم فقط زیرساختارها را آماده می کند. در اینجا برعکس است، نود و پنج درصد دولتی است و فقط پنج درصد مردمی. و حالا پرسش این است که واقعا به این طریق می توان کشور را اداره کرد؟»
Histats.com START (standard) Histats.com END