آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۵۳۲۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
مسئله‌اي به نام شهردار آينده آبادان و خرمشهر
چرا با وجود همه بودجه‌هاي عمراني در قالب بازسازي، نوسازي و تزريق منابع ملي مشكلات شهري آبادان و خرمشهر حل نشده است و آبادان و خرمشهر در نظر همه همچنن در دوران بازسازي به سر مي‌برند!؟

به گزارش فیدوس برگزيده شوراي شهر آينده با انتشار متني احساسي و آوردن نقل قولي كه در يك اجراي تئاتر بر خاطرش نشسته به قول خودش در جمع تماشاچيان حاضر مدعي مي‌شود اگر مردم در ساماندهي زباله‌هاي شهري شريك شوند< مشكل آبادان حل خواهد شد و به مردم قول مي‌دهد كه حرمت راي ايشان را نگه دارد، شهرداران سابق و سابق‌تر مدعي هستند، تخصيص منابع و نوع هماهنگي مديريت شهري مشكل شهرداري است و تنها زماني اين مشكل حل مي‌شود كه شهردار محور تصميم‌سازي در همه امور باشد، ناظران اما فقدان تخصص در امر اداره شهر و نبود شناخت كافي، نداشتن دغدغه بومي را عامل شكست شهرداران در حل مشكلات آبادان و خرمشهر مي‌دانند. عده‌ي ديگر دخالت و اعمال نفوذ و بازي منافع شخصي و سياسي كاري اعضاء شورا و شهردار را عامل شكست شهرداري‌ها در حصول نتيجه مي‌دانند. اما در آبادان و خرمشهر براي درك ريشه مشكلات مي‌توان به چند موضوع اشاره كد و در نسبت آنها طرح مسئله داشت و پيشنهاد مطرح كرد.

-چرا با وجود همه بودجه‌هاي عمراني در قالب بازسازي، نوسازي و تزريق منابع ملي مشكلات شهري آبادان و خرمشهر حل نشده است و آبادان و خرمشهر در نظر همه همچنن در دوران بازسازي به سر مي‌برند!؟

-چرا هيچ كدام از شهرداران آبادان طي ساليان گذشته پايان كارشان بر خلاف ابتداي كارشان با استقبال دعوت‌كنندگان از ايشان همراه نشده است؟

-چرا اعضاء شوراهاي اسلامي شهر و روستا در آبادان و خرمشهر چه در در بحث جلب اعتماد شهروندان در موضوه تاثيرگذاري شورا بر حل مشكلات و چه در عملكرد طي دوره‌هاي گذشته نتوانسته‌اند اعتماد عمومي را آنطور كه شايسته است جلب كنند؟

با يك تحقيق و بررسي ساده متوجه مي‌شويم عمده فعاليت شهرداري‌ها به ترتيب اولويت در سه بخش كلي قابل دسته بندي است:

-فرهنگ‌سازي در جلب مشاركت عمومي شهروندان براي نگهداري، زيباسازي و توسعه همياري‌هاي عمومي و فعاليت‌هاي فرهنگي، مدني و شهروندي

-برنامه‌ريزي مدون براي نگهداري و حفظ زير ساخت‌ها و بهره‌برداري از امكانات شهري.

-برنامه‌ريزي براي توسعه زيرساخت‌هاي عمراني و شهري.

دو مورد نخست طرح شده بيش از آنكه نياز به بودجه عمراني داشته باشد، نياز به برخورداري از بينش دقيق فرهنگي، درك درست از شرايط شهر و برنامه‌ريزي شهري و داشتن علم توزيع منابع دارد. تقريباً 80 درصد كار شهرداري‌ها در دو مورد نخست تجلي پيدا مي‌كند. اما مورد سوم بيشتر در عملكرد شهرداري‌ها و شهرداران و شوراها مد نظر قرار دارد، شايد به اين دليل كه امكان نمايش مديريت افراد، توزيع منابع مالي بيرون سيستم شهرداري به پيمانكاران و شركاي مالي بيرون ساختار شهرداري در آن بيشتر است. در واقع براي آن مي‌توان با عكس شهردار و اعضاء شورا بنرهاي تبليغاتي در ميدان‌هاي اصلي شهر برپا كرد.

شهرداران آبادان و خرمشهر خروجي كارشان در دو مورد اول بسيار ضعيف مي‌باشد و عملاً برنامه‌هاي فرهنگي و شهروندي عمومي شهرداران نه در برنامه‌ريزي ايشان نمود دارد، نه در تحليل عملكرد ايشان مد نظر قرار مي‌گيرد، شهرداراني را مي‌توان نام برد كه تعداد بنرهاي منتشر شده از ايشان براي معرفي عملكرد عمراني شان با عكس و نام شهردار چند برابر اطلاعيه‌هاي ترويجي در خصوص مسائل شهري و شهروندي و برنامه‌هاي فرهنگي و فستيوال‌هاي ايشان است.

در حوزه نگهداري امكانات شهري هم كه ديگر نياز به گفتن نيست، بيائيد ببينيم كدام يك از شهرداران گذشته در خصوص نگهداري از منابع شهري و امكانات موجود برنامه مدون علمي و قابل توجه ارائه داده‌اند!؟ كدام يك در تبليغ عملكرد خود نگاهي به موضوع نگهداري منابع شهرداري و شهري داشته‌اند؟ دليل اين عدم توجه چيست؟

در هر صورت شوراي شهر و شهردار بعدي آبادان از همين امروز بايد خود را آماده كنند كه در خصوص برنامه‌هاي خود براي 80 درصد كار شهرداري يعني فعاليت فرهنگي و فرهنگسازي و نگهداري از منابع برنامه داده و از ميزان تبليغ نام خود در بنرها و بيلبردهاي بزرگ كم كنند، شهروندان نيز با بالا رفتن اولين بنر عكس و تبليغ اعضاء شورا و شهردار بعدي نسبت به صحت عملكرد ايشان و دغدغه ايشان بايد دچار ترديد و شك شده و به اين افراد نقد صريح وارد نمايند.

 

 

 

 

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شهرام دریسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
0
0
بنام خدا
سلام
دوست عزیز انتخاب شهردار در آبادان به شرح ذیل میباشد
حافظ منافع اعضای شورا و توافق در مطیع بودن
معرفی شده از طرف نماینده گان پرتلاش جهت حفظ منافع اقتصادی و سیاسی
و لاغیر .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
0
0
برادر بزرگ وار چرا اینقدر پیچیده ودرهم وبرهم مینویس
چرا راحت نمیگی شهرداری در این شهر تنها کاری که نمکنه شهرداریه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
0
0
فقط جنامی
Histats.com START (standard) Histats.com END