آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۵۰۸۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۹
افشای لابی های سیاسی و اقتصاد سهم خواه در اروند
به گزارش فیدوس طی چند روز گذشته و پس از تصمیم مدیر عامل منطقه آزاد اروند در خصوص بازار کنز المال و برکناری مدیر سرمایه گذاری اروند، هجمه ای با برنامه و جدی علیه اسماعیل زمانی مدیر عامل این سازمام ترتیب داده شده است که مقدمه یک سهم خواهی سیاسی و اقتصادی پیچیده از مردم آبادان و خرمشهر است.

طی چند روز گذشته و پس از تصمیم مدیر عامل منطقه آزاد اروند در خصوص بازار کنز المال و برکناری مدیر سرمایه گذاری اروند، هجمه ای با برنامه و جدی علیه اسماعیل زمانی مدیر عامل این سازمان ترتیب داده شده است، عمده این هجمه توسط افرادی مسئله دار که تلاش دارد خود را نزدیک به جریان اصولگرا معرفی کند با انتشار اطلاعات و اخبار کذب و خبرسازی مسئله دار تدارک دیده شده است که از آن بوی تسویه حساب سیاسی به دلیل کیفیت تلاش مدیرعامل و هیئت مدیره سازمان در دفاع از دکتر حسن روحانی در انتخابات گذشته می آید.
اهداف این تدارک با بررسی رسانه های دخیل در آن و‌نویسندگان مجهول این مطالب و هزینه صرف شده برای انتشار این مطالب کاملان روشن است.
رسانه فیدوس به زودی با توجه به اهداف رانتی و سیاسی و‌مالی پشت پرده این حملات کانون سازمان دهنده رسانه ای آن را معرفی خواهد کرد.
اما در این مطلب قصد داریم مختصر مدیریت اسماعیل زمانی طی چهارسال گذشته را بررسی کنیم.
تمام ناظران در آبادان و خرمشهر شهادت می دهند زمانی پاکدست ترین مدیر سازمان در طول سالیان فعالیت آن می باشد.
اسماعیل زمانی همچنین مدیری جوانگرا است، او در پست های کلیدی خود از مدیران جوان در کنار افراد باسابقه بهره برده است.
زمانی در مدیریت منابع مالی سازمان اگرچه نمره عالی ندارد اما امتیازش بعد از منطقه آزاد کیش و در کنار منطقه آزاد ماکو بالاترین است.
زمانی بهترین همکاری را در میان مدیران عامل مناطق آزاد به گواهی آمار با مدیران شهری، استانی و هیئت مدیره سازمان دارد.
اما مدیریت زمانی هم خالی از اشتباه نیست، او در بسیاری موارد برابر بعضی مدیران خود انعطاف نشان داده است، از جمله در بخش سرمایه گذاری و اجازه داده ایشان فعالیت سیاسی را جایگزین فعالیت سازمانی خود کنند. انتقادی که به اسماعیل زمانی وارد است این است که در تعامل با رقبای سیاسی در هر لباسی اهل مدارا بوده است و هرگز در زمانی که متوجه تلاش و سهم خواهی ایشان شده صدای خود را بر سر ایشان بلند نکرده است.
ایراد زمانی این است که حتی به اندازه شهردار یکی از شهرهای تابعه منطقه برای عملکردش تبلیغ نکرده و تلاش نکره از منابع مردم برای اهداف سیاسی شخصی هزینه کند.
بعضی ممکن است بپرسند رسانه فیدوس که‌مهمترین منتقد عملکرد مدیران منطقه آزاد اروند است چرا از اسماعیل زمانی دفاع می کند؟
پاسخ این است: ما از اسماعیل زمانی دفاع نمی کنیم، بلکه از زیاده خواهی بعضی مدیران اسماعیل زمانی انتقاد می کنیم، ما منتقد لابی های فعال در استان و تهران و منطقه برای دست یابی به منابع مالی منطقه آزاد اروند با تخریب اسماعیل زمانی هستیم، ما منتقد بعضی نمایندگان هستیم که به هر مناسبتی به دنبال سهم خواهی با ایجاد فشار بر اسماعیل زمانی و سازمان از محل حق مردم هستند. ما منتقد رسانه ها و روزنامه نگاران اجاره ای هستیم که تا دیروز صبح از منطقه آزاد اروند پول می گرفتند بدون آن که خروجی کار حرفه ای داشته باشند و شب بعد از پیمانکاران سهم خواه و حامیان ایشان چک دریافت می کنند برای حمله به زمانی و در جهت خوردن و پایمال کردن حق مردم. ما از زمانی دفاع نکرده ایم از سهم خواهان استانی و کشوری و دلالان پروژه ها و طرح ها که هجوم آورده اند برای بردم حق مردم آبادان و خرمشهر با حمله به زمانی و صرفان یک استدلال دارند، سهم خواهی؛ انتقاد می کنیم.
زمانی مدیریتش بدون ایراد نبوده اما در شش ماه گذشته گمرک را به خروجی برده و دست قاچاقچیان سازمان یافته را بسته حالا آنها علیه او هجمه راه انداخته اند تا دستشان برای تداوم قاچاق از اروند و بدنام کردن مردم باز شود.
سعید ترک زاده که امروز معاون سرمایه گذاری اروند شده و موعود شمخانی که معاونت عمرانی اروند است سخت ترین انتقاد ها را طی یکسال گذشته از فیدوس دریافت کرده اند. ماهیت رسانه انتقاد است اما ایشان مدیرانی جوان هستند انتقاد باید هوشمندانه باشد، انتقاد بابد در زمان مناسب و جهت حل مشکل باشد. اعتقاد داریم این مدیران جوان و ساکن اروند می توانند کار کنند می توانند تغییر ایجاد کنند و البته ما هم همچنان به عملکرد ایشان در حوزه های مختلف نقد خواهیم داشت اما نه نقدی به نفع تسهیل منافع پیمانکاران و دلالان سیاسی، نقدی به نفع مردم. ما نقد نمی کنیم که عمله دلالان و لابی کاران بر سر کار بیایند یا فرصت معامله در اروند پیدا کنند نقد برای فرصت سازی است نه فرصت سوزی.
نقش فیدوس از این پس افشا جریان پیچیده رانت و سهم خواهی و فساد در اروند با تدارکات پیچیده است. 
همچنین عملکرد سازمان منطقه آزاد اروند را هم به نفع مردم نقد خواهیم کرد. نقد صریح و کارساز. 
در پایان باید اشاره ای هم داشته باشیم به جنجال در خصوص مسئولیت موقت و چند روزه محمود زمانی.
اگر محمود زمانی مشکل امنیتی داشته باشد برای فعالبت ما اعتقاد داریم نهادهای امنیتی و نظارتی خیلی سریعتر از دیگران ورود می کنند.
بازی کردن با آبروی دیگران از سوی بعضی جریام های فاسد و سهم خواه عجیب نیست اما از سوی بعضی جریان های مدعی اصلاح طلبی و اعتدال خیلی عجیب است.
بازخوانی جریان محمود زمانی را واگذار می کنیم به آینده نزدیک و پس از این فضای احساسی.
ولی اینطور خبرسازی غیر اخلاقی و سیاسی در پرونده بعضی مدعیان در منطقه بدون شک در خاطر باقی خواهد ماند و در وقت مناسب به آن پرداخته می شود.
در این میان جا دارد از بعضی نمایندگان منطقه و امام جمعه خرمشهر و آبادان به دلیل درک درستشان از شرایط تشکر کنیم.
امام جمعه محترم خرمشهر نیز در هفته گذشته به مسئله انتصاب در اروند اشاره داشته اند که باتوجه به ذلسوزی و سلامت عملی ایشان خوب است مسئولان اروند و آقای محمود زمانی حضوری شرایط و مسائل را برای ایشان روشن سازند.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
0
0
بي شك اقاي اسماعيل زماني از پاكدست ترين مديران كشوري است...درود بر شرف ايشان زيرا علي رغم اينكه مي دانست با خلع يد كردن پيمانكار كنزالمال توسط مسيولين صاحب نفوذ تهديد خواهد شد و صد البته جايگاهش را اگر چه به دروغ متزلزل خواهند كرد ،باز هم براي احقاق حق شهروندان و جمع كثيري از كسبه تصميم به عزل ايشان گرفت...
دروووود خدا بر اقاي زماني بزرگمرد اروند
محمد آبادان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
0
0
خود اسماعیل زمانی آقای سید علی شریفی رو فقط بر اساس رفاقت اورد ، شریفی که فقط یک سوم سال در آبادان است ماهی ۱۲ میلیون تومان از سازمان حقوق می گیرد
Histats.com START (standard) Histats.com END