آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۴۷۳۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۴
سخنی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند و مدیر عامل منطقه آزاد، مسئولین و نمایندگان
داریوش معمار- روز خبرنگار در راه است، روزی که برای جماعت فعال رسانه‌ای روز اشک‌ها و لبخندهاست، اشک از این جهت که مرغ عروسی و عزا خبرنگار بوده در سالی که گذشت، لبخند از این جهت که خرده توجه‌ای به این جماعت سختکوش ایشان را خوشحال می‌کند.
مل

داریوش معمار- روز خبرنگار در راه است، روزی که برای جماعت فعال رسانه‌ای روز اشک‌ها و لبخندهاست، اشک از این جهت که مرغ عروسی و عزا خبرنگار بوده در سالی که گذشت، لبخند از این جهت که خرده توجه‌ای به این جماعت سختکوش ایشان را خوشحال می‌کند.

خبرنگار در جامعه نعمت است، فرصت است، خبرنگار صاحب جسارت و شجاعت باید تکریم شود، جوامع در حال توسعه، صاحب فرهنگ و بلوغ اجتماعی و مدنی، جوامعی هستند که در آنها خبرنگاران مورد حمایت عامه مردم و مورد احترام متولیان امور هستند. احترام در عمل، نه در حرف. خبرنگار اگر متوقف شود، جامعه متوقف شده است.

اما به چند نکته می‌خواهم در آستانه این روز اشاره کنم و روی صحبتم با مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند است و مدیران و نمایندگان اروند است. نمایندگان آبادان و خرمشهر.

حقیقت این است در خصوص راه اندازی خانه مطبوعات اروند، خانه مطبوعات مستقل در اروند کم‌کاری شده است، ما موافق حضور زیر مجموعه خانه مطبوعات خوزستان نیستیم، نگارنده به عنوان مدیر مسئول چهار رسانه با گستره توزیع سراسری و فعال در مسائل منطقه(پایگاه خبری فیدوس، مجله روزنه فرهنگی، هفته نامه میدان دیگر، ماه‌نامه اقتصاد مهرگان)، به عرض می‌رسانم چه خوب بود جشن روز خبرنگار را همزمان با افتتاح خانه مطبوعات اروند می‌گرفتیم. این انتظار ما از چهره فرهنگی مانند شما و سایر مدیران منطقه و آبادان و خرمشهر و مدیر عامل منطقه آزاد اروند و نمایندگان آبادان و خرمشهر و فرمانداران این دوشهر بوده است.

ما انتظار داریم در یک مراسم آبرومند با حضور همه مسئولین اروند ضمن تجلیل از رسانه و روزنامه‌نگاران آبادان و خرمشهر بفرمائید چه برنامه مدونی برای تخصیص محلی به عنوان خانه مطبوعات اروند و ایجاد این تشکل طرح ریزی شده‌ است. این انتظار همه فعالان عرصه روزنامه‌نگاری و خبر در منطقه آزاد اروند است. انتظار می‌رود روز خبرنگار امسال روز تکریم آینده خبرنگار در منطقه آزاد اروند باشد.

آقایان مسئولان روزنامه‌نگاران اروند فصل بسیار سخت و پر مشغله را به سبب مناسبت‌ها از جمله انتخابات ریاست جمهوری و شورا پشت سرگذاشته‌اند، همکاران ما در رسانه‌ها شبانه روز در این ایام کار کردند و امروز زمان این است به جای آنکه هر روز اخبار شکایت از ایشان را بشنویم، اخبار حمایت از روزنامه‌نگاران و تکریم عزت‌مند ایشان توسط شما به نمایندگی از مردم اروند منتشر شود.

حقیقتاً حمایت از روزنامه‌نگاران طی یک سال گذشته پر رنگ نبوده است، اگر یک روزنامه‌نگار مبلغ ناچیزی دریافت کرده بابت خدمات سخت و پر استرس سریع در معرض هزار اتهام بوده، در شرایطی که افرادی بابت کار نکردن در مجموعه‌ها حقوق‌های آنچنانی گرفته‌اند و تهدید نشده‌اند، نه مشکل کار در گرما و سرما و امر و نهی شنیدن و تهدید شدن داشته‌اند، نه مشکل کرایه دفتر و حقوق کارمند و پول تلفن و هزینه ایاب و ذهاب، حداقل معیشت رسانه‌ها به دلیل نبود خانه مطبوعات و مشخص نبودن تشکیلات رسانه‌ای داشته‌اند. اما عده‌ای فکر کرده‌اند اگر حق خبرنگار را برای کار سخت داده‌اند، یا ایشان را خریده‌اند یا ایشان را فروخته‌اند! شما نشان دهید در مراسم روز خبرنگار امسال که قرار است این تفکر عوض شود.

آقای قنواتی ما از شما انتظار داریم در نخستین سال حضورتان در منطقه آزاد اروند به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان بدهید که تفکر، دیدگاه و برنامه جدی برای تقدیر و حمایت از اهالی رسانه در روزخبرنگار دارید که تحقیر خبر و خبرنگار و روز خبرنگار نیست. امیدواریم شما امسال سازمان دهنده برنامه‌ای در شان خبرنگاران آبادانی و خرمشهری و خبر در اروند باشید.

 

 

 

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
همشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
0
0
اما فراموش نکنیم که رسانه با روشنگری و مطالبه گری خود اشک خیلی ها را درمیاره
البته اشک کسانی که حقی را ناحق کرده اند
همشهري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
0
0
پيشاپيش اين روز را تبريك گفته و خاطر نشان مي گردد شجاعت ،پيگيريهاي مستمر و اراده ي والاي شما مايه ي افتخار همه ي ما شهروندان اروند است...
از خداوند سلامت و موفقيت روزافزون براي شما و بصيرت براي كوردلان ياوه گو ارزومنديم...
Histats.com START (standard) Histats.com END