آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۴۳۰۰
تعداد نظرات: ۲۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
گفتگوي عجيب نماينده خرمشهر با سايت خانه ملت و مهر
به گزارش فيدوس وقتي آقاي سامري نماينده خرمشهر تمام قد خود را موظف به حمايت از موضوعي در خصوص پيمانكار سابق يك بازار در آبادان مي‌كند كه جنبه قانوني ندارد، بايد به مسائلي انديشيد و به طرح مباحثي پرداخت كه عدم توجه به آنها بدون ترديد آينده آبادان و خرمشهر را بيش از اين با مخاطره جدي مواجه مي‌سازد.

به گزارش فيدوس وقتي آقاي سامري نماينده خرمشهر تمام قد خود را موظف به حمايت از موضوعي در خصوص پيمانكار سابق يك بازار در آبادان مي‌كند كه جنبه قانوني ندارد، بايد به مسائلي انديشيد و به طرح مباحثي پرداخت كه عدم توجه به آنها بدون ترديد آينده آبادان و خرمشهر را بيش از اين با مخاطره جدي مواجه مي‌سازد.

امروز نماينده محترم مردم خرمشهر طي گفتگويي با خبرگزاري خانه ملت مسائلي را در خصوص بازار كنزالمال و پيمانكار سابق آن مطرح كرده‌اند كه با توجه به اطلاع كامل اين رسانه از جزئيات آن جا دارد مجدداً مسائلي را با مردم آبادان و خرمشهر، و ايشان و نهادهاي نظارتي در ميان بگذاريم.

يك. بازار كنزالمال طي تفاهم نامه‌اي با شرايط بازسازي توسط پيمانكار و بهره‌برداري سه ساله به ايشان واگذار شد. جداي از اينكه در مدت اين سه سال يك نوبت به دليل تخلفات پيمانكار مذكور با دستور مديرعامل وقت سازمان منطقه آزاد اروند خلع يد شده و با فشار آقاي سامري مجدداً به بازار بازگشته است. نامبرده تخلفات عديده‌اي در خصوص دريافت كرايه، مبلغ برق، انبارداري و همچنين برخورد نامناسب با كسبه و عدم پرداخت ديون خود به سازمان منطقه آزاد اروند داشته است كه در نهايت منجر به فشار از سوي دبيرخانه شوراي عالي مناطق آزاد و بعضي مقامات داراي سمت‌هاي خاص جهت خلع يد پيمانكار مربوطه پس از پايان دوره قراردادش شده است.

دو. جداي از تخلف‌هاي فوق كه قانوناً حق سازمان را براي فسخ قرارداد حتي پيش از زمان قانوني آن جاري مي‌سازد، پيمانكار شش‌ماه پس از زمان قانوني در بازار مانده است و امروز هيچ حق قانوني در قبال بازار ندارد. آقايان فراموش نكنند در هيئت مديره مصوب كننده خلع يد پيمانكار چهره‌اي مانند دريابان شمخاني هستند كه هم از آقاي سامري براي مردم خرمشهر و خوزستان دلسوزتر مي‌باشند و هم مسئوليت ايشان در شوراي عالي امنيت ملي ايجاب مي‌كند كه در صورت لزوم اطلاعات بسيار كامل‌تري در موضوع جزئيات حوادث و وقايع و برنامه‌ريزي افراد داشته باشند، مبادا بعضي فكر كنند دليل سكوت دريابان شمخاني در خصوص اين تهمت پراكني‌ها و سوء استفاده‌ها عدم آگاهي ايشان است، بدون ترديد در زمان لازم هم ايشان و هم جناب آقاي فروزنده پاسخ روشني خواهند داد كه تكليف اين حواشي مشخص شود.تصمیم خلع ید÷یمانکار کنز المال تصمیم مدیریت میانی سازمان نیست، تصمیم مدیریت عالی مناطق آزاد و هیئت مدیره است.

سه.پيمانكار موارد متعددي در پرونده خود دارد و يكي از اين موارد اين موضوع است كه ايشان براي مثال در مدت سه ماه گذشته 54 فقره ثبت سفارش واردات كالا به ارزش سه ميليون دلار براي خرده فروشي توسط چند كسبه در بازار خود داشته‌اند كه نحوه ورود و خروج و فروش آنها شفاف نيست و بايد نهادهاي نظارتي و امنيتي در اين موضوع ورود كنند مبادا خوداي ناكرده قاچاق يا بدتر از آن در خصوص اين اقلام اتفاق افتاده باشد و اساساً اصل موضوع در خصوص اصرار به اين مسائل ارتباط با اين رقم‌ها و اين مسائل داشته باشد.

چهار. به صورت مشخص پيمانكار بازار كنزالمال طبق عوايد دريافتي و هزينه صرف كرده و مبالغ دريافت كرده از كسبه با عنوان پول پيش نه تنها سرمايه‌گذار محسوب نمي‌شود كه بهره‌بردار از سرمايه ديگران به حساب مي‌آيد. پيمانكاري كه كمتر از سه ميليارد تومان هزينه بازسازي كرده است و چند برابر اين مبلغ به انواع مختلف از كسبه دريافت كرده و در بازار كاسبي كرده است و همچنان بيش از 40 ميليارد تومان از بابت ديون قانوني خود به سازمان منطقه آزاد اروند طبق گزارش امور مالي و بازرسي سازمان و ديون به كسبه از محل پول پيش بدهكار است سرمايه‌گذار به حساب نمي‌آيد.

پنج.آقاي سامري مشخصاً در موضوع كنزالمال دلسوز سرمايه‌گذار نيستند،كنزالمال متعلق به بيت المال و همه مردم اروند است نه پيمانكار سابق آن، دادن حق مردم به آن پيمانكار عين ظلم و جفا مي‌باشد. اينكه سازمان منطقه آزاد قصد دارد بازار را به كسبه فعال آن واگذار كند ترديد نداشته باشيد كه حق و قانون و شرع و عرف تائيد كرده و قبول مي‌كنند، اما اينكه عوايد يك بازار را در اختيار يك فرد با چنين فشاري بگذاريم، توليد فساد اقتصادي و سياسي و رانت خواري كرده و منطقه را درگير مشكلات عميق خواهد كرد.

اينكه آقاي سامري مرتب تكرار مي‌كنند كساني مي‌خواهند در بازار را ببندند درست نيست، زيرا فعالان براي بسته شدن بازار كنزالمال بيش از همه پيمانكار سابق و عوامل ايشان هستند كه با تهديد و قمه كشي تعدادي و طراحي سناريو و صدور اطلاعيه به دنبال رسيدن به اهداف خود هستند. آقاي سامري در خصوص ميزان اطلاع‌شان از اين سناريوها اتفاقاً بايد به مردم پاسخ بدهند.

اما جمع‌بندي ما از يك پيگيري يكساله در خصوص مسائل بازار كنزالمال اين است كه، در شرايط فعلي لازم است نهادهاي امنيتي و نظارتي ويژه‌تري براي بررسي موضوعاتي ديگر به اين بازار ورود كنند، بايد مشخص شود آيا پيمانكار سابق در اين مدت به خصوص شش‌ماه اخير در خصوص قاچاق كالا به خارج از منطقه به صورت سازمان يافته با كمك بعضي تجار شهرستاني دخالتي داشته است؟ اگر نه ميزان واردات انجام شده با فاكتورهاي صادر شده و خريداران و ظرفيت فروش بازار بايد به طور جدي چك شود و اگر قاچاق در اين بازار نزد تعدادي و عواملي ريشه دارد تكليفش و عوامل دخيل در آن و شركاي سياسي و غير سياسي آن معرفي شوند.

به نظر ما با توجه به مجموع شواهد و گزارش‌هاي سازمان بازرسي مناطق آزاد زير نظر نهاد رياست جمهوري بايد تيمي مستقل شامل بازرسان اين نهاد سريعاً به منطقه مراجعه كرده و اگر غده سرطاني در آن خصوص وجود دارد را با اختيارات تام و به دور از لابي‌ها و اعمال فشارها آن را از ريشه درآورند.

به نظر ما هرگونه فرافكني نمايندگان يا افراد براي مقصر جلوه دادن و متهم كردن ديگران باعث ايجاد فرصت براي بالاكشيدن حق مردم و ايجاد فرصت براي دزدان و مفسدان بيت‌المال مي‌شود و قابل چشم پوشي نيست، ما مي‌دانيم نهادهاي امنيتي ونظارتي در اين موضوع بيكار نيستند و همين امروز در حال جمع‌آوري مستندات قوي در خصوص ابعاد اين فساد و مسائل حاشيه آن مي‌باشند.

وقتي نماينده خرمشهر زمان گفتگو با سايت خانه ملت را به پيگيري مسائل يك پيمانكار مي‌دهد، يعني يك جاي كار مشكل دارد، يعني بايد دقت كنيم ببينيم چه مسائلي در پشت پرده جريان دارند.

 

 

انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
ما بارها به مسيله قاچاق در كنز المال توسط پيمانكار شك كرده بوديم ولي احتماب دارد اينقدر اينكار حرفه اي و سازمان يافته انجام بگیرد كه سرنخي باقي نگذارد اين درحالي ست كه ما با هزاران مشكل و كارشكني كانتينرهايمان را وارد مي كرديم...
اي كاش اين مسيله از طريق بيت رهبري و در نهايت نهايت دستور مقام معظم رهبري پيگيري ميشد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
مطمئنن مسائل زيادي پشت پرده است ما از سازمان بازرسي و نهادهاي امنيتي كل كشور خواهانيم كه ورود كنند و دست فساد را از ريشه قطع كنند تا مردم مظلوم و ستمديده اين دو شهر شهيد پرور از شر اين آدمهاي خائن به مملكت اسلام و دين خدا يعني ايران عزيزخلاص شوند و در كمال آرامش و آسايش زندگي كنند
Nido
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
سلام
از سایت فیدوس بابت زحمات بی وقفه تشکر میکنم
بهرحال جناب سامری به دنبال ...
ابوذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
یکی نیست به سامری بگه چه سودی برات داره حمایت از بابارحمتی
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
جناب سامری ما کسبه کنزالمال قول بهت میدیم ...
لطفا حامی ما باش نه یک فرد معلوم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
خداوند از شما راضی باشد که با افشاگری بموقع از حقوق کسبه کنزالمال دفاع می کنید اینشالله نماینده محترم خرمشهر اقای ثامری از خواب بیدار شود و...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
خدا رو شکر نماینده ی شهرمان دستش واسه همه رو شده ديگه
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
دست های پشت پرده دیگه کاملا آشکار شده
آقای سامری نماینده مردم هستند یا وکیل شرکت گلایل کار؟!
هنگامی که در اوج شلوغی نوروز بازار را سیل برد آقای سامری کجا بودند که به داد کسبه برسند؟
قرارداد سه ساله این شرکت پایان یافته و شش ماه هم بیشتر بر سر کار بوده
به سازمان منطقه آزاد هم که کلی بدهکار هست
حدود 8 میلیارد هم به عنوان پول پیش به کسبه بدهکار است
علت اینکه آقای سامری قصد دارند مانع اجرای قانون شوند چیست؟
چرا سعی دارند که مدیران سازمان را زیر سوال ببرند و بگویند می خواهند بازار را برای خودشان بردارند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
اشتباهه محضه اگه فکر کنیم توی قضیه کنزالمال فقط یک نفر وجود داره که اینکارا رو انجام میده ، یک مجموعه و تیم داخل کنزالمال با کمک هم مشغولند که باید کل مدیران و روسا اونجا تغییر کنه از انباردار و حراست و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
واقعا جای سوال است که نماینده یک شهر که میباید پشت سر منافه مردم شهرش باشد تمام قد پشت یک پیمانکار را گرفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
واقعا جای سوال است که نماینده یک شهر که میباید پشت سر منافه مردم شهرش باشد تمام قد پشت یک پیمانکار را گرفته
حبیب خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
0
0
باسلام ودرود فراوان به متولیان خبرنامه فیدوس بابت نشر حقایق و حمایت از حق ))(الکاسب حبیب الله )
از نمایندگان محترم خرمشهر وابادان استدعا داریم که حقوق کسبه بازار را بخاطر پیمانکار سودجو پایمال نکنند و غضب خدا و حبیبان خدا را بابت حمایت های چند روزه برافراشته نکنند چون آه مظلوم بهای گرانقیمتی دارد.
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
کمکم دارم به اقتدار منطقه آزاد شک میکنم.چرا بعد از اتمام قرارداد اولیه و اطلاع از تخلفات ایشان اقدامی نکرد.حق این دو شهر شهید پرور این است که یک آدم مساله وار متولی امور باشد.اگر کوتاه بیایند خون شهدای خرمشهر و آبادان پایمال شده.بیتالمال بدست نا اهلان افتاده.همه مسئولین آبادان و خرمشهر مسئول هستند.این پیمانکار برای ماندن دست به هر کاری میزند حتی حاظر هست توسط ایادی خود خون بیگناهی را بریزد(درگیری و کتک کاری چند شب پیش)ولی جایگاه خود را حفظ کند.مسئولین دارند فرصت سوزی میکنند تا بنفع ایشان تمام شود.ایشان عددی نیستند که بخواهند مقابل دریابان شمخانی و بزرگان دیگری که در انقلاب و جنگ استخوانهایشان خورد شد و بهترین انسانهی نازنینی را از دست دادیم قد علم کند.
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
کمکم دارم به اقتدار منطقه آزاد شک میکنم.چرا بعد از اتمام قرارداد اولیه و اطلاع از تخلفات ایشان اقدامی نکرد.حق این دو شهر شهید پرور این است که یک آدم مساله وار متولی امور باشد.اگر کوتاه بیایند خون شهدای خرمشهر و آبادان پایمال شده.بیتالمال بدست نا اهلان افتاده.همه مسئولین آبادان و خرمشهر مسئول هستند.این پیمانکار برای ماندن دست به هر کاری میزند حتی حاظر هست توسط ایادی خود خون بیگناهی را بریزد(درگیری و کتک کاری چند شب پیش)ولی جایگاه خود را حفظ کند.مسئولین دارند فرصت سوزی میکنند تا بنفع ایشان تمام شود.ایشان عددی نیستند که بخواهند مقابل دریابان شمخانی و بزرگان دیگری که در انقلاب و جنگ استخوانهایشان خورد شد و بهترین انسانهی نازنینی را از دست دادیم قد علم کند.
ابادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
باسلام.فیدوس جان متاسفانه سایت شما در بین مردم آبادان به اندازه کافی شناخته شده نیست و این کارارزشمند شما رو برای ابادان کم بهره میکنه.چند پیشنهاد دارم:
1- شما می توانید در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید و اگرفعالیت دارید آن را گسترده تر کنید.تلگرام در حال حاضر نفوذ بیشتری از وب سایت دارد.شما باید بتونید کانالی با دهها هزار عضو داشته باشید.
2- روزانه با مسئولین اداره های مختلف آبادان از جمله فرمانداری و شهرداری و منطقه ازاد اب و فاضلاب اموزش و پرورش و.. مصاحبه کنید و برنامه های هفتگی آنها رو سوال کنید و به اطلاع مردم برسانید و در مصاحبه های بعدی پیگیر برنامه های اعلام شده قبلی باشید.
3- فضایی را به وجود بیاورید تا مردم هم بتوانند مشکلات خود را از طریق شما به گوش مسئولین برسانید و بس از آن پاسخ مسئولین و نتایج حاصله از ان پیگیری نیز منعکس گردد.
من این صحبتها را از سر دلسوزی عرض می کنم چرا که معتقدم سایت شما تقریبا تنها سایت مستقل محلی است و تنها امید انعکاس مشکلات شهر می باشد.لذا خواهش می کنم به پیشنهادات بنده دست کم فکر کنید.ضمننا تصور می کنم بسیاری از مردم حاضر هستند به صورت رایگان با شما همکاری کنند تا ابادان بتواند از این حالت نیمه مرده دوباره تبدیل بشود به ابادان پر افتخار.با تشکر.
ابادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
باسلام.فیدوس جان متاسفانه سایت شما در بین مردم آبادان به اندازه کافی شناخته شده نیست و این کارارزشمند شما رو برای ابادان کم بهره میکنه.چند پیشنهاد دارم:
1- شما می توانید در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید و اگرفعالیت دارید آن را گسترده تر کنید.تلگرام در حال حاضر نفوذ بیشتری از وب سایت دارد.شما باید بتونید کانالی با دهها هزار عضو داشته باشید.
2- روزانه با مسئولین اداره های مختلف آبادان از جمله فرمانداری و شهرداری و منطقه ازاد اب و فاضلاب اموزش و پرورش و.. مصاحبه کنید و برنامه های هفتگی آنها رو سوال کنید و به اطلاع مردم برسانید و در مصاحبه های بعدی پیگیر برنامه های اعلام شده قبلی باشید.
3- فضایی را به وجود بیاورید تا مردم هم بتوانند مشکلات خود را از طریق شما به گوش مسئولین برسانید و بس از آن پاسخ مسئولین و نتایج حاصله از ان پیگیری نیز منعکس گردد.
من این صحبتها را از سر دلسوزی عرض می کنم چرا که معتقدم سایت شما تقریبا تنها سایت مستقل محلی است و تنها امید انعکاس مشکلات شهر می باشد.لذا خواهش می کنم به پیشنهادات بنده دست کم فکر کنید.ضمننا تصور می کنم بسیاری از مردم حاضر هستند به صورت رایگان با شما همکاری کنند تا ابادان بتواند از این حالت نیمه مرده دوباره تبدیل بشود به ابادان پر افتخار.با تشکر.
عبدالرحیم فاضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
خدا گر بخواهد عدو سبب خیر گردد
با ورود آقایان مسءله برای همه جدی تر شد و عزم راسخ جهت سرنگونی آنان صورت گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
خدا گر بخواهد عدو سبب خیر گردد
با ورود آقایان روال سرنگونی مدیریت سابق سرعت بیشتری گرفت
ابراهيم زاده
|
Iraq
|
۰۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷
0
0
اقاي سامري جه دليلي وجود دارد كه شما اينگونه بي محابا إز بابارحمتي معتاد حمايت ميكنيد شركا ايشون اينطور حامي ايشون نيستند شما چرا ؟ والله مرگ هست ، جاي تعجب هست كه چرا هيج دستگاهي برأي نظارت بر رفاته نماينگان وجود ندارد . واقعا جاي شك وجود داره كه همه إز اين بابارحمتي شكايت دارند ولي اقاي سامري چشم بسته حمايت ميكند !!
صادقي
|
Iraq
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
0
0
دست رسانه فيدوس كه صداي مردم خرمشهر و ابادان را منتشر يمكنه درد نكنه اما ما جوانان خرمشهر إز اينكه اقاي سامري إز سرتاپا إز يك موجود معلوم حال معتاد كه اگه
فقط چند دقيقه با او صحبت كني به اعتياد و مصرف بالآي اين شخص معلوم الحال پي ميبري چاروسه و چرا اينطور إز سوي اقاي سامري حمايت ميشه !!
صادقي
|
Iraq
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
0
0
دست رسانه فيدوس كه صداي مردم خرمشهر و ابادان را منتشر يمكنه درد نكنه اما ما جوانان خرمشهر إز اينكه اقاي سامري إز سرتاپا إز يك موجود معلوم حال معتاد كه اگه
فقط چند دقيقه با او صحبت كني به اعتياد و مصرف بالآي اين شخص معلوم الحال پي ميبري چاروسه و چرا اينطور إز سوي اقاي سامري حمايت ميشه !!
Histats.com START (standard) Histats.com END