آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۴۱۰۶
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
آنچه در آبادان مي‌گذرد و طرح‌ريزي و برنامه‌سازي عليه منافع مردم
فيدوس- نكته مهم نشست خبري ديشب دو نماينده آبادان، اطلاق نيروي تيزبين و وتذكر دهنده به روزنامه‌نگاران، توسط دكتر عامر كعبي ودكتر شرفي بود، بر همين اساس چند نقد جدي بر شرح عملكرد اين عزيران كه شب گذشته طرح شده وارد مي‌دانيم كه در اين فرصت به آنها مي‌پردازيم.

فيدوس- نكته مهم نشست خبري ديشب دو نماينده آبادان، اطلاق عنوان نيروي تيزبين و وتذكر دهنده به روزنامه‌نگاران، توسط دكتر عامر كعبي ودكتر شرفي بود، بر همين اساس چند نقد جدي بر شرح  عملكرد اين عزيران كه شب گذشته طرح شده وارد مي‌دانيم كه در اين فرصت به آنها مي‌پردازيم.

خروجي جلسه شب گذشته چه بود!؟

به نظر مي‌‎آيد آنچه خروجي نشست خبري ديشب بوده، روشنگر يك مسئله مهم است، بعضي نمايندگان آبادان با اين طرز پيگيري و نگاه به مسائل اقتصادي شهرستان بعيد است بتوانند مشكلات را حل كنند، به نمايندگان آبادان احتمالاً عده‌اي اطلاعات غلط مي‌دهند، و اين موضوع باعث مي‌شود ايشان با برداشت‌هايي كه به حقيقت اوضاع نزديك نيست، تصميم‌گيري كرده و در موضوعات مختلف پيگيري انجام دهند، بايد اين مسير با نقادي صريح و روشنگر و بدون چشم پوشي عوض شود.

مسئله آب و فاضلاب و موضوع عملكرد و پيگيري نماينده!!!!!

در موضوع حل مشكل فاضلاب و آب شرب منطقه و آنچه آقاي دكتر شرفي تشريح كردند، بيش از آنكه در حوزه وظايف نمايندگي به عنوان قانونگذاري باشد، در حوزه نظارت و حوزه اجرايي بوده كه وظيفه قوه مجريه است، روشن است نتيجه سفر دكتر شرفي به هلند و آلمان در كنار ديگر نمايندگان و نمايندگان دولت زماني اثر بخش مي‌باشد كه مجلس مقدمات قانوني براي حضور شركت‌هاي آلماني و هلندي در منطقه براي حل مشكلات آب و فاضلاب فراهم آورد، يعني تصويب قانون. آقاي دكتر شرفي گرامي بايد توضيح بدهند ايشان براي تسهيل حضور اين شركت‌هاي توانمند خارجي براي انجام كار با كيفيت‌تر برابر شركت‌هاي چيني و غيره چه كاري انجام داده‌اند و در اين مدت كدام قانون را مصوب كرده‌اند؟

روزي خدمت امام جمعه سابق شهرستان، آيت‌الله دهدشتي رفته بوديم؛ ايشان در موضوع مشکل فاضلاب و شبکه آب در آن زمان گفتند من تا امروز بيش از آنكه پيگير مشكلات ديگر مردم باشم، وقتم صرف پيگيري مشكل شبکه آب و فاضلاب در آبادان شده، همه نمايندگان ادوار حداقل از دوره پنجم تا امروز يكي از مهمترين سرفصل‌هاي عملكردشان حل مشكل فاضلاب و آب بوده و مدعي شده‌اند آنها كاري انجام داده‌اند، اگر بخواهيم بپذيريم همه آنها مشابه ادعاي دكتر شرفي همه كار را انجام داده‌اند، پس يا اينجا آبادان نيست با اين همه مشكل آب و فاضلاب، يا نمايندگان ادوار تا امروز كاري انجام نداده‌اند و تنها تبليغ انجام كار بوده حرف ايشان، آقاي دكتر شرفي بايد در جريان باشند كه همه آنچه ايشان قول مي‌دهند انجام دهند، پيش از ايشان هم قول داده‌اند و اتفاقاً تيتر ايشان هم براي ارائه عملكرد همين‌ها بوده است. خوب است نمايندگان پس از اين در محل تحقق قول‌ها و حرف‌هايشان با مردم جلسه بگذارند و شناسنامه آن طرح و زمان آغاز و پايان و مبلغ آن را هم حالا كه وارد اجنام امور اجرايي شده‌اند منتشر نمايند.

مسئله نمايندگان و حل مشكل اشتغال در آبادان!!!!

اما در موضوع اشتغال واقعاً بايد از هر دو نماينده محترم شهرستان بپرسيم، دقيقاً به عنوان عضو قوه مقننه چه كاري در منطقه براي ايجاد اشتغال انجام داده‌ايد!؟ موضوع پالايشگاه دوم كه ده سال است در مورد جذب در آن صحبت مي‌شود و اساساً مشخص نيست با راه اندازي آن به لحاظ آلودگي زيست محيطي ديگر امكان زندگي در آبادان وجود داشته باشد كه كسي جذب شود، موضوع استخدام 40 نفر در پتروشيمي آبادان برابر چند ده هزار بيكار در اين شهر، موضوع پيگيري اعطاء وامي كه نه كسي گرفته و نه بانكي پرداخت كرده، در كجاي وظايف قانون گذار بوده است، مسئله واگذاري يك پالايشگاه ورشكسته يا عدم واگذاري آن چه كسي گفته كار بزرگي است، وقتي اين پالايشگاه نياز به سرمايه‌گذاري كلان و نوسازي دارد براي بقاء و تبديل نشدن به موزه، آقاي دكتر كعبي و دكتر شرفي گرامي به نظر نگارنده بهتر است بدانند امروز مردم درك عميقي از مشكلاتشان پيدا كرده‌اند، ريشه مشكلات را شناخته‌اند. ريشه مشكلات سياسي كردن عملكرد اقتصادي در منطقه و تبديل آن به نمايش‌هاي تبليغاتي براي اشخاص است.

قضيه سفر كميسيون اقتصادي مجلس به اروند، ارتباط آن با استقرار گمرك در خروجي و نتايج آن!!!!

در خصوص سفر كميسيون اقتصادي به آبادان بايد چند نكته را يادآور شويم. نكته اول: آقاي دكتر عامر كعبي بايد خاطرشان باشد كه در جلسه‌اي كه با حضور نمايندگان بازار آبادان در دفتر امام جمعه آبادان برگزار شد ايشان به صورت مشخص و واضح چند روز مانده به مصوبه رئيس جمهور گفتند، امكان ندارد اينكار(استقرار گمرك در خروجي) بشود و پيگيري آن بي‌فايده است، ايشان اعتقادي به تحثث استقرار گمرك در خروجي اروند نداشتن و در حضور همه اين را بيان كردند.

تجمع بازاريان در اروند، تهيه توماري با صد و پنجاه هزار امضاء توسط بازار و مردم، تلاش رسانه‌ها، پادرمياني مهندس فروزنده و مدير عامل اروند، تلاش همه ائمه جمعه منطقه و حضور كميسيون اجتماعي مجلس، راه را براي تحقق موضوع استقرار گمرك در خروجي و دستور 700 ميليون دلاري واردات كالاي همراه مسافري توسط رئيس جمهور هموار كرد.

هرچند نماينده گمرك در تهران حتي در جلسه كميسيون اجتماعي هم حاضر نشد موضوع را بپذيرد و تنها زماني موضوع محقق شد كه در ناآرامي خوزستان و اهواز به وضع آلودگي هوا، اعتراض جدي مردم آبادان و خرمشهر، مسئولين را اجبار به پذيرش اين موضوع كرد. سفر كميسيون اقتصادي مجلس هم اساساً پس از اين مصوبه بود، در  واقع نوشدارو پس از مرگ سهراب بود.

در سفر كميسيون اقتصادي به اروند چه گذشت!؟

اما در سفر كميسيون اقتصادي مجلس به اروند چه اتفاقي افتاد؛ آقاي كعبي و شرفي و خبرنگاران ديدند، كه در روز اول حتي در خرمشهر نماينده مردم خرمشهر به استقبال كميسيون اقتصادي نيامد، حدود بازديد اعضاء كميسيون بيشتر معطوف شهرك صنعتي خرمشهر و صنايع آن شد، ديدار از پالايشگاه و پتروشيمي هم اگر انجام شد با توجه به شرايط بازديد و گفته‌هاي ضد و نقيض در مورد شرايط پالايشگاه دوم و پتروشيمي، حداقل تا امروز خروجي مشخصي نداشته است، اگر در بحث بازسازي پالايشگاه يا مشكلات پتروشيمي خروجي مشخصي داشته بفرمائيد.

روز دوم هم بازديدها صرفاً معطوف اروندكنار و چوئبده بود، اصلاً مردم آبادان و شهرك صنعتي آبادان رنگ نمايندگان كميسيون اقتصادي مجلس را در مناطق خود مگر شب روز اول در بازار ته‌لنجي براي ديدار ديدند!؟ در چوئبده هم معلوم نبود با كدام سناريو نمايندگان كميسيون اقتصادي را دقيقاً زماني به بندري بردند كه گفته شد فعال نيست كه يك لنج باري در آن بود و در آن لنج معدود كالاهاي همراه مسافري بود كه شخصي به نمايندگان گفت جهت مصرف مردم منطقه است و جاشوي لنج در حضور خبرنگاران گفت جهت بار تهران است كه باعث مخدوش شدن ذهن نمايندگان كميسيون شد.

خروجي جلسه عصر استانداري هم نشان داد كه نمايندگان متاثر شده كميسيون اقتصادي از وضع موجود، در نتيجه برنامه نامنظم و بازديدهاي عجيب ذهنشان چنان به هم ريخته كه بجز ديدن بدبختي مردم اروندكنار و مشكلات خرد سرمايه‌داران محلي كه حل آن توسط معاونت سرمايه‌گذاري نيز قابل انجام بود، چيزي به ايشان گفته نشده است، نه ايشان را براي بازديد از پتانسيل‌هاي منطقه بردند و نه فرصت‌ها كه بدانند چه مي‌توان كرد دو روز بازديد تنها به مسائلي اختصاص يافت كه حل آن اساساً در حوزه عملكرد قانون‌گذار به صورت خاص نبود.

اعضاء كميسيون اقتصادي حضورشان در آبادان مايه دلگرمي بود و حقيقتاً بايد بيش از اين از ايشان پذيرايي و استقبال مي‌شد. اما به دليل برنامه‌هاي بازديد در آبادان و اروند درست پس از مصوبه رئيس جمهور حضور ايشان عملاً خروجي مثبتي تا امروز نداشت و در گفتگوهاي بعدي اعضاء در خصوص قاچاق در اورند هم اين موضع روشن شد كه برنامه بازديد و حضور ايشان نقص جدي داشته است.

چرا دكتر عامر كعبي كسبه اروند را ناتوان از استفاده‌اي مي‌دانند كه رئيس جمهور مختص ايشان اعلام كرده!!!؟؟؟؟

اما آقاي دكتر عامر كعبي گرامي در نشست خبري به نكته‌اي اشاره كردند كه بسيار عجيب است، ايشان اعتقاد دارند ظرفيت 20 هزار كسبه بازار اروند واردات چند ده ميليون دلاري بيشتر نيست، و بعد مي‌گويند بازرگانان منطقه و بازرگانان غير بومي بايد براي واردات اين كالاها دعوت شوند، حالا ما چند موضوع ساده را با ايشان در ميان مي‌گذاريم تا هم برايم مخاطبان و هم ايشان روشن شود چه اندازه نسبت به اصل موضوع دچار سوء تفاهم شده‌اند و البته پرده از سناريويي برخواهيم داشت كه نشان از سياسي شدن اين امتياز و تبديل آن به فرصتي براي برخورد و بهره‌برداي سياسي دارد.

يك-بازار كنز المال با 54 مورد ثبت سفارش در اين مدت بيش از سه ميليون دلار واردات از محل مصوبه رئيس جمهور با 170 كاسب داشته است. در بازار كنزالمال به دليل سابقه كسبه و با مبارزه و تلاش و مشكلات فراوان اين كار انجام شده است. حالا ببينيد ظرفيت نزديك به 12 هزار كسبه مرتبط با واردات و عرضه، چند ميليون دلار در سال است، آقاي دكتر كعبي كه مدرس رياضي دانشگاه هستند مي‌دانند با در نظر گرفتن همه احتمال‌هاي مخرب نزديك به 250 ميليون دلار ظرفيت واردات كل بازار آبادان و خرمشهر در چهار ماه نخست امسال با نسبت بازار كنزالمال مي‌توانست باشد، كه اگر 8 ماه باقي مانده را در نظر بگيريم اين رقم به خصوص در اسفند چيزي بيش از مبلغ مشخص شده توسط رئيس جمهور(700 ميليون دلار)خواهد بود. پس بازار آبادان و خرمشهر ظرفيت استفاده از كل اين مبلغ را با توجه به وسعت خود دارد. اما مشكل كجاست!؟

-آقاي دكتر كعبي مشكل درست همان جايي است كه شما به آن اشاره نمي‌كنيد، و اصلاً در خصوص پيگيري آن حرفي نمي‌زنيد. مشكل آن جاست كه در معاونت سرمايه‌گذاري منطقه آزاد اروند طي چهار ماه گذشته هر ماه يك مانع جديد بر سر راه كسبه و بازار براي آنكه نتوانند واردات انجام دهند گذاشته شده است، مديران و مسئولان اين معاونت و تصميم‌گيرندگان در اين موضوع بايد پاسخگو باشند. ايشان بخشي ازاين مصوبات را با استفاده از شرايط انتخابات و عدم حضور رئيس بازار آبادان و خرمشهر با وجود اعتراض ايشان به دليل فعاليت در هيئت نظارت و راه ندادن نماينده بازار آبادان در جلسه كميسته تشكيل شده مصوب كرده‌اند و بخشي ديگر را نيز معلوم نيست چطور به تصويب رسانده‌اند.

اما شرح موانع:

يك. داشتن انبار با الزام در شرايطي كه بخش عمده مصرف كنندگان مصوبه رئيس جمهور كه به طور مشخص براي اصناف و بازاريان با قيد صراحت بوده، اساساً محل كسبشان انبارشان مي‌باشد.

دو. داشتن حساب صد ميليون توماني و بعد سي‌ميليون توماني موجودي كه عملاً با توجه به شرايط كلي كسب در بازار خرده فروشي مانع بزرگ واردات در منطقه اروند كه در كل مناطق و حتي كشور براي كسب در خرده فروشي بوده

سه. منظور كردن مبلغ يك ميليون و دويست هزار تومان براي گرفتن كارت واردات كه خود براي كسبه منطقه مانع مي‌باشد،

چهار. عدم برنامه ريزي آموزشي و اطلاع رساني شفاف به كسبه كه باعث سر در گمي و ابهام ايشان شده است.

پنج.اعلام امكان ثبت واردات تنها براي يك قلم كه عملاً به معناي حذف كسبه مايل به واردات مي‌باشد و...

آقاي دكتر كعبي هرماه يك شرط جديد از ساختمان سرمايه‌گذاري براي واردات كالا به كسبه تحميل شده است از سوي مديري كه حداقل حضرتعالي بايد از عملكرد ايشان اطلاع دقيق داشته باشد، كه اين شروط آنطور كه الان شما توضيح داديد اين شائبه را تقويت مي‌كند كه تلاش بوده تا كسبه از مسير واردات حذف و بازرگانان غير بومي و مختصري هم بومي از اين خان نعمت بهرمند شوند، همانطور كه در خصوص پيشنهاد بازاريان اصفهاني براي استفاده از اين فرصت در چند مدت گذشته ظاهراً چنين مسيري هموار شده است بدون آنكه بازار آبادان و خرمشهر مطلع شوند.

صحبتي با دكتر شرفي و دكتر كعبي در خصوص دادن امتيز به بازرگان غير بومي

آقاي دكتر شرفي و آقاي دكتر كعبي عزيز، نمايندگان محترم مردم آبادان، شما كه مي‌خواهيد از حق استخدام نيروي بومي دفاع كنيد، چرا بايد كاري انجام شود كه بيش از سي‌هزار فعال صنفي در آبادان و خرمشهر كامل ورشكست شوند، به نفع چند بازرگان عملاً غير بومي و چند بازرگان بومي!؟ آيا اين مسير دفاع از توسعه اشتغال بومي در آبادان است؟

براي ما سئوال پيش آمده است چه كسي با چه نيتي چنين موانعي را در اين مدت وضع كرده و شما چرا به جاي آنكه مانع تراش را معرفي كنيد، او را تقويت و بعضاً تشويق مي‌كنيد و بازار را تحريم كرده و با بازار برخورد مي‌كنيد، چرا براي شروع كار در معاونت سرمايه‌گذاري اورند نوع عوارض در نظر گرفته شده جنبه مشوق در منطقه‌اي كه اين وضع عوارض باعث مي‌شود كسبه از مسير سنتي خريد كالا از ديلم و گناوه و دير و هنديجان به صورت قاچاق اقدام كنند، نداشته است!؟

سناريوهاي عجيبي كه در پس شرايط فعلي مي‌توان بررسي كرد

اما ما اين شائبه را داريم جناب كعبي كه وقتي در برابر چنين مانع تراشي‌هايي به شما اطلاعات درست نمي‌دهند و شما را به جاي برخورد با عوامل بازدارنده در منطقه و كمك به اشتغال بوميان و كسب بوميان در مسير واردات تجار غير بومي و تزريق مصوبه به ايشان قرار مي‌دهند حتمان احتمال چند سناريو در كار است:

يك. طرح ريزي براي ايجاد يك رانت جديد براي غير بومي‌ها با سوء استفاده از شرايط و تحريف واقعيت‌ها و بهره‌برداري از آن.

دو.زمين زدن و ناتوان جلوه دادن هيئت مديره و مديرعامل اروند در استفاده از اين فرصت براي ايجاد موقعيت در افكار عمومي جهت برخورد با ايشان و رسيدن بعضي به آرزوي در خصوص عضويت در اين هيئت مديره يا مديرعاملي اروند و غيره...

سه.ناتوان جلوه دادن اصناف آبادان و با مانع‌تراشي‌هاي متعدد، محروم كردن مردم از حق طبيعي‌شان در خصوص دادن فرصتي كه رئيس جمهور به ايشان داده است.

چهار. فرصت سازي براي قاچاق در منطقه كه باعث زمين خوردن مناطق آزاد و اتهام به ايشان مي‌شود.

آقاي دكتر شرفي گرامي و آقاي دكتر كعبي عزيز اما يك سئوال: بفرمائيد با آمدن بازرگانان غير بومي به منطقه اروند ايشان واردات را انجام مي‌دهند كه خرده فروشي كنند!؟

نه بازرگان خرده فروش نيست، ايشان بايد اقلام وارداتي خود را يا از منطقه خارج كنند كه قطعاً قاچاق است و تنها امكان خروجي محدود آن هم براي مسافران وجود دارد، يا بايد خودشان كسبه شوند و خرده فروشي كنند كه ديگر بازرگان نيستند و كاسب هستند و ما در منطقه به اندازه كافي كاسب بومي داريم و افرادي كه براي اشتغال كاسب شوند. يا قرار است اين اقلام را به كاسبان با يك افزوده قيمت بفروشند كه در اين حالت ديگر قيمت كالاها در منطقه ما به نسبت ديلم و گناوه و هنديجان مزيتي ندارد كه كسي از اين بازار خريد كند.

آقاي دكتر كعبي عزيز شما كه در كميسيون اقتصادي هستيد، چطور به جاي آنكه جلو مانع تراشي برابر كسبه و بازار را براي واردات در اين مدت بگيريد، ايشان را متهم به ناتواني مالي در واردات مي‌كنيد، نمي‌بينيد اين نوع مانع تراشي منجر به قاچاق كالا توسط بازرگانان غير بومي و بهره بردن ايشان و لابي‌هاي فعالشان شده و اين وسط سر مردم بي‌كلاه مي‌ماند.!؟ آيا نمي‌بينيد بعضي اين فرصت مردم را تلاش دارند مبدل به فرصتي سياسي براي زمين زدن اين و آن با نوع مهندسي و رفتار خود كنند يا از دل آن رانت توليد كنند!؟

اما در آخر: مسئله كنز المال

آقاي دكتر كعبي در اين جلسه به صورت ضمني فرموده‌اي حق يك پيمانكار كه چندين ميليارد بدهي به بيت‌المال و كسبه بازار كنزالمال دارد، و چند برابر آنچه هزينه كرده را در اين بازار طبق مستندات برداشت كرده است، به حق نزدیک به 200كسبه اين بازار ترجيح مي‌دهيد. آقاي دكتر كعبي پيمانكار مورد نظر شما كشتي و خانه‌هايش را يقين داريد براي درست كردن بازاري فروخته كه از قبل پايه آن موجود بوده است و اساساً هزينه بازسازي آن با مبلغ پيش دريافتي از كسبه همخواني ندارد، يعني مبلغ پيش دريافت شده عملاً از مبلغ سرمايه‌گذاري شده بيشتر است!؟

شما گزارش بازرسي و نهادهاي مسئول را در خصوص وضع اين بازار و شرايط اين پيمانكار و بهره‌برداري او نديده‌ايد؟ قانون و قوه قضائيه حكم تحويل اين بازار را داده‌اند، يعني ايشان طبق قانون تا اين لحظه هيچ حقي در بازار طبق قراردادشان ندارند، چرا اجازه نمي‌دهيد همبن قانون و قوه قضائيه و نهادهاي مسئول در اين موضوع كارشان را انجام دهند و شما در مجلس براي دفاع از سرمايه‌گذار قانون تصويب نمي‌كنيد!؟

آقاي دكتر كعبي اشتغال 300 نفر از مردم خرمشهر و آبادان كه مخالف تداوم كار اين پيمانكار همگام با بازرسي دبيرخانه منطقه آزاد اروند و هيئت مديره اروند طبق حكم دادگاه هستند، با نوع نگاه شما ممكن است خداي ناكرده به خطر بيفتد، پيشنهاد مي‌كنيم اينگونه دفاع كردن از پيمانكاري كه آن سرمايه گذاشتن مد نظر شما توسط ايشان مشخص نيست را به قانون و قوه قضائيه واگذار كنيد.

 

 

 

 

 

 

 

انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
مجيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
0
جناب اقاى عامر كعبى شما به دنبال...از اقاى بابارحمتى هستيد يا به فكر مردم لطفا موضع خود را مشخص كنيد كه بدانيم نماينده به مجلس فرستاديم يا ....كه به فكر يك شخص خاص ميباشد بازار كنزالمال باسرمايه هاى كسبه رونق گرفته لطفا جلوى رانت را بگيريد و به فكر شهر و ابادانى ابادان باشيد نه به فكر يك شخص كه در اين ٤٣ ماه بالغ بر ٤٠ ميليارد درامد داشته و هنوز به منطقه ازاد و كسبه ده ها ميليارد بدهى دارند
جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
0
باسلام.لطفا از بابارحمتی ...حمایت نکنید. جناب کعبی و سامری بهتره با واقعیت ...کنز روبرو بشید و دل آشوب و نگرانیاتون رو برا 170 تا خانواده ای بذارید ک امرار معاش از کاسبی درکنز دارن. ن شخصی ک تمام سرمایه مردم رو پول واسه ...داده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
1
و همچنان دستهاي پشت پرده ، افسوس
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
1
آقای عامر کعبي،شما نماینده ی مردم هستید یا نماینده ی شخص بابارحمتي?چه منافعی...که اینطور با وجود رای قطعی دادگاه از ایشان دفاع میکنید?!
آبادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
1
افای کعبی شما که در انتخابات ریاست جمهوری عکس اقای اقای ریسی به قلب خود زده بودید و اندیشه محبوب تان که حمایت از محرومان بود چگونه حق الناس و بیت المال را به پای بابا حمتی که.......و مع هذا جواب خدا را چی میدهید الله اکبر .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
1
اقای کعبی پاسخگو باشند چرا آخر از افرادی که غیر قانونی بازار را می خواهند تصرف کنند حمایت میکند.
مردم آبادان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
1
1
فقط سعدون زاده خدمت واقعي و عملكرد واقعي داشت
كاسب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
1
0
نمي دونم خدا از شما بينش را گرفته ؟؟؟
اينهمه ظلم اين پيمانكار را نمي بينيد يا خودتان را به نديدن مي زنيد؟؟؟
قطعا كه پاي منافع شخصي هم در ميان نيست استغفراله؟؟؟
چرا يه جلسه خصوصي با كسبه نمي گذاريد؟؟؟
چرا ادعا مي كنيد تا پاي ابرو از ايشان دفاع مي كنيد؟؟؟
فرداي قيامت همه ي ما تا پاي ابرو در محضر خداوند از شما شاكي خواهيم بود؟؟؟
خدا بدادتان برسد براي ان روزهاي سخت و حق مردمي كه لگدمال كرده ايد...
عرشیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
1
وظیفه معاونت سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چیه؟ سنگ اندازی؟ وظیفه نماینده آبادان چیه؟ قانون گذاری و دفاع از حق مردم یا حمایت از یک شخص بدهکار؟!
مردم در گناوه و بانه که نه منطقه آزاد است نه منطقه ویژه از چای و شامپو تا تلویزیون و کولر به راحتی از گمرک خارج می کنند و به تهران می فرستند اما اینجا که مثلا منطقه آزاد است و سهمیه مصوب دولتی برای واردات دارد درگیر کارت واردات و پرینت حساب بانکی!
جواز کسب ، مجوز صنفی سازمان ، کارت واردات و هزار دست انداز دیگر
آقای کعبی وظیفه شما نظارت بر اجرای قانون توسط مسولان است نه فشار بر انها برای تغییر مسیر !
جالبه شخصی قراردادی با مدت معلوم داشته و 6 ماه بعد از اتمام مهلت قرارداد داره مجتمع را تحویل می دهد به مالک و دولت اما دو نماینده آبادان و خرمشهر مانع این کار هستند چرا؟!
کجای این موضوع خلاف قانون است لطفا برای مردم به طور شفاف توضیح دهید علت حمایت شما از این پیمانکار بدهکار به دولت چیست؟ نگران موضوع خاصی هستید؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
1
سلام به نمايندكان ابادان وخرمشهر
شما كه ازبتن مسايل كنزالمال خبر نداريد ويكطرفه قضاوت ميكنيد وفقط حرفهاي بهره برداركنز را مشنويد وتصميم ميگريد بيايد وقت بكذاريد صداي ماروهم بشنويد تا مستند بشما بگويم كه چقدر هزينه شده وچه كارهاي انجام شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
1
جناب عامر كعبي و عبد سامري لطفا دست از حمايت از اين آقا برداريد
یه کاسب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
0
1
زنده باد بابا رحمتی
واقعا تاسف داره که دارید چهره یک شخص خدوم رو خراب مکینید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
عجب وا عجبا که امروز بازاریان مظلوم کنز المال بدنبال حقوق حقه خود هستند وشما از چنین افرادی حمایت می کنید الله اکبر الله اکبر الله اکبر
ابادانی مظلوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
جناب اقای عامر کعبی نماینده ابادان ایا یادتان هست در جلسات و سخنرانی های انتخاباتی خود در ستاد تبلیغاتی خود چگونه سخن در دفاع از حق مظلومان می نمودید ایا یادات هست قول دادید در جریان های سیاسی مستقل باشید وو به چپ و راست کاری نداشته باشید و به مردم ابادان فقط خدمت کنید یادتان هست چگونه از خرابی های ابادان و وضعیت زندگی فلاکت بار شهروندان ابادانی صحبت می کردید ایا یادتان هست چگونه از ارتباط مستمر با اقشار فرهیخته و هنری وفرهنگی و .... صحبت کرده بودید ایا یادتان هست از در فیلم تبلیغاتی تان از منطقه های خراب ابادان تصویر برداری کرده بودید و در ان فیلم پخش می شد ایا سخنان خود را در ایام انتخابات که در فیلم تبلیغاتی خود به مردم ابادان گفتید به یاد دارد آه ابادان مظلوم شهروند مظلوم پالایشگاه مظلوم نخل های سربریده مظلوم لنج های مظلوم به گل نشسته اروند رود شاهد همه این هاست و در قیامت خواهد گفت ابعضی از انسان ها چه کردند و چگونه از جهل و زیاده خواهی اش اینده مردم را تباه کردند خداوندا مزه عذابت را به آنانی که حق مردم این شهر را پایمال کردند بچشان
Histats.com START (standard) Histats.com END