آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۳۰۴۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
گفتگو با عبدالله کعبی نماینده سابق مردم آبادان و قائم مقام ستاد دکتر روحانی در خوزستان
آقاي كعبي در موضوع شرايط استان خوزستان در دوران دكتر شريعتي تشريح كردند: شريعتي استانداري بسيار پر انرژي و پيگير است و توانايي خود را در اين مدت نشان داده، ايشان بدون هيچ مبالغه‌اي بگويم كه فرصت مديريتي در استان خوزستان بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار فیدوس عبدالله كعبي قائم مقام ستاد دكتر روحاني در استان خوزستان در رقابت انتخاباتي رياست جمهوري دوازدهم بود، او همچنين سابقه چهار دوره نمايندگي مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي را در كارنامه كاري خود دارد، ايشان از چهره‌هاي محترم اصلاحات در خوزستان هستند، اين روزها كه بحث بررسي عملكرد دكتر شريعتي استاندار خوزستان داغ است، در خصوص فعاليت و تاثير حضور اين استاندار جوان و اصلاح‌طلب خوزستان طي گفتگو با خبرنگار فيدوس به موارد بسيار مهمي اشاره كرده‌اند.

آقاي كعبي در موضوع شرايط استان خوزستان در دوران دكتر شريعتي تشريح كردند: شريعتي استانداري بسيار پر انرژي و پيگير است و توانايي خود را در اين مدت نشان داده، ايشان بدون هيچ مبالغه‌اي بگويم كه فرصت مديريتي در استان خوزستان بوده‌اند. جريان اصلاحات از همان ابتداي كار البته موافق و پيگير حضور دكتر شريعتي به عنوان استاندار بود، اما خوب ترديدهايي هم وجود داشت، اما عملكرد و نوع مديريت تنش‌زا و شخصيت اهل گفتگو و پيگير و معتقد شريعتي كه مورد احترام همه جريان‌ها قرار گرفت، آن ترديدها هم مرتفع شد.

از آقاي كعبي پرسيديم به نظر شما طي بحران‌هايي كه در اين مدت استان خوزستان با آن مواجه بوده آيا دكتر شريعتي توانسته عملكرد مناسبي داشته باشد، مثلاً در بحران گرد و خاك، بحران آب، بحران‌هاي اجتماعي استان، ايشان در پاسخ اين سئوال به نكاتي كليدي اشاره كردند و تاكيد داشتند كه: بايد ببينيم در چه شرايطي دكتر شريعتي استاندار خوزستان شدند، ايشان در شرايط بحراني و به شدت سياسي پيش از انتخابات رياست جمهوري استاندار شدند، انتخاباتي كه با هيچ‌كدام از رقابت‌هاي ادوار گذشته قابل مقايسه نبوده، از طرفي ميراث‌دار مشكلات دولت‌ قبل بودند، ميراثي كه دكتر مقتدايي با آن هم تجربه در اداره و مديريت‌ها در دوره استانداري خود مشكلات فراوان داشتند به خصوص با كمبود منابع مالي دولتي و شرايط سخت زيست محيطي، در اين وضع شريعتي يكي از بهترين استانداران خوزستان به حساب مي‌آيد.

ايشان به خوبي بر بحران‌ها با استفاده از ظرفيت‌هاي موجود فايق آمدند، شرايط فوق‌العاده حساسي پيش از انتخابات در استان به وجود آمد اعتراض‌هاي مردمي بود، اما ايشان با تحمل، روي خوش و گفتگو موفق شدند استان را از آن وضع خارج كرده و راي بسيار خوبي براي دكتر روحاني از مردم بگيرند، گردهم‌آيي بزرگ مردم اهواز در حمايت از دكتر روحاني يك حماسه سياسي بود در آن شرايط، اين را فقط سياسيون استان مي‌توانند توضيح دهند.

نماينده سابق مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي و قائم مقام ستاد دكتر روحاني در خوزستان تشريح كردند؛ بعضي بيرون استان واقعان شرايط و كاستي‌ها را نمي‌دانند مطالبي را منتقل مي‌كنند كه درست نيست، استانداري كه در يكسال گذشته همه شاهد بوده‌اند در شبانه روز دوساعت نمي‌خوابد و هفته‌اي يكبار به همه استان سركشي مي‌كند، استانداري كه موفق شده همه مشكلات را تا حد زيادي مديريت كند و فرصت‌سازي براي خوزستان انجام دهد نبايد در حقش بي‌انصافي شود.

نه تنها بنده كه مجموعه اصلاح‌طلبان استان خوزستان آقاي شريعتي را يك فرصت مي‌دانند و عملكرد ايشان در نظرشان قابل قبول است. البته ما هم اعتقاد داريم، بعضي دنبال سهم‌خواهي‌هايي هستند كه طبيعي است دكتر شريعتي نتوان پاسخگو باشد، ولي در عملكرد باتوجه به امكانات و شرايط استان ايشان خوب توانسته‌اند مديريت كنند.

از آقاي كعبي خواستيم مصداقي بگويند كه كدام موارد نقطه قوت عملكرد شريعتي در نظر ايشان بوده كه قابل تمجيد است، اين فعال اصلاح‌طلب خوزستاني توضيح دادند: در موضوع آب دكتر شريعتي تا امروز با وجود اينكه ما هم اعتراض داريم، مردم در بخش‌هاي مختلف استان مشكل آب دارند، اما بسيار قوي از حق مردم دفاع كرده‌اند و موفق شده‌اند جلو زياده خواهي‌ها از حق مردم را بگيرند، در موضوعات زيست محيطي هم بنده ديده‌ام آقاي شريعتي هم در جبهه مديريت كلان كشور پيگيري بسيار خوبي داشته‌اند و هم در استان همه را براي حل مشكلات بسيج كرده‌‎اند. بعضي انتظار دارند همه مشكلات گذشته يكشبه در دوره يك ايشان ناپديد شوند، بايد دقت داشت، كه منافع سياسي باعث نشود ما يك مسائلي را نبينيم، اين درست نيست، آنها كه مسائل استان را به نحوي بيان مي‌كنند كه براي تخريب يكنفر اصل و ريشه مشكلات ديده نشود بايد پاسخگو مردم و دولت باشند.

استان خوزستان شرايط بسيار خاصي دارد، مردم مشكلاتي دارند كه نتيجه 8 سال بي‌توجه‌اي بوده و همچنين ميراث گذشته و دوران جنگ است، اينها البته نياز به مديريت جهادي و وجود منابع براي حلشان هست، دكتر شريعتي در خوزستان تلاششان جهادي است، بر مشكلات هم با مديريت امنيتي و تحت فشار قراردادن رسانه‌ها سرپوش نگذاشته‌اند، ايشان اجازه انتقاد كردن داده‌اند، دكتر شريعتي مدير قابلي است، به صلاح استان و كشور است ايشان چهارسال آينده را در مستند استانداري خوزستان باشند و با همين تلاش و اراده كه در كارشان ديده مي‌شود مسائل مختلف را حل و فصل كنند.

آقاي كعبي در ادامه پيرامون ريشه تخريب استاندار فعلي خوزستان و طرح بعضي مسائل اشاره كرند: بعضي آقايان مي‌خواهند خودشان خوزستان را جاي استاندار مديريت كنند، در عزل و نصب و مديريت و تخصيص منابع و اداره امور نظرشان اول باشد، يا يك خواسته‌هايي ممكن است مطرح كنند كه خوب قابل انجام نباشد، اين بشود ريشه تحريك و تخريب، البته ما نمي‌گوييم هيچ نقدي وارد نيست، همه عملكردهاي درست و عالي بوده، اينطور نبوده، اصلاً به همين دليل استاندار خوزستان باب نقد را گشوده است و فرصت نقادي را در اختيار منتقدان قرار داده است. اما مي‌گويم نبايد نقد با هدف تخريب باشد و بعضي كاري كنند يك چهره جوان و پركار انگيزه‌اش را از دست بدهد.

در نظر ما شريعتي حتي بيش از انظارها تا اينجا در خصوص پيگيري مسائل و مديريت خوزستان ظاهر شده است و بايد ايشان حفظ شده و همه چهره‌ها و جريان‌ها براي يك تلاش جهادي با دكتر شريعتي همكاري كنند.

 

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
1
0
کعبی ازش دفاع نکنه کی دفاع کنه ؟؟! شریعتی خوب بلده معامله سیاسی کنه ! کعبی هم اهل و طرفدار معامله هست
چشممون روشن ! ما چقدر بدبختیم ؟؟؟ افسوس از خفگان مردم و سیاسیون ! چه خدماتی ؟ اینکه غلام حلقه به گوش شماست خدماته !!!؟؟؟؟ ادامه این روند رسوایی داره ، این هشدار راجدی بگیرید ؟؟!!!!!!!!!!""
Histats.com START (standard) Histats.com END