آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۲۴۲۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۹
چرا فحاشی مهندسی شده به رئیس جمهور اجرایی شد
فیدوس(داریوش معمار)-حواشی امروز راهپیمایی روز قدس همانطور که بسیاری از فعالان سیاسی اشاره کردند برنامه‌ای خود جوش توسط عده‌ای با دغدغه انقلابی نبود.

فیدوس(داریوش معمار)-حواشی راهپیمایی روز قدس همانطور که بسیاری از فعالان سیاسی اشاره کردند برنامه‌ای خود جوش توسط عده‌ای با دغدغه انقلابی نبود. این حرکت آنطور که بررسی ریشه‌ای توهین به رئیس مجلس در سال‌های گذشته در قم، برهم زدن سخنرانی یادگار امام در مرقد آن حضرت، حمله به علی مطهری در شیراز و بسیاری برنامه‌های مشابه روشن ساخت، حاصل مهندسی و طراحی اتاق‌های فکر و جریان‌هایی است که چند هدف روشن را دنبال می‌کند:

یک- مهندسی وقایع سیاسی در ایام ویژه

دو- ایجاد تنش برای مشغول کردن مردم و هدایت اهداف پنهان

سه- دادن اخطار برای گرفتن امتیاز از چهرهای سیاسی

چهار- ایجاد اضطراب در جامعه جهت به رخ کشیدن قدرت فراقانونی

پنج- حمله به کیفیت‌ وجنبه‌های شاخص حضور شخصیت‌های کشوری

در اتفاقی که همزمان با راهپیمایی روز قدس در تهران برای سه نفر از شخصیت‌های طراز اول دولت و مجلس اتفاق افتاد، با در نظر گرفتن مجموعه رخدادهای سیاسی ماه‌های اخیر و حوادث سیاسی پیش رو می‌توان طرح کرد، این توهین و فحاشی وقیحانه با هدف مهندسی وقایع پیش رو، باج‌خواهی سیاسی از شخصیت‌ها در آستانه آنچه در موضوع تشکیل دولت جدید در حال رخ دادن است و گرفتن امتیاز از دولت برنامه‌سازی شده است.

به نظر می‌آید حجم صراحت دکتر حسن روحانی در ماه‌های گذشته به خصوص در برخورد با آنچه ضایع کننده حق رای مردم و انتخاب ایشان بوده و روشنگری صریح شخص اول اجرایی کشور و دومین مقام عالی کشور عده‌ای را به صورت جدی دچار هراس کرده است.

دکتر روحانی صراحتاً اعلام کرده در دوران دولت دوازدهم تحت هیچ شرایطی زیر بار پذیرفتن همکاری مدیران و چهره‌هایی که حاضر به پذیرش مسئولیت رای مردم نیستند، نخواهد رفت، این موضوع به منزله از دست رفتن آخرین خط سرمایه‌گذاری هشت‌ساله محمود احمدی‌نژاد و حامیان وی در کادر سازی دولتی در رده‌های میانی مدیریت ارشد کشور و کنار رفتن مدیران و وزرایی است که امکان دارد در امر این نوسازی دولتی مماشات کرده و متوجه نظر رئیس جمهور نشده باشند.

دعوای امروز و دلیل حمله‌های مکرر به رئیس دولت، تلاش برای اخطار به ایشان و مهندسی تغییرات پیش رو در حوزه مدیریتی کشور است. دقت داشته باشید طرح موضوع دولت درسایه که احتمالاً به پشتوانه مراکز و نهادهایی مطرح می‌شود که اختیار اداره آنها به طور کامل در ید دولت نیست با توجه به پشتوانه بالای مالی آنها، اخطارهای چند باره به رئیس دولت از سوی رسانه‌های منتقد در خصوص تحولات و تغییرات در دولت جدید، حجم بالای شایعه سازی در خصوص همکاری یا عدم همکاری و حضور چهره‌های مهم و استخوان‌دار حامی رئیس دولت همه و همه نشان از این دارد که حمله به روحانی تلاش برای مهندسی وقایع سیاسی پیش رو می‌باشد.

اما در این موضوع یک نکته مهم وجود دارد، آن هم این است که دکتر روحانی و دولت ایشان برخلاف دولت هشتم و نهم که رئیس آن سابقه فرهنگی داشت و در برخورد و درک طراحی‌ها و مهندسی‌های از این دست خوددار بود، دولتی باتجربه بالا و شناخت کافی از مسائل و جنبه‌های امنیتی وقایع است، در این دولت دکتر حسن روحانی اهل مدارا و باج‌دادن نیست، این موضوع را می‌توان از خط سیر صحبت‌های وی در ایام پس از انتخابات درک کرد.

دکتر روحانی قصد جوان‌سازی لایه‌ای میانی مدیریت کشور با تکیه بر جذب جوانان نخبه دارد، او با این هدف کل جریان رانتی دولت دهم و یازدهم که فاقد شایستگی لازم بوده‌اند را کنار خواهد گذاشت و همچنین در تغییر کابینه بدون تردید با جدیت و دقت جریان تحولی که به مردم قول داده را اجرایی خواهد کرد.

نکته آخر اما تکیه حمله کنندگان به دکتر روحانی بر سخنان مقام معظم رهبری است؛ در این خصوص نیز اشاره به چند نکته اهمیت دارد، نخست اینکه رهبر معظم انقلاب در طول سالیان گذشته همواره با روئسای جمهور پدرانه و برادرانه برخورد داشته و هرکجا لازم بوده در خصوص مسائل به ایشان تذکر داده است، اما هرگز اختیارات قانونی ایشان را سلب نکرده و بجز در موارد بسیار خاص در امور اجرایی و عزل و نصب‌های دولتی دخالتی نداشته‌اند، در موضوع اختلاف نظر رهبری با بعضی رویکردهای روئسای جمهور این نکته اهمیت دارد که بدانیم رهبری در جایگاهی قرار دارند که هم انتقاد می‌کند، سخت می‌گیرند و گاه تذکر می‌دهند و هم حمایت کرده و پشتیبانی می‌کنند، رهبری در خصوص دکتر روحانی باتوجه به ارتباط طولانی مدیریتی و رفاقت عمیق از سال‌های ابتدایی انقلاب با ایشان بدون تردید حتی آنجا که انتقادی دارند حامی ایشان، دولت و رای مردم هستند.

بنابراین تردید نباید داشت، عمیق جلوه دادن اختلاف و شکاف میان رهبر معظم انقلاب و رئیس دولت در وهله اول ظلم به مقام و جایگاه رهبری و سپس آب ریختن در آسیاب سرویس‌های امنیتی دشمنان منطقه‌ای و جهانی ملت ایران و ایجاد شرایط برای موج‌سواری و فعالیت ایشان است.

حرکت امروز عده‌ای قلیل در توهین و فحاشی به رئیس جمهور، معاون اول ایشان و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، اقدامی علیه امنیت ملی می‌تواند باشد، این قدام خود جوش نبوده و برنامه‌ریزی شده است، برخلاف شکل و ظاهر آن ظلم به جایگاه و مقام رهبری بوده و اساساً جنبه دفاع از نظر و جایگاه ایشان را ندارد، یا نتیجه ساده‌لوحی افراد ترتیب‌دهنده است یا نتیجه برنامه‌ریزی پیچیده و چندلایه امنیتی دشمنان نظام برای عمیق جلوه دادن مشکلات در کشور در شرایطی که این وضع مشخصه بارز شرایط سیاسی در کشورهای رقیب و دشمنان مردم ایران است.

باید بررسی کرد نقش عربستان، اسرائیل و آمریکا و دیگر دشمنان کشور و منافع ایشان در اینگونه فعالیت‌ها که اصل یک واقعه مهم سیاسی و مذهبی مانند راهپیمایی روز قدس را تلاش می‌کند تحت شعاع خود قرار دهد چه مسائلی می‌تواند باشد.

 

 

 

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
GoldenTabs
|
Russian Federation
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
0
0
E0z4Xt https://goldentabs.com/
Histats.com START (standard) Histats.com END