آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۱۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
مُرداد و شهريور آتشبار براي دكتر حسن روحاني
ين روزها بيش از هميشه نياز به حمايت از دكتر روحاني برابر هجمه‌هاي سازمان يافته و مختلف احساس مي‌شود. ايام انتخابات تمام شده است، اما حركت و تلاش دولتي كه حسن روحاني براي روزهاي پيش رو قرار است در كنار ياران و همفكران و احاد مردم جهت تحقق خواسته‌هاي ايشان تدارك ببيند، تازه در آغاز راه است.

داريوش معمار- دكتر حسن روحاني را اگر قرار باشد مطابق مشي و رفتار سياسي ماه‌هاي گذشته تا امروز ايشان توصيف كنيم، در يك كلام بايد بگوييم، او امروز بيش قرار داشتن در كسوت يك رئيس جمهور در نقش حامي و همراهي دلسوز و صادق براي مردم ظاهر شده است. دكتر حسن روحاني انساني شجاع و صريح در بيان مشكلات و مسائل بوده است و رئيس جمهوري مطالبه‌گر و معتقد به حقوق قانوني مردم خود را در اين ايام نشان داده است و اين همان چيزي است كه مردم انتظار داشته‌اند، مردم مي‌خواستند فردي رئيس جمهور ايشان شود كه توان بيان مطالبات قانوني جامعه را در جايگاه خود داشته باشد.

شايد به همين دليل بوده كه اين روزها بيش از هميشه نياز به حمايت از دكتر روحاني برابر هجمه‌هاي سازمان يافته و مختلف احساس مي‌شود. ايام انتخابات تمام شده است، اما حركت و تلاش دولتي كه حسن روحاني براي روزهاي پيش رو قرار است در كنار ياران و همفكران و احاد مردم جهت تحقق خواسته‌هاي ايشان تدارك ببيند، تازه در آغاز راه است.

رئيس جمهور به عنوان دومين فرد صاحب اختيار كشور در امور اجرايي و مطالبه‌گر حقوق مردم آنطور كه قول داده‌اند در دولت دوازدهم جريان مديريت و اجرا در كشور را به صورت جدي اصلاح كرده و قرار است پس از آوار برداري از آنچه تخريب شده و از بين رفته بود، در حساس‌ترين شرايط منطقه‌اي و جهاني، راه را جهت تحول و بازسازي همه جانبه كشور باز كنند.

دكتر حسن روحاني شايسته‌ترين فرد در شرايط فعلي مديريت كشور براي حمايت شدن از سوي مردمي هستند كه با راي خود نشان دادند خواهان ايجاد تغيير اساسي در روند‌ها و فرايندهاي اداره كشور مي‌باشند، روشن است منتفعان و كساني كه جز سوء استفاده از منابع و دارائي‌هاي كشور در هر سطح و جايگاهي كاري ندارند، از ترس خراب شدن آخرين داشته‌هاي خود در اين شرايط با تخريب رئيس جمهور در فضاي مجازي و افكار عمومي مي‌ايستند.

مخالفان تغيير در اين وضع همه تلاش خود را با هر عنوان مي‌كنند، ميان نظرات رهبري و رئيس جمهور در افكار و انظار عمومي اختلاف عميق را تبيين كرده و ميانه آن زمين بازي و بهره‌برداري خود را تدارك ببيند. اما اگر به تاريخ انقلاب نگاهي داشته باشيم، مي‌بينيم در زمان رياست جمهوري رهبر انقلاب و حضور امام خميني(ره) نيز ميان رئيس جمهور و رهبري در اداره بعضي امور اختلاف‌نظرهايي بوده، ولي اين اختلاف‌ها پايه كار كارشناسي و فكري بيشتر در انجام امور و پيشبرد مسائل شده است.

اينكه رئيس جمهور كشور داراي جايگاه و شرايطي شوند كه بيش از يك رئيس جمهور در قلب‌هاي مردم راه پيدا كرده و زبان حال خواسته و آرمان‌هاي مردم شوند، نشانه خوبي براي حركتي است كه از دوران اصلاحات براي ساختن بستر غني براي آينده تدارك ديده شده است. جرياني متشكل از تفكر انتقادي و اراده براي توسعه كه مي‌خواهد كشور را به مسيري ببرد كه در آن عزت داخلي و جهاني حاصل شده و مردم احساس اختيار، امنيت و آرامش كرده و رفاه اركان زندگي ايشان را تحت تاثير خود قرار دهد.

ملتي كه در سال 1357 براي كسب آزادي‌هاي اجتماعي و مدني انقلاب كرده است، مردمي كه هشت سال براي حفظ استقلال و آزادي خود برابر همه دشمنانش مقاومت كرده است، ملتي كه هر انتخابات را فرصتي براي بيان خواسته‌هاي اصلي و مطالبات حداقلي خود در حوزه‌هاي اقتصادي و رفاهي مي‌داند و مسير قانوني را براي تحقق آرمان‌هايش انتخاب كرده‌است، نياز به رئيس جمهوري با شخصيت روحاني داشته كه او را باتوجه به آنچه در دوران انتخابات طرح كرده منتخب حقيقي خود بداند. پيام مردم در ارديبهشت 96 روشن بود، ايشان خواهان فردي در مقام رئيس جمهور شدند كه مدافع آزادي‌هاي شخصي و مدني باشد.

امروز دكتر حسن روحاني در جايگاه رئيس جمهور وصل به همه آرمان‌ها و آرزوهاي مردمي است كه در سه نسل احساس مي‌كنند زمان آن رسيده مسير و جريان امور به نحوي تغيير كند كه اميدواري فرصت عالي توسعه و رفاه در كشور شود. روزهاي سختي اما پيش روي دكتر روحاني است، روزهايي پر تنش و پر از فراز و نشيب، روزهايي سرنوشت ساز كه تا مهر آرامش بايد لحظه به لحظه آن را درك كرد و مسائلش را شناخت.

نبايد اجازه داد مشابه دوره رياست جمهوري هشتم با ايجاد هر روز يك بحران و حمله به شخصيت و موقعيت رئيس جمهور ايشان از انجام امور و تغييرات مد نظر خود باز بمانند، در اين زمان حمايت از دكتر حسن روحاني حمايت از همه آن چيزهايي است كه مردم براي كسب آن پاي صندوق‌هاي راي رفته‌اند. امروز دوره حمايت از دولتي است كه پاي مردم ايستاده است.

برنامه دكتر روحاني و جريان و تفكر حامي ايشان براي اداره كشور عبور از هر گونه مشي است كه معتقد به صراحت در عين اعتدال و اميد نباشد، ايشان اعتقاد دارند بايد نسل جوان مومن، نخبه و پاكدست با شايستگي‌هايشان وارد روند مديريت و توسعه كشور شوند، زمان رانت‌خواري و دست‌درازي سازمان يافته به منافع كشور پايان يافته است و زمان آن رسيده امور به شكل ديگري اداره شده و مسائل در صورت ديگري به انجام برسند. اگر دولت يازدهم در حال زمينه سازي براي تحقق اين مهم بود دولت دوازدهم دولت تحقق اين مهم و موضوع است.

همانطور كه رئيس جمهور در روزهاي گذشته در ديدارهاي خود تاكيد كرده‌اند، دولت قصد دارد از درون خود اقدام به تغيير و تحول نمايد، دولت بنا دارد مسير امور را بدون هيچ چشم پوشي به مسير اعتدال و اميد باز گردانده و راه را بر كساني كه طي سال‌هاي گذشته به نحو ديگري به دنبال بهره‌برداري از موقعيت‌ها و فرصت‌ها بوده‌اند ببندد.

بجز با حمايت مردم، به كمك آگاهي و درك درست ايشان از شرايط، بجز با قرار گرفتن در شرايط روشنگري، مطالبه‌گري و شرايط عمومي تغيير و تحول خواهي از سوي مردم و حمايت حداكثري از رئيس جمهور امكان تحقق خواسته ايشان و عبور از اين پيچ خطرناك ممكن نيست.

از همين امروز عده‌اي براي شكست دكتر روحاني و دولت دوازدهم به هر ترتيب با انواع ترفندها و منافع از درون و بيرون تدارك ديده‌اند، تدارك ديده‌اند كه نام دولت را به هر شكل ممكن ميان مردم از اعتبار بيندازند، تا منافع‌شان حفظ شود، اما راه اصلي و نتيجه همه امور مانند ايام انتخابات و آنچه كه نتيجه و حاصل اراده مردم بود با كمك و همراهي مردم چيز ديگري است. مردم و خواست ايشان مهمترين سرمايه و دارائي دولتي است كه ارزش راي و اعتماد را مي‌داند.

 

 

Histats.com START (standard) Histats.com END