آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۱۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
نشانه ها خبر از ماموریت جدید ناطق نوری می دهند
حالا که زمان زیادی از درگذشت هاشمی رفسنجانی نمی گذرد، می توان امیدوار بود که ناطق نوری به سیاست رسمی کشور بازگشته است. در تازه ترین تحول او در ضیافت افطاری حسن روحانی حضور یافته و برخی خبرها حکایت از رایزنی هایی مهمی در این مهمانی سیاسی دارد.
به گزارش فیدوس، نشانه‌ها می‌گوید ناطق‌نوری از این پس در سیاست ایران پررنگ‌تر خواهد شد. او جناح میانه را در ایران تقویت خواهد کرد؛ ماموریت این سال‌های او همین خواهد بود.

تا امروز هر تلاشی برای بازگشت ناطق نوری به عرصه سیاست ورزی رسمی منجر به نتیجه مثبت نشده است. از وقتی جناح اصولگرا دچار آشفتگی و شکست های پی در پی شده است، حتی خیلی ها هم از جناح اصولگرا و هم از میان اصلاح طلبان پیشنهاد بازگشت او به کسوت شیخوخیت جناح را داده اند. حمیدرضا جلایی‎پور از چهره های اصلاح طلب که سال هاست با ناطق نوری ارتباط دارد و در جلسات دوره ای او شرکت می کند، گفته است: «اصولگرایان به خطا حدود ۱۰ سال است که به آقای ناطق نوری پشت کرده‌اند، آقای ناطق کسی بود که می توانست این جریان را مدیریت کند. نگاه کنید در طرف مقابل کسی همچون آقای خاتمی جریان اصلاحات را مدیریت می کند. این مشکل بزرگی در میان اصولگرایان است. در حزب موتلفه و جامعه روحانیت مبارز نیز اوضاع را می بینیم. در جامعه روحانیت یک روزی افرادی همچون هاشمی رفسنجانی، ناطق نوری و حسن روحانی بودند؛ اما امروز به آنها پشت کرده اند. اصولگرایان اکنون مشکل جدی مدیریت و پایگاه اجتماعی دارند. قطعا اگر اصولگرایان به سمت کسانی همچون ناطق نوری و علی لاریجانی و علی مطهری بروند وضع بهتری خواهند داشت اما اکنون چنین علائمی دیده نمی‌شود.» 

ناطق نوري اما همیشه یک دغدغه داشته است :«من به عنوان فردی که بنیه دارم، نشاط دارم، حوصله کار تشکیلاتی دارم، نه افراطی هستم و نه تفریطی، خیلی ها از اصولگرا و اصلاح طلب‎های، راست راست و چپ چپ را هم قبول دارم و آن ها نیز نزد من می آیند. دلیل اینکه حاضر نیستم وارد میدان شوم این است که قاعده بازی را نمی دانیم. تضادها در کشور باید حل شود دموکراسی بدون ابزار امکان پذیر نیست. بعد از انقلاب بهترین حزب، حزب جمهوری اسلامی است که هرچه داریم از آنجاست حزبی که با نظر امام تشکیل شد و بهترین شخصیت ها همچون رهبرمعظم انقلاب اسلامی، مرحوم بهشتی، هاشمی رفسنجانی، موسوی اردبیلی در راس آن بودند. بعدها به تشخیص امام راحل و به دلیل عدم سازگاری با ساختار حکومتی فیتیله‌اش پایین کشیده شد. ما قاعده بازی را بلد نیستیم، کشوری که 37 سال حکومت جمهوری اسلامی دارد نباید این گونه باشد، دکتر روحانی سه وزیر را که در مجلس قبلی رد شده بودند، پیشنهاد می کند و آن ها در این مجلس رای می آورند! چنین چیزی بار را به منزل نمی رساند. بايد در همه كارها به خبره آن كار مراجعه و از او سوال كرد. خبره مي‌تواند خبره را انتخاب كند و معني حزب همين است. بنابراين شوراي مركزي يك حزب كارشناس مسائل حزبي است كه بدنه و عامه مردم در مسائل انتخابات بايد به آن مراجعه كنند و او بتواند پاسخگو باشد كه متاسفانه نوعا احزاب ما اين‌گونه نيستند. لذا بايد به اين سمت حركت كنيم تا بتوانيم خبره كار رياست‌جمهوري يا مجلس را به جامعه معرفي كنيم.»

نکته اما این است که شرایط در روزهای اخیر تغییر کرده است. او قبل از انتخابات از سمت خود استعفا داده است. برخی حتی نقل کرده اند که او به زادگاهش بازگشته است. درست در شرایطی که برخی این مساله را نوعی گوشه نشینی سیاسی تعبیر می کنند اما کسانی هم هستند که می گویند این شرایط جدید و دوری او از پست رسمی اش موجب می شود که معذوریت ها برای کار سیاسی او به شکل رسمی تر پایان یافته است. حالا که زمان زیادی از درگذشت هاشمی رفسنجانی نمی گذرد، می توان امیدوار بود که ناطق نوری به سیاست رسمی کشور بازگشته است. در تازه ترین تحول او در ضیافت افطاری حسن روحانی حضور یافته و برخی خبرها حکایت از رایزنی هایی مهمی در این مهمانی سیاسی دارد.

نشانه ها می گوید ناطق نوری از این پس در سیاست ایران پررنگ تر خواهد  شد. او جناح میانه را در ایران تقویت خواهد کرد؛ ماموریت این سال های او همین خواهد بود.
Histats.com START (standard) Histats.com END