آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۱۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
واکنش بازارهای جهانی به تحولات خاورمیانه؛
به دنبال شدت گرفتن تنش میان کشورهای عربی در خاورمیانه، قیمت نفت افزایش یافت؛ اما به موازات آن، حملات تروریستی لندن ارزش پوند را هم پایین کشید.

به گزارش فیدوس: به دنبال شدت گرفتن تنش میان کشورهای عربی در خاورمیانه، قیمت نفت افزایش یافت؛ اما به موازات آن، حملات تروریستی لندن ارزش پوند را هم پایین کشید.
قیمت جهانی نفت به دلیل موضع گرفتن عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین علیه قطر به دلیل حمایت این کشور از گروه «اخوان المسلمین» و بالا گرفتن تنش میان این کشورهای عربی، بازار معاملات آتی روز دوشنبه، روند صعودی به خود گرفت.  

در همین حال قیمت نفت دریای برنت با ۱.۱ درصد افزایش به ۵۰ دلار و ۴۸ سنت در هر بشکه رسید؛ ضمن اینکه قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با یک درصد روند صعودی در برابر ۴۸ دلار و ۱۷ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.  

قطر بعنوان بزرگترین تامین کننده گاز مایع و فروشنده اصلی میعانات گازی و محصولات پالایشگاهی مشتق شده از گاز طبیعی در منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود.  

همچنین خطرات ژئوپولتیکی، موجب روند نزولی شاخص بورس کشورهای آسیایی هم شده است؛ بر پایه این گزارش، به دنبال حملات تروریستی در شهر لندن و کشته و زخمی شدن بیش از ۵۰ نفر، پوند انگلیس هم ابتدای معاملات با ۳ دهم درصد روند نزولی روبرو شد؛ اما لحظاتی بعد با ۲ دهم درصد کاهش، روند کاهشی به خود گرفت و در برابر ۱.۲۸۶۴ دلار، معامله شد؛ ضمن اینکه ارزش یورو هم با یک دهم درصد افت، به ۱.۱۲۷۱ دلار رسید.
منبع: مهر

اما در این میان دلار آمریکا در برابر ین ژاپن، یک دهم درصد روند افزایشی به خود گرفت.
Histats.com START (standard) Histats.com END