آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۱۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
در کنار ضعف ها و کاستی ها در برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراها در خوزستان از جمله اهواز که منجر به تخلفاتی محرز چه در نتایج و چه در زمان تبلیغات گردید ، رفتار انتخاباتی مردم و همچنین تعدد کاندیداها و به عبارتی بهتر ، تب ِتند کاندیدا شدن را نیز نباید در نقدهای وارده بر پریشانی انتخابات این دوره نادیده گرفت.

به گزارش فیدوس: در کنار ضعف ها و کاستی ها در برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراها در خوزستان از جمله اهواز  که منجر به تخلفاتی محرز چه در نتایج و چه در زمان تبلیغات گردید ، رفتار انتخاباتی مردم و همچنین تعدد کاندیداها و به عبارتی بهتر ، تب ِتند کاندیدا شدن را نیز نباید در نقدهای وارده بر پریشانی انتخابات این دوره نادیده گرفت. 

"تب تند کاندیدا شدن" منجر به آن شد که اهواز با رتبه هفتم جمعیتی در بین کلانشهرها ، با استقبال 57 درصدی ثبت نام داوطلبین مواجه شود و در هفت روز ثبت نامی رکورد بزند و 751 نفر خود را مهیای رقابت و ورود به پارلمان شهری نمایند. 

هر چند آمار ثبت نامی ها به مرور و پس از تایید صلاحیت ها و انصراف ، ریزشی تقریبا 150 نفره داشت اما آمار داوطلب شورای اهواز ، تقریبا بیشتر از کاندیداهای شورای شهری مثل شیراز بود که از منظر جمعیتی در رده پنجم و بالاتر از اهواز قرار دارد.
منبع: شوشان

Histats.com START (standard) Histats.com END