آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۰۶۷۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۶
گزارش اختصاصی فیدوس از متن و حاشیه گردهم‌آیی فعالان ستادهای دکتر روحانی در تهران
به گزارش خبرنگار فیدوس امروز مراسم قدردانی از فعالین ستادی دکتر حسن روحانی که از سراسرکشور برای دیدار با رئیس جمهور منتخب به تهران آمده بودند، در حالی در تالار وزارت کشور از ساعت 18 آغاز شد که عملاً خیابان های منتهی به محل برگزاری این گردهم‌آیی بزرگ از ساعت 15 با ترافیک شدید مواجه بود

به گزارش خبرنگار فیدوس امروز مراسم قدردانی از فعالین ستاد دکتر حسن روحانی که از سراسرکشور برای دیدار با رئیس جمهور منتخب به تهران آمده بودند، در حالی در تالار وزارت کشور از ساعت 18 آغاز شد که عملاً خیابان های منتهی به محل برگزاری این گردهم‌آیی بزرگ از ساعت 15 با ترافیک شدید مواجه بود.

این مراسم که با صدور کارت دعوت برای حاضران تدارک دیده شده بود، شاهد حضور جمعیتی انبوه و چندهزار نفری بود که در تالار، سالن تالار و خیابان‌های اطراف برای شرکت در این نشست گرد هم آمده بودند. از نکات خاص این گردهم‌آیی بزرگ بتوان به شور و شوق حاکم بر شرکت کنندگان اشاره کرد که نشان از عظمت سپهر بلند تحول خواهی و اصلاح‌طلبی در ایران است.

اما در سالن وزارت کشور شرایط به شکلی بود که اشتیاق عمومی حاکم بر فعالان سیاسی در سال‌های دهه هفتاد را به خاطر می‌آورد، گویی یکبار دیگر سیاسیون و دل‌دادگان به آزادی از سفری دور باز آمده و گرد هم جمع شده بودند تا مطالبات خود را برابر رئیس جمهوری منتخب رای مردم فریاد کنند.

پیش از آغاز رسمی برنامه سرودهای حماسی مختلفی از جمله ترانه معروف "دوباره ایران" بارها در سالن پخش شد که مورد استقبال جوانان قرار گرفت. همچنین با توجه به سالگرد سوم خرداد سرود خاطره انگیز "ممد نبودی" از بلندگوهای سالن پخش شد، خوزستان، خرمشهر و استقبال پرشور مردم در دیار شرافت و شجاعت و آگاهی از دکتر روحانی ابتدای مراسم تا پایان مراسم و زمان صحبت‌های رئیس جمهور منتخب بر سالن حاکم بود.

پس از قرائت آیاتی از قرآن مجید، مجری برنامه ضمن تذکر بابت اینکه با توجه به زمانبندی مراسم میهمانان بیش از سه دقیقه صحبت نکنند از "حجت الاسلام محمود رستگاری" رییس ستاد روحانیون دکتر روحانی دعوت کرد تا اولین سخنران مراسم باشد، ایشان خاطره‌ای از انتخابات سال 92 تعریف کرد که در کوران انتخابات آن سال روزی نماز جماعت را به امامت "دکتر روحانی" خواندن که در آن روز رئیس جمهور منتخب مردم در قنوت آیه ای از سوره "شعرا" را قرائت کرده بود.

یکی از نکات اثرگذار مراسم لحظه ورود "مولوی عبدالحمید" بود که با استقبال گسترده حاضرین همراه شد، بطوریکه در طول مراسم بارها و بارها حاضرین او را تشویق کردند.

دومین سخنران مراسم "زهرا نعمتی" قهرمان پارالمپیک ایران بود که به نمایندگی از ورزشکاران از دکتر روحانی درخواست کرد توجه بیشتری نسبت به جامعه ورزشی کشور داشته باشند.

یکی از رزمندگان با سابقه ایران "سردار حسین علایی" با بیش از صد ماه حضور در جبهه های دفاع مقدس سخنران بعدی مراسم بود که به نمایندگی از ایثارگران ایران از رییس جمهور خواست با تزویر و ریا مبارزه کند، ایشان نگاهی نیز به مسائل داخلی کشور و موضوع حصر داشت که با استقبال پرشور حاضران همراه شد.

پس از سخنان سردار علایی و همزمان با آغاز سخنرانی "دکتر محمد شریعتمداری" رئیس ستاد دکتر روحانی در کشور، رییس جمهور با همراهی "دکتر اسحاق جهانگیری" در سالن حضور یافت

شریعتمداری با اشاره به شعارها و درخواست‌های حاضرین یادآور شد، رییس جمهور در طول مبارزات انتخاباتی به خوبی خواسته‌های مردم را شنیده است. محمد شریعتمداری با اشاراه به روندی که به پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری منجر شد، از تلاش تک‌تک اعضای ستاد دکتر روحانی تشکر کرد که چهره به چهره با مردم در این مدت صحبت کردند.

نکته جالب در حین سخنان رییس ستاد دکتر روحانی این بود که وقتی پس از نام بردن از "سید محمد خاتمی"، "علامه آیت الله حسن خمینی"، "حجت الاسلام ناطق نوری" و "اسحاق جهانگیری" به حمایت گسترده قومیت ها و احزاب مختلف اشاره کرد، جمعیت یک صدا با نام بردن از "مولوی عبدالحمید" خواستار این شدند تا شریعتمداری مستقیما از از ایشان نام ببرد که این خواسته پس از دقایقی از سوی شریعتمداری اجابت شده و او با اشاره به حمایت تاثیر‌گذار "مولانا عبدالحمید" به رای 73 درصدی دکتر روحانی در مناطقی مانند سیستان و بلوچستان و کردستان اشاره کرد و گفت در این انتخابات ما شاهد رنگین کمان زیبایی از احزاب و اقوام و مذاهب بودیم که برای آینده ایران به حمایت از دکتر روحانی پرداختند.

پس سخنان آقای شریعتمداری "حجت اشرف‌زاده" برای حاضرین سرود "دوباره ایران" را خواند.

"جمشید مشایخی" اسطوره سینمای ایران که با وجود بیماری در این مراسم حضور یافته بود خیلی صریح به اهمیت پیروزی دکتر روحانی اشاره کرد و گفت صریح بگویم اگر آقای روحانی رای نمی آورد من در ایران نمی ماندم.

در حین این برنامه کلیپ بانوی خراسانی‌ای که در خصوص دلایل حمایتش از دکتر روحانی صحبت کرده و در شبکه‌های مجازی مشهور شده است پخش شد.

همچنین "میرزا آقا" پیرمرد اردبیلی که ابراز احساساتش در مراسم حضور دکتر روحانی در اردبیل شهرت زیادی پیدا کرده بود، در این رماسم فرصت یافت تا با رییس جمهور دیدار کند. نکته جالب در خصوص این دیدار لحظه‌ای بود که دکتر روحانی اجازاه نداد او دست ایشان را ببوسد و با تشویق شدید حاضرین مواجه شد.

سپس دکتر روحانی با حضور روی سن سخنرانی خود را آغاز کردند که چند نکته در آن با استقبال حاضرین همراه شد.

نخست وقتی رئیس جمهور منتخب میان موج شوق هوادارانش، با اشاره به صحبت‌های استاد جمشید مشایخی گفتند با این سخنان بار سنگینی روی دوش خودم احساس می کنم.

سپس وقتی با شام‌های اهدایی در ستادهای رقبا شوخی کردند و گفتند: ستادهای ما که پول نداشتند، اما دست رقبا درد نکن چرا که بچه‌های ما شام را در ستاد آنها می‌خوردند.

همچنین وقتی با اشاره به سفرهای استانی و بخصوص سفر به خوزستان گفتند:" شعاری که مردم در اهواز می‌دادند تن مرا می‌لرزاند اینکه گفتند؛ ما که هوا نداریم ولی هواتو داریم.

روحانی در خصوص معطلی مردم در صف رای هم گفت: "ساعت ده و نیم صبح به شورای نگهبان پیشنهاد شد که فقط کد ملی افراد احراز هویت شود که متاسفانه ده و نیم شب شورای نگهبان این درخواست را تایید کرد."

روحانی بار دیگر به سواستفاده از دین و اعتقاد مردم در این انتخابات اشاره کرد و گفت بگذارید دین مردم بازیچه سیاست بازی نشود. همچنین در جای دیگری از سخنانش همانند چند سخنرانی اخیر حمله شدیدی به کسانی داشت که با بهانه قرار دادن سند 2030 توهین هایی به دانش‌آموزان و معلمان کردند، رئیس جمهور منتخب تاکید کرد: "از هر اتهامی که به من زدید گذشتم، اما مطمئن باشید از بحث سند 2030 تا آخرین روز دولتم نخواهم گذشت."

چرا به روستاها رفتید و دروغ گفتید نتیجه انتخابات جواب روستاییان شریف به شما بود.

روحانی از فعالان ستادش و کسانی که به او رای داده اند خواست به 24 میلیون رای اکتفا نکنند و تلاش کنند تا کسانی که به او رای ندادند را نیز به زیر چتر حمایت از مسیری که اکثریت مردم انتخاب کرده‌اند دعوت کنند.

روحانی همچنین با اشاره به کلیپ بانوی خراسانی که پیش از سخنانش پخش شد گفت: صحبت های این بانوی خراسانی را دیدید؟ کدام اقتصاددانی می‌تواند تحلیل‌های او در خصوص اقتصاد را رد کند؟

در پایان صحبت‌های رییس جمهور بار دیگر میرزا آقا پیرمرد شریف اردبیلی روی سن آمد و دکتر روحانی با بوسیدن پیشانی او، بار دیگر از حمایت این مرد شریف اردبیلی قدردانی کرد.

اما نکته مهم دیگر این مراسم همگرایی خواسته‌ها و شعارهای چهره‌هایی بود که می‌توان ایشان را بخشی از جریان نخبه حامی دکتر روحانی در کشور دانست، مراسم امشب بدون تردید اثرش آغازی بزرگ برای تغییر و تحول در آتیه سیاسی ایران است.

Histats.com START (standard) Histats.com END