آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۰۶۳۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
دکتر جلیل مختار در گفتگو با خبرنگار فیدوس پیرامون انتخابات شورا مطرح کرد:
جلیل مختار رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان خوزستان و نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار "فیدوس" مسائلی را پیرامون وضعیت پیگیری اعتراض‌ها در انتخابات شوراها طرح کرد.

 جلیل مختار رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان خوزستان و نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار "فیدوس" مسائلی را پیرامون وضعیت پیگیری اعتراض‌ها در انتخابات شوراها طرح کرد.

رئیس هیئت نظارات بر انتخابات شوراها در استان خوزستان گفت: در مورد انتخابات شوراها در آبادان همه مراحل قانونی در خصوص رای‌گیری و شمارش آراء با دقت و جدیت پیگیری شده است، و انجام آن توسط ناظران ما و مجریان انتخابات انجام شده است. صورتجلسه‌های انتخابات یک مرحله در محل صندوق های رای‌گیری با حضور ناظران تهیه شده است و وارد سامانه وزارت کشور شده است و سه نسخه از آن تهیه و امضاء شده است یک نسخه در صندوق رای‌گیری نگهداری شده، یک نسخه در اختیار هیئت اجرایی قرار گرفته برای انطباق دادن آراء و یک نسخه جهت جمع بندی و کنترل در اختیار هیئت نظارت قرار گرفته است.

ایشان توضیح دادند: متاسفانه به دلیل اینکه در بعضی حوزه‌ها ترتیب نوشتن نام افراد در صورت جلسه بر اساس حروف الفبا نبوده مراحل شمارش آراء طبق صورت جلسه‌ها توسط هیئت نظارت در بدو امر طولانی شد، این موضوع البه با تلاش شبانه‌روزی همکاران ما با دقت به نتیجه مطلوب رسد و به مردم اطمینان می‌دهم که در این خصوص دقت کافی و لازم انجام شده است.

مراحل شمارش و تجمیع آراء طبق اظهارات نماینده مردم آبادان به این شکل بوده است:

یک- شمارش آراء توسط شعبه‌ها و وارد کردن نتیجه شمارش در سامانه وزارت کشور

دو- تهیه و امضاء صورت جلسه شمارش آراء و تحویل به هیئت نظارت و هیئت اجرایی

سه-بررسی صورت جلسه‌ها به لحاظ مخدوش بودن و خط خوردگی و صحت توسط هیئت نظارت

چهار- جمع بندی آراء ثبت شده در صورت جلسات توسط هیئت نظارت بر انتخابات و تجمیع و انطباق آراء توسط هیئت اجرایی

پنج- مقایسه تجمیع آراء توسط هیئت نظارت

شش- تائید آراء

دکتر جلیل مختار در ادامه تشریح کرد:پس از اعلام نتایج شکایت‌هایی در خصوص تخلف‌ها و مشکلات به ما ارائه شده است، ما هم بلافاصله آنها را طبق قانون به هیئت اجرایی اعلام کرده‌ایم و در این خصوص هم بنده و هم نمایندگان مردم بر خلاف برخی جوسازی‌ها و گفتگوها برای احقاق حقوق قانونی مردم و کاندیداهای محترم به موضوع در چهارچوب وظایف‌مان ورود کردیم، مردم اطمینان داشته باشند که تا مشخص شدن حقوق قانونی‌شان پیگیری ما متوقف نخواهد شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما به عنوان ناظر قانونی در صورتی که لازم باشد ورود کرده و در بعضی صندوق‌ها آراء را مطابق قانون بازشماری خواهیم کرد. اما نکته‌ای که اهمیت دارد و مردم باید از آن مطلع باشند این است که بعضی تلاش کرده‌اند مسئله انتخابات شورا را سیاسی جلوه بدهند، اینطور نیست، ما به عنوان یک پارلمان شهری به شورا نگاه می‌کنیم و از همین منظر هم مسائل آن را در استان و شهرستان پیگیری کرده‌ایم. بنده به عنوان رئیس هیئت نظارت انتخابات شوراها در خوزستان مسائل را با دقت دیده‌ایم همه مشکلات را دقیق درک کرده‌ام و منطبق با این درک در مسائل ورود کرده و اجازه نخواهم داد بعضی موضوع شورا را هزینه مسائل سیاسی کنند و هزینه فعالیت قانونی و پیگیری قانونی نمایندگان در این خصوص را بالا ببرند.

آبادان و رای آبادانی به مردم تعلق دارد، من در ابتدای کارم قسم جلاله خوردم که به این رای پایبند باشم و تا انتها اینکار را انجام خواهم داد.ایشان تاکید کردند ممکن است تخلفاتی خارج از حوزه رای گیری انجام شده باشد، یا مشکی در شمارش آراء در داخل شعب رای گیری وجود داشته باشد که به این موضوعات رسیدگی کامل خواهیم کرد و طبق قانون اگر به جمع بندی برسیم صندوق‌ها را بازشماری خواهیم کرد.

 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
0
0
مرسی از پیگیری شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
0
0
کسی که (جلیل مختار)علنی عکس رییسی را میگیره تو دستش و برای اون تو روستاهای آبادان و سطح شهر تبلیغ میکنه چطوری به این مقام رسیده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
0
0
کسایی که خودشون با خرید رای میرن مجلس نمیتونن جلوی تخلفات را بگیرن (به غیر از ریاست جمهوری که کاملا شفاف بود آرا در خصوص شورای شهر و نمایندگی مجلس همواره در آرای این شهر شائبه زیاد هست که همه میدونن فقط بروی خودشون نمیارن).
GoldenTabs
|
Russian Federation
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
0
0
7AEm9L https://goldentabs.com/
Histats.com START (standard) Histats.com END