آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۰۶۱۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
استاندار خوزستان طی پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت و سالروز چهارم خرداد روز مقاومت دزفول و یاد و خاطره رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و مردم مقاوم دزفول را گرامی داشت.
به گزارش فیدوس: استاندار خوزستان طی پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت و سالروز چهارم خرداد روز مقاومت دزفول و یاد و خاطره رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و مردم مقاوم دزفول را گرامی داشت.
متن پیام دکتر غلام‌رضا شریعتی به مناسبت سوم خرداد به این شرح است: 
 
"بسم الله الرحمن الرحیم
 
ملت سرافراز و آگاه ایران اسلامی در طول تاریخ خود هیچ‌گاه ذلت و تجاوز را نپذیرفته و همواره منادی صلح، ثبات، آرامش و دوستی بوده است ولی هرگاه مورد تهاجم یا تعدی بیگانه قرار گرفته با پاسخ کوبنده و دندان‌شکن آن‌ها را غافلگیر نموده است.
 
حماسه‌ی بی‌بدیل و سرشار از عطر جاودانگی سوم خرداد که تجلی آرمان خواهی و دفاع از ارزش‌های متعالی و مقدس این زادبوم کهن است را گرامی می‌داریم و یاد مردان میدان‌های نور و نبرد در عملیات بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر عزیز و قهرمان شد را به نیکی و شایستگی به ارادت بر می‌آئیم؛ چراکه انسان خردمند ایرانی در پاسداری از حریم شکوهمند وطن تا پای جان می‌ایستد و ایثار و استقامت را معنایی دگر می‌بخشد. سوم خرداد به ایران جانی دوباره داد و شکوه و تجلی فداکاری و مقاومت را در پرتو کلام شورآفرین و حکیمانه‌ی معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران و میدان‌داری رزمندگان جان بر کف، صورت و سیرتی دگر داد.
 
اینجانب ضمن تبریک حماسه به‌یادماندنی فتح خرمشهر به پیشگاه حضرت ولی‌عصر (عج) مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و ملت غیور ایران از خداوند متعال برای همه خدمتگزاران نظام اسلامی در راستای تحقق اهداف عالیه اسلام توفیق و سربلندی مسئلت دارم."
 
همچنین دکتر شریعتی در پیام جداگانه‌ای سالروز چهارم خرداد روز مقاومت دزفول را گرامی ‌داشت. متن این پیام به شرح زیر است:
 
"بسم الرحمن الرحیم
 
چهارم خرداد، گرامیداشت جان‌های جاودان و فواره‌های تابناک خون‌هایی‌ست که عزت و سرافرازی و مقاومت را به همراه آورد. مقاومت بی‌بدیل مردم عزتمند و غیور دزفول در این روز که از زمین و آسمان شعله می‌بارید و جوی خون جاری می‌شد تصاویری حزن‌انگیز و در عین حال شکوهمند می‌آفرید که اگر این صبر و مقاومت از جان ناگهان آن غیورمردان و شیرزنان بر نمی‌خواست مقاومت و ایثار معنا نمی‌یافت.
 
یاد و خاطره‌ی همه‌ی کسانی که در هراس بمب و آتش و خون راه سپید رهایی را در مقاومت و فداکاری دیدند گرامی می‌دارم و عزت و سربلندی اکنون این دیار و اقلیم تاریخ‌ساز و فرهنگ پرور را مرهون آن همه ایثار و جانبازی می‌دانم.
 
درود بیکران بر همه‌ی کسانی که جان نازنین را بر بال‌های سپید مرگ برای سرافرازی ایران اسلامی عزیز به ودیعت نهادند."
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END