آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۰۳۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
معنای انتخاب میان روحانی و رئیسی
به گزارش فیدوس دیگر لحظه‌های پایانی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری فرا رسیده است، انتخاباتی که مبدل به تلاش دو جریان حاکم سیاسی بر کشور برای تحقق دو دست آورد متفاوت زیر معنای یک شعار شد.
به گزارش فیدوس دیگر لحظه‌های پایانی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری فرا رسیده است، انتخاباتی که مبدل به تلاش دو جریان حاکم سیاسی بر کشور برای تحقق دو دست آورد متفاوت زیر معنای یک شعار شد.
جریان نخست که در راس آن همه سیاست‌مداران میانه رو و اصلاح‌طلب دو دهه اخیر قرار دارند و شعارشان توسعه اقتصادی و سیاسی کشور با تلاش برای آزادی بیان و عقیده است.
جریان دوم که با شعار توجه به محرومان همه سیاست مداران نزدیک به محمود احمدی‌نژاد را به دور خود جمع کرده است.
نقطه اشتراک این دو جریان ادعای توجه به اصل حفظ ایران، امنیت ملی و الزام به ولایت فقیه است.
برای آنکه به جمع بندی برسیم کدام یک از این دو جریان در تحقق شعارهایشان قابل اطمینان‌تر هستند نمی‌خواهد راه دوری برویم. کافی است دست آوردهای دولت و تفکر اطرافیان آن و عملکرد ایشان را بررسی کنیم. دولت رئیسی دقیقاً همان دولت محمود احمدی‌نژاد است با این تفاوت که مهمترین حامی آن آقای علم‌الهدی در مشهد روزی در اوج تحریم ها در سال 91 اعلام کرد مردم مشهد گله نکنید، اشکنه بخورید، کسی توسیه اشکنه‌ای ایشان را فراموش نکرده است. باید دید با توصیه اشکنه آیا کسی می‌تواند اشتغال ایجاد کرده و مشکل محرومان را حل کند، یا نتیجه آن تبدیل همه مردم ایران به گروه محرومان و بیکاران است.
از سوی دیگر دولت روحانی با حامیان آن اهم از چهره‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جایگاه‌شان نزد مردم مشخص است، دولت دکتر روحانی مورد حمایت کسانی است که پیش از روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد موفق شدند توسعه صنعتی را در ایران با نفت 6 دلار و 9 دلار آغاز کنند، هرچند ماجراجویی‌های دولت نهم و دهم اجازه به ایشان اجازه نداد پروژه کامل شود و نفت 120 دلاری در دوره آنها از بین رفت و مملکت به ورطه ورشکستگی کشیده شد.
حامیان امروز دولت دکتر روحانی حامیان، گفتگو با جهان، تعامل مبتنی بر مصلحت و مصالح ملی و برخورداری از عزت جهانی هستند. امروز اصلاحات و اعتدال در کنار دکتر روحانی ایستاده تا پروژه ناتمام توسعه در ایران به مسیر خود بازگشته و آینده بهتری در انتظار مردم باشد.
انتخابات روز جمعه انتخاب میان این دو تفکر است، تفکری که فقط شعار توسعه و حمایت از محرومان می‌دهد اما در واقع با نوع سیاست‌های متولیان و حامیانش در دوره دولت نهم و دهم تنها همه مردم ایران را در صف محرومان قرار داد و دولتی که طبقه متوسط و کشاورز ایرانی را از ورطه نابودی نجات داد و این قطار را به مسیر خود بازگرداند. 
به قول سید حسن خمینی بهتر است به دولت دکتر روحانی دوباره اعتماد کنیم و به قول سید محمد خاتمی انتخاب مجدد دکتر حسن روحانی به مصلحت همه است.
*
در پایان یک نکته را هم نباید فراموش کنیم، فردای روز انتخابات، هرکسی رئیس جمهور کشور باشد، دیگر رئیس جمهور همه مردم ایران است، هر شخصی با هر دیدگاهی روی کار آمد باید پذیرفته شود و به نتیجه آراء مردم احترام گذاشته شود، فردای روز انتخابات فردای اتحاد ملی، همدلی و پایان رقابت سیاسی و احترام به قانون اساسی کشور است.

Histats.com START (standard) Histats.com END