آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۹۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
با حضور نمایندگان چهار کاندیدا؛
مناظره انتخاباتی «شاخصه های دولت مطلوب» توسط نمایندگان چهار کاندیدای ریاست جمهوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
به گزارش فیدوس: مناظره انتخاباتی «شاخصه های دولت مطلوب» توسط نمایندگان چهار کاندیدای ریاست جمهوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
 
این مناظره 18 اردیبهشت ماه به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد که در آن نمایندگان حسن روحانی، محمدباقر قالیباف، اسحاق جهانگیری و ابراهیم رییسی با یکدیگر مناظره کردند.
 
در ابتدای جلسه طبق قرعه، امیر اقتناعی، به عنوان رابط استانی ستاد انتخاباتی مرکزی جهانگیری به عنوان نفر اول شروع به طرح بحث کرد، در ادامه مصطفی ترکاشوند، سخنگوی ستاد انتخاباتی قالیباف در خراسان رضوی نفر دوم، مصطفی باقرزاده، رییس کمیته جوانان و دانشجویان ستاد انتخاباتی رییسی به عنوان نفر سوم و حمیدرضا موحدی زاده، دبیر شورای راهبردی ستاد انتخاباتی روحانی در استان به عنوان نفر آخر به ایراد نظرات خود پرداختند.
 
این مراسم بعد از گذشت دقایقی با استقبال نسبتا خوبی مواجه شد و دانشجویان شعارهایی با محتوای «هاشمی زنده باد، روحانی پاینده باد»، «مرگ بر فتنه گر»، «یاحسین یاحسین»، «بسیجی واقعی همت بود و باکری» و ... سر دادند.
 
امیر اقتناعی، به عنوان رابط استانی ستاد انتخاباتی مرکزی جهانگیری در خراسان رضوی در این نشست اظهار کرد: اینکه در چنین روزهایی و با این فضا، هنوز امروز اقبال خوبی از این مناظره نشده است، این محصول و ثمره دولت احمدی نژاد است.

وی افزود: اما اینکه در حال حاضر در خدمت شما هستیم و میتوانیم با دو دیدگاه مختلف با هم مناظره کنیم، از برکات دولت روحانی است و امیدواریم که این فضا تقویت شود.
 
اقتناعی با بیان اینکه انتخابات 92، اجماع خردورزان، دلسوزان و مصلحان جامعه بود، ادامه داد: همچنین عارف به عنوان نماینده اصلاح طلبان از خود گذشتگی کرد، مرحوم هاشمی رفسنجانی راهبردهای خود را پیش رو گذاشت و رییس دولت اصلاحات نیز حمایت قاطع خود را از دولت روحانی اعلام کرد.
 
رابط استانی ستاد انتخاباتی مرکزی دکتر جهانگیری در خراسان رضوی گفت: روی کار آمدن دولت تدبیر و امید باعث ابطال سحر جریان اقتدار گرایان در کشور شد، من به عنوان نماینده جریان اصیل اصلاح طلب در اینجا هستم، جریانی که همواره در شرایط نابرابر رقابتی توانسته آنقدر بر خود و هیجاناتش مسلط باشد تا صحنه‌های رقابتی و انتخابات که حداقلی از دموکراسی است را ترک نکند.
 
وی اضافه کرد: افتخار می کنم که نماینده کاندیدایی هستم که علی رغم دارا بودن یک خواستگاه، به خاطر منافع ملی و بر اساس مصلحت مردم ایران حاضر است پشت سر روحانی که نماینده اعتدال و خردورزی است، بایستد.
 
اقتناعی با بیان اینکه ما افتخار می کنیم 12 سال پشت در پاستور نایستاده ایم، گفت: افتخار می‌کنیم که 12 سال است منافع ژلاتینی نداریم و هر شب خواب ریاست جمهوری ندیده‌ایم.
 
این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: از شیوه رفتاری اقای قالیباف در مناظرات مشخص می‌شود که از یک حسرت درونی می‎رنجد و برایش سخت است که دو بار تا صندلی ریاست جمهوری رفته، اما مردم او را انتخاب نکرده اند.
 
وی با بیان اینکه هیچ کدام از دو کاندیدای طرف مقابل، تجربه یک ساعت مدیریت دولتی در قوه مجریه یا حداقل مقننه را ندارند، یادآور شد: این دو فرد با اعتماد به نفس کامل و بدون برنامه عملیاتی و کارشناسی تنها برنامه‌هایی پوپولیستی ارائه می‌دهند.
 
وی تصریح کرد: تقسیم‌بندی جامعه به دو گروه 4 و 96 درصدی خطاست؛ اینگونه تقسیم بندی جامعه را دو قطبی می کند و آزموده را آزمودن خطاست.
 
اقتناعی با بیان اینکه بابک زنجانی در دوره معاون اولی رییسی در قوه قضاییه توانست آن فسادها را انجام دهد، یادآور شد: هبه‌های احمدی‌نژاد به تاجیکستان نیز در دوره معاون اولی رییسی در قوه قضاییه بود.
 
رابط استانی ستاد انتخاباتی مرکزی جهانگیری در خراسان رضوی اضافه کرد: رییسی در کنار فقرا عکس یادگاری می‌گیرد، چرا وقتی احسان می‌کنید، ربا می‌کنید و آبروی مومن را می‌برید؟
 
در ادامه این نشست مصطفی ترکاشوند، سخنگوی ستاد انتخاباتی قالیباف در خراسان رضوی عنوان کرد: بهتر است به جای پرداختن به دولت‌های گذشته، در خصوص ویژگی های دولت‌های آینده صحبت کنیم.

وی افزود: حرف زدن کافی است، 4 سال است که دارید حرف می‌زنید، اما از دل آن چیزی در نیامده است، در همه دنیا سه عنصر منابع انسانی، سرمایه و مدیریت است که جامعه را به پیشرفت می‌رساند، اما در این 4 سال دو قسمت اول بوده و قسمت مدیریت مغفول مانده است.
 
ترکاشوند یادآور شد: این مدیریتی که وجود دارد از دلش پیشرفت و رتبه اول منطقه شدن در نمی‌آید.
 
سخنگوی ستاد انتخاباتی قالیباف در خراسان رضوی  اضافه کرد: در این دولت ما با امنیتی‌ترین کابینه بعد از انقلاب مواجه هستیم، در این دولت آزادی بیان در آن بر نمی‌آید و گروه‌های مخالف بی شناسنامه نامیده می شوند.
 
وی یادآور شد: از آقای اقتناعی انتظار داشتیم که حداقل به عنوان نماینده روحانی در اینجا حضور داشته باشد، نه به عنوان یک کاندیدای پوششی.
 
ترکاشوند با بیان اینکه قالیباف تجربه حضور در فرماندهی خط مقدم جبهه را دارد، ادامه داد: من نماینده کاندیدایی هستم که اگر نبود و فرزندان سبزپوش آنان نیز نبودند، شمن این ملک و عبا و ردا را به تاراج برده بود.
 
سخنگوی ستاد انتخاباتی قالیباف در خراسان رضوی  ادامه داد: رفتارهای پوپولیستی یعنی اینکه دم انتخابات مطالبات فرهنگیان را پرداخت می کنند.
 
وی خطاب به دانشجویان حاضر در نشست اظهار کرد: شما طرفدار کاندیدایی هستید که 32 مورد عنوان زشت را به دیگران گفته و حالا می گویید زنده باد مخالف من؟
 
ترکاشوند خاطرنشان کرد: شما نتوانستید 5 میلیون شغل را ایجاد کنید اما ما بر اساس سند ملی توسعه که به تصویب مجلس هم رسیده است می‌توانیم این کار را انجام دهیم.
 
در ادامه مصطفی باقرزاده، رییس کمیته جوانان و دانشجویی ستاد انتخاباتی رییسی در خراسان رضوی در این نشست عنوان کرد: ما می گوییم نه به گذشته و نه به وضع موجود، بلکه به دنبال حرکت به سمت جلو هستیم.
 
وی افزود: ما خواهان پایان دادن به دولتی هستیم که میانگین کابینه آن 60 سال است و برجام را به دیوار مهربانی تبدیل کرده، چون هر چه را که لازم داشته‌اند برده‌اند و هر چه که نیاز نبوده، گذاشته‌اند.
  
رییس کمیته جوانان و دانشجویی ستاد انتخاباتی رییسی در خراسان رضوی با بیان اینکه در این دولت آزادی فقط برای یک قشر خاص بوده است، ادامه داد: آزادی برای وزیری بوده که در عین اینکه وزیر بوده، 11 شرکت را نیز اداره می‌کرده است.
 
وی اضافه کرد: می گویند همه در برابر قانون یکسان هستند، این دولت شفاف عمل نکرده چون هر قراردادی که امضا شده است، مهر محرمانیت به آن زده اند.
 
باقرزاده با بیان اینکه تعطیل کردن 15 هزار واحد تولیدی دستاورد دولت روحانی است، ادامه داد: فساد صندوق ذخیره فرهنگیان بزرگترین فساد بعد از انقلاب شناخته شده، رشد علمی کشور کاملا نابود شده و شما با سه هزار میلیاردی‌ها عکس یادگاری می‌گیرید.
  
حمیدرضا موحدی زاده، دبیر شورای راهبردی ستاد انتخاباتی روحانی در خراسان رضوی، در ادامه این نشست عنوان کرد: از شاخصه‌های حکمرانی خوب یک ملت، می‌توان به تضمین دهنده حقوق مردم، برقراری آزادی‌ها و کرامت آنان باشد.
 
وی افزود: یک دولت با حکمرانی خوب باید مشارکت پذیر باشد، به سمن‌ها و احزاب بها دهد و در مجموع زمینه تشکیل جامعه مدنی را فراهم کند، اگر جلوی آزادی‌ها گرفته شود، احزاب و رسانه‌ها محدود شده و مشارکت کاهش می‌یابد.
 
موحدی‌زاده خاطرنشان کرد: در یک دولت با حکمرانی خوب، تمام عملکردها باید با قانون اساسی باشد و همه نیز در برابر قانون یکسان باشند، در این دولت‌ها عدالت فراگیر، کارایی و اثربخشی و مسوولیت پذیری پر رنگ دیده می‌شوند.
 
دبیر شورای راهبردی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در خراسان رضوی عنوان کرد: در خوشبینانه ترین حالت شما نماینده هفت درصد از مردم هستید.
 
وی یادآور شد: میدان اداره کشور را نباید با اداره جنگ اشتباه بگیریم، من خودم هم در میدان جنگ بوده‌ام، اما این را میدانم که قالیباف برای کشورداری و حکم‌رانی مناسب نیست.
 
موحدی‌زاده با بیان اینکه چندین بار آمده‌اید و در انتخابات شرکت کرده‌اید اما نظر مردم را جلب نکرده اید، گفت: چرا پس اسم دولت خود را دولت مردم گذاشته‌اید؟
 
دبیر شورای راهبردی ستاد انتخاباتی روحانی در خراسان رضوی اضافه کرد: در دولت قبل چند دانشجوی ستاره دار وجود داشت، در دوره قبل چه تعداد دانشجو از تحصیل منع شدند؟
 
وی یادآور شد: از اظهارات نظر قالیباف و رییسی مشخص است که انگار می خواهند نظام را محاکمه کنند، انگار می خواهند این 38 سال را محاکمه کنند.
 
موحدی زاده با بیان اینکه روحانی رشد اقتصادی منفی هفت درصد را به مثبت 6 درصد رساند، عنوان کرد: مقام معظم رهبری ظریف را سرباز ایران و انقلاب معرفی کرده و این برجام نیز نتیجه استراتژی نرمش قهرمانانه بود که رهبری آن را مطرح کرده‌اند.
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END