آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۹۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
وجود دو جریان فکری در انتخابات 96
دکتر کهرام رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان خوزستان انتخابات 96 را دارای دو جریان فکری عنوان کرد و آن را نشانه خوبی از مردمسالاری دینی دانست و گفت: یکی از این جریان ها که 8 سال آقای خاتمی رهبری کرد، جریان اصلاح طلبی است و جریان اعتدالگرایی که آقای روحانی داشتند در امتداد هم قرار دارند. از طرف دیگر جریان اصولگرایی با رهیری احمدی نژاد 8 سال کشور را در دست داشتند.
به گزارش فیدوس: نشست خبری مشترک دکتر حمید کهرام رییس ستاد انتخابانی دکتر روحانی در استان خوزستان؛دکتر قمشی رییس شورای سیاستگزاری اصلاح طلبان خوزستان؛ دکتر مهرعلیزاده و دکتر مرتضی افقه از اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
دکتر کهرام رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان خوزستان انتخابات 96 را دارای دو جریان فکری عنوان کرد و آن را نشانه خوبی از مردمسالاری دینی دانست و گفت: یکی از این جریان ها که 8 سال آقای خاتمی رهبری کرد، جریان اصلاح طلبی است و جریان اعتدالگرایی که آقای روحانی داشتند در امتداد هم قرار دارند. از طرف دیگر جریان اصولگرایی با رهیری احمدی نژاد 8 سال کشور را در دست داشتند.

وی ادامه داد: در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری این جریان دو کاندیدای جدید معرفی کردند، مردم به حد کافی از این دو جریان تجربه کسب کرده است و الگوهای توسعه ای را هر دو جریان ارئه داده است.

دکتر کهرام  الگوی اصلی توسعه در جریان فکری اصلاح طلبی را آنگونه که رهبری مطرح کرده است اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: یکی از تعریف های جدی اقتصاد مقاومتی افزایش تولید و اشتغال است.برای افزایش تولید و اشتغال احتیاج به سرمایه گذاری و زیرساخت داریم. زیر ساخت جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی حداقل چیزی که لازم است امنیت پایدار است.

رییس ستاد انتخابانی دکتر روحانی در استان خوزستان با اشاره به اینکه دولت روحانی دراین 4 سال دست جایی گذاشت که در راستای ایجاد زیرساخت ها بوده است بیان کرد: برای افزایش تولید و اشتغال، کشور ایران را به گونه ای مطرح کرد که دنیا ایران را باور کند، کشوری که امنیت پایدار دارد. سایه جنگ را برجام بدور کرد.

دکتر کهرام  بیان کرد: خلاف جهت اعتدال جریان اصولگرایی است که  4 سال سنگ اندازی انجام داد تا کشور ایران به جامعه جهانی نپیوندد و کشور ایران در التهاب باقی بماند، قطعنامه های ضد ایران در سازمان های بین المللی به وجود آید همان چیزی که در دوران احمدی نژاد به وجود آمد.روحانی با تمام این این سنگ اندازی ها توانست برجام را به سرانجام رساند. 

کهرام با تاکید بر اینکه زیر ساخت های تولید و اشتغال فراهم شده است تصریح کرد: امیدواریم در 4 سال دوم از این زیرساخت ها استفاده شود. ما معتقد هستیم همه چیز را با تعامل می توانیم به نتیجه برسانیم. با گفتگو و تعامل تمام اختلافات بین المللی حل می شود و امیدواریم اختلافات داخلی را هم حل کنیم.ما می توانیم با جریان های اصولگرایی هم وارد گفتگو شویم همانطور که با کشورهای جوامع بین المللی گفتگو کردیم و به نتیجه رسیدیم. 

وی یکی از مزیت های جریان های اصلاح طلبی و اعتدالگرایی را اقرار به اشتباهات گذشته خود و تجدیدنظر کردن دانست و گفت:زمانی با روش های مرحوم هاشمی رفسنجانی مخالف بودیم ولی بعد ا آن متوجه شدیم که اشتباه کردیم و با ایشان هماهنگ شدیم. از جریان اصولگرایی هم همین انتظار را داریم، اگر متوجه شدند که اشتباه کردند باید اقرار کنند. 

انتخابات یک مرحله ای است و روحانی قطعا در استان و کشور اول خواهد شد

رییس ستاد مرکزی دکتر روحانی در استان خوزستان با بیان اینکه روحانی در استان خوزستان و کشور قطعا اول خواهد شد گفت:انتخابات یک مرحله ای است و روحانی بیش از 50 درصد آرا را در شهر و روستا کسب خواهد کرد. با بررسی هایی که انجام شده است در شهرهای بزرگ کشور حدود 17 میلیون رای وجود دارد، در شهرهای کوچک و متوسط حدود 17 میلیون رای و در روستاها حدود 18 میلیون رایدر کل کشور وجود دارد. میزان شرکت در انتخابات در شهرهای بزرگ 40 درصد  و در شهرهای متوسط و کوچک حدود 60 درصد و در روستاها حدود 90 درصد می باشد. با توجه به این موضوع روحانی بیش از 50 درصد رای دارد. 

وی افزود: اقدامی که ستادها انجام خواهند داد این است که آرا را افزایش دهیم تا آقای  روحانی بتواند با حدود 70 درصد رای مردم کشور برای بار دوم انتخاب شود تا در نتیجه بتواند  میزهای مذاکره داخلی را با اصولگرایان با قوت انجام دهد. 

کهرام در خصوص این ادعا که ستاد روحانی از امکانات دولتی استفاده می‌کند، تصریح کرد: همه می‌توانند ادعا کنند اما این ادعا رد است؛ زیرا به هیچ‌وجه از امکانات دولتی استفاده نمی‌کنیم. در این زمینه بازرسانی داریم که به‌طور کامل شرایط را بررسی می‌کنند.

کهرام با نحوه حضور در مناطق حاشیه ای اهواز و بیان واقعیت ها به مردم گفت: مردم واقعیت ها را فراموش نخواهند کرد و با گفتن این واقعیت ها در مناطق حاشیه ای باید حضور پیدا کرد. مردم پیشرفت کرده‌اند و امروزه حتی آنان که فقط دیپلم دارند با مسائل روشنفکری آشنا هستند. در سال 84 قیمت بنزین 80 تومان بود اما 1000 تومن به روحانی تحویل داده شد همین را هر فردی در زندگی خود محاسبه کند می‌بیند که بیش از 40 هزار تومان می‌شود و این یک عنوان یارانه است.

وی افزود: در حاشیه و روستاها به‌جای اینکه نفری 250 هزار تومان بدهیم می‌گوییم که تورم را کنترل و تثبیت می‌کنیم که چنین کاریی را نیز انجام داده‌ایم. هرچه یارانه مستقیم پخش کنید برای جامعه سم است.

از برخوردهای فردی با افراد اجتناب می کنیم 

رییس ستاد مرکزی دکتر روحانی در استان خوزستان در پایان با اشاره به اینکه ستاد دکتر روحانی ستاد بزرگی است، افراد مختلفی برای حضور در این ستاد مراجعه کردند و احکامی صادر شد. برخی در گذشته طرفدار سیاست های دولت احمدی نژاد بودند و متوجه شدند که تا کنون اشتباه می کردند ما از حضور آنان در ستاد استقبال می کنیم. اعتقاد داریم تمام نیروهایی که در گذشته اصولگرا بوده اند و اکنون احساس می کنند بهترین روش اصلاح طلبی است  استقبال می کنیم و با آن ها مشکلی نداریم. از برخوردهای فردی با افراد اجتناب می کنیم.
منبع: آراس

Histats.com START (standard) Histats.com END