آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۹۵۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی:
«محمدصادق پورمهدی» گفت: اگرچه ممکن است اختلاف سلیقه میان شوراها در شهرها و روستاها وجود داشته باشد، اما به احترام رأی مردم، باید اختلافات را کنار بگذارید و به توسعه عمومی فکر کنید، چون دود اختلافات شوراها نباید به چشم مردم برود.
به گزارش فیدوس: معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: دولت تدبیر و امید در طول نزدیک به چهار سال گذشته بیش از 300 میلیارد تومان به دهیاری ها کمک مالی کرده است.

«محمدصادق پورمهدی» در همایش بزرگداشت روز شوراها که با شرکت دهیاران و شوراهای شهری و روستایی در سالن اجتماعات فرمانداری ملکان برگزار شد، افزود: خوشبختانه با مشارکت عمومی، چند برابر بیشتر از کمک دولت طرح‌ها و پروژه‌های مختلف در روستاها اجرا شده است. 

وی، داشتن تعهد در کنار تخصص، جذب مشارکت عمومی، استفاده از توان فکری و مالی، داشتن روحیه نقدپذیری، سلامت نفس و جذب اعتماد عمومی را از ویژگی‌های شوراهای شهر و روستا ذکر کرد. 

پورمهدی جایگاه شوراها در کشور را مهم دانست و خاطرنشان کرد: شوراها باید ضمن شناخت اهمیت کار و جایگاه خود، اعتماد مردمی را افزایش داده و با مشارکت عمومی و کمک گرفتن از ظرفیت دستگاه‌های دولتی در جهت توسعه و عمران شهرها و روستاها بکوشند. 

وی با بیان این‌که شورا یک نهال نوپا در نظام جمهوری اسلامی است، افزود: شورا رفته رفته جایگاه خود را در کشور یافته است، اما متأسفانه در مواقعی عملکرد برخی شوراها در نقاط مختلف کشور، علامت سئوال‌هایی را در ذهن‌ها به وجود آورده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: داشتن تعهد در کنار تخصص از نخستین ویژگی شوراهاست و برای موفقیت در کارها وجود هر دو ضروری بوده و خلا یکی از این دو، باعث نارضایتی و بروز مشکلات می‌شود.

وی داشتن روحیه کار تیمی و دسته جمعی را از دیگر ویژگی‌های یک شورا دانست و گفت: اگرچه ممکن است اختلاف سلیقه میان شوراها در شهرها و روستاها وجود داشته باشد، اما به احترام رأی مردم، باید اختلافات را کنار بگذارید و به توسعه عمومی فکر کنید، چون دود اختلافات شوراها نباید به چشم مردم برود. 

 وی تصریح کرد: شوراها باید منافع فردی را کنار گذاشته و  منافع اجتماعی را مدنظر قرار و به توسعه شهرها و روستاها توجه کنند.

وی با بیان این‌که شوراها سلامت نفس را سرلوحه کار خود قرار دهند، گفت: خوشبختانه امروزه عملکرد همه‌ی دستگاه‌های دولتی و از جمله شوراها زیر ذره‌بین قرار دارد و  فضای مجازی اهرم کنترل کار و عملکرد ماست. 

وی، شورای شهری و روستایی را پس از مجلس شورای اسلامی دومین نهاد قانون‌گذاری در کشور دانست و اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید بخش عمده‌ای از کارهای انجام شده در روستاها با مشارکت مردمی انجام شده و هر جا به مردم تکیه کرده‌ایم، مردم همراه ما بوده‌اند. 

معاون عمرانی استاندار به حادثه سیل اخیر استان نیز اشاره کرد و آن را در اثر تغییرات اقلیمی دانست و بر تجهیز هواشناسی به امکانات و دانش روز، آزادسازی بستر رودخانه‌ها و جلوگیری از ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها تأکید کرد. 

وی یادآور شد: در سال 87 به عبور خودروها از پل آذرشهر مجوز داده شده و باید بیایند و پاسخ جان باخته‌ها را بدهند.
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END