آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۹۴۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
درخواستی از مدیر عامل منطقه آزاد اروند
به گزارش فیدوس با توجه به اینکه چند نوبت مدیر مسئول این رسانه به انواع مختلف در خصوص پیگیری و اطلاع رسانی در موضوع بازار کنزالمال تهدید شده است به نظر می‌آید مسائلی در کار باشد که بهتر باشد جهت بدون شک و شبهه برگزار شدن مزایده یا واگذاری این بازار به مردم خرمشهر و کاسبان فعلی مدیر عامل محترم و هیئت مدیره شخصاً ورود کنند.

به گزارش فیدوس گاهی اوقات مسائلی پیش می‌آید که نمی‌توان به سادگی از کنار آنها گذشت، در موضوع بازار کنزالمال منطقه آزاد اروند یا همان بازار چینی‌ها از روز نخست مسئله ما چند موضوع بود:

-نباید شرایطی فراهم کرد که بازارهای شهرهای خرمشهر و آبادان زیر تاثیر یک امتیاز موقت اعطایی به یک بازار از بین بروند.

-نباید امتیازی را به پیمانکاری داد و بعد اجازه داد آن پیمانکار طلبکار کل مردم منطقه بشود، اصل و فرع بدهی‌اش طبق اعلام سازمان منطقه آزاد اروند به بیش از 30 میلیارد تومان برسد.

-نباید اجازه داد به واسطه یک واگذاری امکان و فرصت بهره‌گیری خاص از امتیازی دولتی برای عده‌ای فراهم آید.

از همان ابتدا هم درخواست قانونی برگزاری مزایده فروش یا مناقصه بازار بود، به متولیان پیشنهاد دادیم که اگر بازار مشتری یکجا پیدا نکرد به کاسبان شاغل در بازار مغازه‌ها واگذار شود و مدیریت آن هم با شرایطی به خود بازاریان و اتاق اصناف خرمشهر واگذار شود.

به همین دلالیل علیه این رسانه به انواع مختلف اقدام شد، اما با مشخص شدن نظر گروه بازرسی دبیرخانه مناطق آزاد و همسو بودن نظر ایشان با مسائل طرح شده در این رسانه پیگیری ما ادامه یافت، تا آگهی مزایده قبل از عید منتشر شد. در آن زمان رسانه فیدوس بعد از اطلاع از عدم اجرایی شدن مزایده با مدیر عامل محترم تماس گرفت و ایشان فرمودند تا حل شدن مشکل اعضاء جدید هیئت مدیره باید صبر کرد، این صبر تدوام یافت تا ابتدای اردیبهشت ماه که مجدداً آگهی مزایده منتشر شد.

در این مدت یکبار شبی عده‌ای با مدیر مسئول این رسانه تماس گرفتند و ایشان را به دلیل پیگیری این موضوع تهدید جدی کردند، مورد بلافاصله به فرمانداران شهرهای آبادان و خرمشهر و مسئولین منطقه آزاد اروند اعلام شد، حالا چند روز پیش شخصی که خود را پیمانکار بازار معرفی کرده با مدیر مسئول تماس گرفته است، ضمن ابراز اینکه شما از پیگیری موضوع کنزالمال دنبال چه هستید ابتدا تهمت مالی زده است، بعد که با برخورد صریح مدیر مسئول فیدوس مواجه شده، تهدید کرده که من تا تو را زندان نفرستم و نیایی التماس کنی دفتر من رهایت نمی‌‌کنم، بعد مدعی شده که قبل از عید هم من اجازه ندادم مزایده برگزار شود و حالا هم اجازه این کار را نخواهم داد و از این دست.

جدای از اینکه مدیر مسئول این رسانه وظیفه خود را روشنگری و روشن کردن تاریکی‌ها می‌داند و در خصوص چنین تهدیدهایی اساساً از موضوعی که پای حق و حقوق بیت‌المال وسط است کوتاه نمی‌آید، لازم است مواردی را با مدیر عامل محترم منطقه آزاد اروند در میان بگذاریم:

یک- همانطور که خود حضرتعالی هم تاکید دارید، در خصوص بازار کنزالمال بهتر است برای برطرف شدن هرگونه شک و شبهه گروهی متشکل از نمایندگان دادستانی خرمشهر، بازرسی سازمان، حراست سازمان، مالی، اداری و مدیریت سازمان مسئول نظارت دقیق بر روند برگزاری مزایده و یا واگذاری شوند که دست احدی جهت سوء استفاده در این موضوع باز نباشد.

دو-باتوجه به اعلام امور مالی سازمان پیماکنار فعلی مبلغی به عنوان بدهی پرداخت اجاره و مبلغی به عنوان جریمه دیرکرد و عدم پرداخت به موقع بدهی را به بیت‌المال مدیون است، در خصوص پرداخت این مبالغ که حق مردم آبادان و خرمشهر است نباید تحت هیچ شرایطی فرصتی فراهم شود که موضوع را بعضی به شکل دیگری درآورده و از دادن بدهی شانه خالی کنند.

سه-اگر پیمانکار مورد نظر مبالغی به عنوان پول پیش یا هر موضوع دیگر از فعالان فعلی بازار دریافت کرده است، به صورت جدی به ایشان در خصوص عدم مسئولیت سازمان در موضوع بازپرداخت آن اعلام شود که فرصتی برای دست درازی به اموال مردم برای عده‌ای فراهم نشود.

چهار- متاسفانه بعضی افراد در کسوت مدیریت ممکن است بعضاً از موقعیت خود سوء استفاده کرده و سازمان خود و دولت را مدیون مردم ‌سازند، سوء استفاده از مقام دولتی برای کارهایی بیرون چهارچوب مسئولیت و استفاده از موقعیت سمت و تصمیم‌سازی برای دادن فرصت به عده‌ای خاص مسئله‌ای می‌باشد که هم شما و هم هیئت مدیره سازمان با آن بارها مخالفت جدی داشته‌اید، امیدواریم که در این موضوع نیز حضرتعالی ورود جدی کرده و به نفع منطقه و مردم آن را حل و فصل فرمائید.

 

 

Histats.com START (standard) Histats.com END