آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۹۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱
در هیاهوی انتخابات شوراها و در حالی که نگرانی هایی از تائید صلاحیت افراد مسئله دار به گوش می رسد اما گویی برخی افراد از این آب گل آلود در ساحل امن شهرداری در حال صید ماهی و آنهم از نوع ازون برون هستند .
به گزارش فیدوس: گمان می کنند می توانند با تظاهر و تجاهل رای اعتماد مردم را کسب نمایند و هر گاه به آنان (منافقان) گفته شود در زمین فساد نکنید ، دروغ نگوئید، می گویند ؛ همانا ما اصلاح گرهستیم ! ما با شما هستیم!
 در هیاهوی انتخابات شوراها و در حالی که نگرانی هایی از تائید صلاحیت افراد مسئله دار به گوش می رسد اما گویی برخی افراد از این آب گل آلود در ساحل امن شهرداری در حال صید ماهی و آنهم از نوع ازون برون هستند .

اما این ماهی در حال طی مسیر به سمت عمارت شورا است و انتظار می رود ماهیگیر خبره در جهتی شنا کند و خود را به ازون برون برساند اما ماهیگیر وقتی صید خود را نگاه می کند متوجه می شود تمام این مسیر را اشتباه پیموده و نه تنها ازون برونی در کار نبوده بلکه در تور فقط ماهی اسبله وجود دارد و حال این ماهیگیر می ماند و یک ماهی اسبله زشت ! البته ناگفته نماند چنین ماهیگیران بی تجربه ای را به تعداد زیادی می توان در این ایام پیدا کرد که صرف ظاهر و توهم از اقصی نقاط استان برای اعلام وجود به مرکز استان کوچ کرده اند و سودای شورای شهری رشت را در سر می پرورانند و گویی مردم نمی دانند در گذشته نه چندان دور با چه میزان رای و با کدامین جریان های انحرافی و با مشارکت اقتصادی چه کسانی طریق مسیر می نمودند!

شاید بتوان بهترین واژه را در خصوص این افراد از آموزه های دینی برگرفت. منافق همانند موش صحرایی است که برای لانه اش دو راه قرار می دهد و یکی از آن دو را باز می گذارد و از آن رفت و آمد می کند و دیگری را بسته نگه می دارد. هر گاه احساس خطر کند، با سر راه بسته را باز کرده و می گریزد. نام سوراخ مخفی موش « نافقاء » است که کلمه « منافق » نیز از همین واژه گرفته شده است. نفاق دارای معنای گسترده ای است و هر کس که زبان و عملش هماهنگ نباشد ، سهمی از نفاق دارد . در حدیث می خوانیم: اگر به امانت خیانت کردیم و در گفتار دروغ گفتیم و به وعده های خود عمل نکردیم ، منافق هستیم؛ گر چه اهل نماز و روزه باشیم.

حال باید دید چرا برخی سعی در ترویج این رفتار مغبون در جامعه دارند؟! و یا اینکه سطح شعور مخاطبان را تا چه حدی پایین تصور کرده اند که گمان می کنند می توانند با تظاهر و تجاهل رای اعتماد مردم را کسب نمایند و هر گاه به آنان (منافقان) گفته شود در زمین فساد نکنید ، دروغ نگوئید، می گویند ؛ همانا ما اصلاح گرهستیم ! ما با شما هستیم!
منبع: رشت پرس
Histats.com START (standard) Histats.com END