آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۹۱۴۳
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
فراخوان مزایده کنزالمال:تکلیف روشن شد
به گزارش پایگاه خبری "فیدوس"مزایده بازار کنزالمال سرانجام با قیمت پایه شصت و هفت میلیارد و دویست میلیون توامان برای بیست هزار متر زمین و حدود نه هزار متر زیر بنای مفید اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری "فیدوس"مزایده بازار کنزالمال سرانجام با قیمت پایه شصت و هفت میلیارد و دویست میلیون توامان برای بیست هزار متر زمین و حدود نه هزار متر زیر بنای مفید اعلام شد. در یک حساب سرانگشتی سازمان برای هر متر مفید این بازار حدود هشت میلیون تومان قیمت گذاشته است، و برای کل این بازار حدود متری سه میلیون تومان قیمت گذاری شده است، با توجه  به قیمت ملک تجاری مرغوب در منطقه نوع قیمت گذاری پایه این بازار منصفانه و جذاب است.

*

 

 

اما در خصوص فروش این بازار اشاره به چند نکته اهمیت فراوانی دارد:

یک.نحوه برگزاری مزایده به شکلی که امکان تقلب در آن وجود نداشته باشد.

دو.حفظ منافع کسبه شاغل در بازار کنز المال

سه. تعریف تعهدهای عمومی خریدار بازار در قبال مسائل آن

*

یک.نحوه برگزاری مزایده به شکلی که امکان تقلب در آن وجود نداشته باشد

امکان تقلب در این مزایده با توجه به حواشی آن وجود دارد، در صورتی که یک کمیته مستقل شامل: بازرسی سازمان، حقوقی، مالی، اداری، حراست و نماینده هیئت مدیره تشکیل شده و به عنوان کمیته ناظر با ریاست نماینده هیئت مدیره تمام پاکات دریافتی را مهر و موم کرده و در قرنتینه‌ای مطمئن تا روز بازگشایی در حضور کمیته نگهداری کند، می‌توان امید داشت در موضوع بازار پر حاشیه کنزالمال هم سازمان با بالاترین قیمت ممکن این بازار را به فروش برساند و هم خریدار توانمند و بدون حاشیه متولی نهایی این بازار شود.

در غیر این صورت مسائل زیر ممکن است در این مزایده رخ دهد:

-تبانی بر سر حداقل و حداکثر قیمت‌گذاری

-تبانی بر سر نحوه قیمت گذاری با آگاهی از قیمت‌های مطرح شده از سوی متقاضیان

-تبانی در خصوص فرد برنده مزایده کنز المال

دو.حفظ منافع کسبه شاغل در بازار کنز المال

کسبه بازار کنزالمال طی زمان فعالیت پیمانکار فعلی متحمل مسائلی شده‌اند که باید برای واگذاری بازار از پیش در مورد آن اندیشید و به نحوی برنامه ریزی کرد که در صورت عدم تقبل دیون توسط پیمانکار فعلی تا زمان طی مراحل جزائی و حقوقی سازمان بتواند نسبت به واگذاری بازار به مالک قطعی اقدام کند.

-باید میزان بدهی قطعی پیمانکار فعلی تحت عنوان پول پیش دریافتی از کسبه توسط پیمانکار فعلی روشن شده و از همین امروز مراحل حقوقی بازپرداخت این مبالغ به کسبه توسط پیمانکار به سرعت انجام شود.

-باید میزان بدهی پیمانکار به منطقه آزاد در اصل مبلغ و فرع آن محاسبه شده و از همین امروز شرایط باز پرداخت آن لحاظ شود و در صورت نیاز سریعاً نسبت به طی مراحل جزائی و حقوقی آن اقدام شود.

-باید شرایط و خسارت و وضعیت فعلی بازار بررسی شده و در همین مرحله در خصوص برآورد آن در زمان تحویل به مالک قطعی برنامه‌ریزی شود.

سه. تعریف تعهدهای عمومی خریدار بازار در قبال مسائل آن

باید از همین ابتدای کار سازمان با در نظر گرفتن تعهداتی شامل بهسازی بازار در موضوع سرویس‌های بهداشتی، محوطه سازی، پارکینگ و مسائل ایمنی به عنوان بخشی از تعهدات خریدار مسائل لازم را در نظر گرفته و نقش نهادهای نظارتی در بررسی انجام کامل این تعهدات در اختیار خریدار پیش از هرگونه واگذاری از سوی ایشان به غیر لحاظ شود.

-خریدار موظف به مدیریت قوی و استاندارعمومی بازار بوده و سازمان این اختیار را داشته باشد در صورت عدم انجام امور مورد نظر با لحاظ کردن ضرر و زیان فروشنده نسبت به پس گرفتن ملک مربوطه و واگذاری به خریدار غیر اقدام نماید.

-خریدار در موضوع فروش، رهن و اجاره ملک مورد نظر اولویت کسبه فعلی شاغل در بازار را به عنوان یک اصل مد نظر قرار دهد.

Histats.com START (standard) Histats.com END