آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۷۶۸۰
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷
به علت سیل و آبگرفتگی در 5 استان کشور؛
فتحی؛ معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح گزارش عملیات امدادی سیل و آب‌گرفتگی در سطح کشور در روز 29 اسفندماه افزود: 5 استان ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس و کرمانشاه تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار گرفته اند که 528 تن از هموطنان از خدمات امدادی بهره مند شده اند.
به گزارش فیدوس: معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی در 5 استان متاثر گفت: روز گذشته 528 تن از هموطنان در استان های ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس و کرمانشاه از خدمات امدادی بهره مند شده اند.
 فتحی؛ معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح گزارش عملیات امدادی سیل و آب‌گرفتگی در سطح کشور در روز 29 اسفندماه افزود: 5 استان ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس و کرمانشاه تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: بر این اساس 528 تن از هموطنان در استان از خدمات امدادی بهره مند شده و 11 تن نیز نجات یافته اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مفقود شدن 6 نفر در سیل استان بوشهر در شهرستان دیر اشاره و تاکید کرد: 19 تیم عملیاتی متشکل از 122 امدادگر و نجاتگر نسبت به ارائه خدمات امدادی به هموطنان در این استان ها اقدام کردند.

به گفته وی، امدادگران علاوه بر تخلیه آب از 79 واحد مسکونی با به کارگیری 12 دستگاه پمپ و لجن کش، به 17 تن خدمات سرپایی ارائه داده و 85 نفر را نیز اسکان اضطراری دادند. همچنین 44 خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده و 21 دستگاه چادر، 353 پتو و 112 تخته موکت نیز میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است.

امدادرسانی در جهرم (فارس)، ایوان غرب (ایلام)، لالی (خوزستان) و سنقر (کرمانشاه) و عملیات جست و جوی مفقودین در دیر (بوشهر) ادامه دارد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین به عملیات برف و کولاک روز گذشته نیز اشاره کرد و افزود: 6 استان آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، فارس، قزوین و کردستان روز گذشته متاثر از برف و کولاک بودند که در 11 محورامدادرسانی صورت گرفته و 695 تن نیز خدمات امدادی دریافت کردند.

فتحی با اشاره به اسکان اضطراری 39 نفر و رهاسازی 153 خودرو از برف، گفت: این عملیات با مشارکت 16 تیم امدادگر شامل 58 امدادگر و نجاتگر انجام شده و امدادرسانی در کردستان ادامه دارد.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END