آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۷۶۰۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۷
فوری:گمرک بدون هیچ پیش شرطی در دروازه‌های موقت مستقر می‌شود
به گزارش فیدوس امروز را باید آغازی مهم برای همه مردم آبادان و خرمشهر دانست، مسئولیت رسانه مطالبه‌گر و آگاه از این پس چند برابر است.
امروز انتشار دو نامه جدید پیرو نامه منتشر شده روز گذشته پیرامون توافق گمرک جمهوری اسلامی با دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد پیرامون استقرار آزمایشی گمرک در خروجی منطقه آزاد اروند، دو نامه مهم دیگر منتشر شد.
در نامه اول که به امضاء محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور رسیده است، ضمن ابلاغ موافقت نامه رسمی رئیس جمهور با مصوبه شورای عالی مناطق آزاد در خصوص استقرار گمرک در خروجی اروند دستور برای اقدام سریع در این خصوص صادر شده است.
اما متن نامه دوم که به امضاء فرود عسگری از معاونین گمرک جمهوری اسلامی رسیده است از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار می‌باشد، از این جهت که گمرک پذیرفته بدون پیش شرط در خروجی موفقت(کانکس) در مبادری خروجی مستقر شده و 4 ماه به منطقه آزاد اروند برای تهیه و آماده سازی مقدمات استقرار در گیت‌های دائم فرصت داده است.
با این حساب دیگر پرونده استقرار گمرک در خروجی اروند عملاً با مطالبه گری مردم، اصناف،ائمه جمعه، مدیر عامل منطقه آزاد اروند، رسانه‌ها، نمایندگان مجلس به خصوص جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و تلاش هیئت مدیره این سازمان خصوصاً آقای فروزنده و شمخانی به نتیجه رسید.
امروز را باید در تاریخ آبادان و خرمشهر به عنوان آغازی دوباره به ثبت رساند. روزی که در صورت نظارت مطالبه‌گرانه رسانه‌ها و مردم بر روند اجرای دستور دولت حداقل مبلغ دو هزار و هشتصد میلیارد توامان معادل 700 میلیون دلار به چرخه بازرگانی خُرد در این شهرها اضافه شده و در عین حال فرصتی بی‌نظیر برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای بهره بردن از امتیاز مناطق آزاد بدون هیچ گونه محدودیتی فراهم آمده است.
از امروز همه بازار آبادان و خرمشهر رسماً کنزالمال خواهد بود.
 
 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
0
0
۷۰۰ میلیون دلار درست هست یا ۴۰۰ میلیون دلار؟
سوالی که مطرح هست اینکه آیا برای کیش هم سقف ورود اجناس مقرر گردیده؟
آیا منطقه آزاد اروند توانایی ایجاد ساختار ارتباطی مغازه ها و توزیع کنندگان با گمرک را که بسیار پیچیده هست دارا می باشد؟
خوب است فیدوس به عنوان نوای بیداری که البته در موضوعاتی مثل توهین بازیکن تیم به مردم آبادان ملاحظه کاری پیشه کرده به موضوعات وقیحانه زیر که حق مردم آبادان و خرمشهر بدون اغراق لگدمال شده موضع گیری کند:
خودروهای که در اهواز تاکسی شدند نشان از تعلق منطقه آزاد اروند به اهواز دارد. مرکز خدمات خودرویی که به اهواز منتقل گردید.
Histats.com START (standard) Histats.com END