آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۵۸۸۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۱
بررسی برنامه راهبردی دشمنان روحانی
داریوش معمار -این روزها شاهد حمله‌ای تمام عیار به دکتر حسن روحانی از سوی دشمنان و مخالفان پس از موج ایجاد شده در نتیجه درگذشت آیت‌اله هاشمی رفسنجانی در کشور هستیم

 

داریوش معمار(مدیر مسئول)-مولوی در دفتر دوم مثنوی بیان جالب دارد در مورد اینکه اگر راستی نباشد دروغی بوجود نمی‌آید و  سخنان دروغ از سخنان راست فروغ می‌گیرند واگر مردم یقین کنند که سخنی دروغ است هیچگاه آن را باور نخواهند کرد، شرایط امروز سخن و تلاش تخریب‌کنندگان و دشمنان دولت دکتر روحانی و واکنش نهایی مردم برابر این هجمه را می‌توان با درک این حکایت تشریح کرد.

*

این روزها شاهد حمله‌ای تمام عیار به دولت دکتر حسن روحانی پس از موج ایجاد شده در نتیجه درگذشت آیت‌اله هاشمی رفسنجانی در کشور هستیم، در واقع حسن روحانی روزهای سخت خود را در رسانه‌ها پشت سر می‌گذارد.

سناریو نویسان مخالف دولت که پس از نزدیک به دو سال تلاش با توجه به سیاست‌های دولت جدید آمریکا موقتاً موضوع برجام را از دستور کار حمله خود خارج کرده‌اند و عملاً به دلیل نوع گرایش جامعه در این موضوع آن را نقطه مناسبی برای حمله به عملکرد دولت ندیده‌اند، سناریو دوم خود یعنی تولید بحران، سوار شدن بر موج حوادث و ایجاد شُک خبری و بحرانی کردن هم مسئله‌ای را مهمترین راهبرد خود برای عبور از روحانی دیده‌اند.

تخریب کنندگان دولت این روزها از هر فرصتی برای ایجاد موج نا امیدی و رخوت در سطح جامعه استفاده می‌کنند، هر موضوعی را با تلاش برای مخدوش کردن حافظه تاریخی مردم در خصوص نتیجه حضور ایشان در قدرت که جز فساد سیاسی و اقتصادی نبود و شرایط فعلی میراث آن است، مبدل به فرصتی برایح مله به دولت می‌کنند.

این روزها خط حمله این است از هر واقعه‌ای یک فاجعه و مشکل بزرگ بسازید تا دولت تحت فشار قرار گیرد و مردم ناامید شوند. اما نکته مهم این است که در سوی دیگر میدان تیم رسانه‌ای دکتر روحانی نیز عملکرد منسجم و قوی در بازتاب دادن شرایط و انعکاس فرصت‌های دولت در موقعیت حساس کنونی ندارد.

یک.

با در نظر گرفتن این وضعیت که سوار شدن بر روحیه همدردی عمومی در ارتباط با رخدادها برای تخریب دولت است، پیش از هر چیز اشاره یک نکته اهمیت فراوان دارد، جبهه اصولگرایان پایداری و منتقد دولت فاقد چهره‌ای مناسب و موثر برای حضور در انتخابات آتی است، محمود احمدی‌نژاد همه سرمایه‌های این جریان را در منظر افکار عمومی به انواع مختلف از سکه انداخته است.

دکتر حسن روحانی بدون تردید همچنان مقبول‌ترین شخص در میان مهمترین جریان‌های سیاسی کشور و مردم برای پذیرفتن مسئولیت دوباره ریاست جمهوری می‌باشد. جریان اصلاحات بدون آنکه در صف حمایت آن از دولت شکافی ایجاد شده باشد حسن روحانی را تا این ساعت مهمترین کاندیدای خود می‌داند، مردم نیز با در نظر گرفتن آینده سیاست اقتصادی و شهروندی روحانی با در نظر گرفتن نیاز جامعه به آرامش و اقتدار در سایه صلح پذیرفته گزینه حسن روحانی مناسب‌ترین برای عبور از پدیده جهانی ترامپ(عملگرایی خطرناک) می‌باشد.

دو.

در همسایگی ما کشورهای عربی که دشمنی آشکار با ایران مقتدر دارند، استراتژی شکست روحانی را مبنای تلاش و تحرک خود برای تاثیرگذاری بر انتخابات آتی ایران قرار داده‌اند، اخبار شبکه‌های معروف عربی همگی از سه ماه پیش به این سو مبتنی بر سیاه نمایی و تخریب دست آوردهای دیپلماتیک دولت روحانی در سطح منطقه و تشدید بد بینی و بی‌میلی میان مردم ایران برای رای ندادن به او بوده، آنطور که خط خبری صهیونیستی نیز در این مدت هماهنگ با دولت‌های عربی درک کرده که بهترین گزینه برای تحقق برنامه‌های محدود ساز ایران و وضع محرومیت‌های شدید و جدید برای ملت ایران روی کار آمدن دولتی پرخشاگر و غیر متعهد به دست آوردهای دولت یازدهم در سطح جهانی است که زمینه‌ساز موفقیت ایشان برای بی‌ثبات کردن فضای داخلی کشور می‌باشد.

دکترین تخریب همچنین توسط حاکمان کشور همسایه ما ترکیه نیز با همین کیفیت دنبال می‌شود، سفر منطقه‌ای اخیر اردوغان و اظهارات ضد ایرانی او که به نوعی تلاش برای تضعیف موقعیت مقتدر و معتدل دولت ایران بوده و بیشتر به نظر می‌آید تلاشی برای تاثیرگذاری بر جامعه ایرانی در خصوص دست آوردهای خارجی و داخلی دولت است سوی دیگر مثلث عربی/صهیونیستی/ترکیه است.

سه.

اما نکته مهم در این رابطه درک عمیق جامعه ایرانی در شرایط فعلی از اصل واقعه و طرح آشتی ملی برابر تلاش برای ایجاد تفرقه از سوی عوامل خارجی و بعضی عوامل داخلی است. روشن است در عرصه سیاست داخلی و اقتصاد ویرانه‌ای که میراث نوع تفکر دولت نهم و دهم بود، از بین رفتن میلیاردها دلار سرمایه ملی، بی‌توجه‌ای به محیط زیست و منابع طبیعی به اشکال مختلف که نتیجه بحرانی آن امروز مشخص شده است، همه و همه آگاهی بخش به مردم در این خصوص است که آستانه فعلی، آستانه عبور از خط قرمز بحران در کشور می‌باشد، آستانه‌ای حساس که نیاز به تحمل و درک صحیح از آن وجود دارد.

مردم می‌دانند جریان مخالف دولت که مسئولیت بیشترین حجم تخریب علیه دولت را برعهده دارد، در کنار دستگاه تخریب کسانی که خود را رقیب روحانی در انتخابات پیش رو می‌دانند،  باتوجه به کارنامه‌ای که دارند نه تنها قدرت کنترل شرایط داخلی و حفظ اقتدار ملی را در اوضاع کنونی ندارند که روی کار آمدنشان می‌تواند برای ثبات و امنیت ملی بسیار خطر ناک بوده و عواقبی غیر قابل پیش بینی داشته باشد.

چهار.

مردم از تسویه حساب سیاسی که تکیه کلام و برنامه سیاسی داخلی جبهه پایداری در تمام سطوح کشور در صورت در دست گرفتن قدرت است نگرانی جدی دارند، همچنین مردم با تجربه دوره دولت دهم از بی‌ثباتی و احساسی‌گری سیاسی در تصمیم‌سازی‌های کلان و عواقب آن هم نگران هستند، مردم درک کرده‌اند که نه چهره‌ای سیاسی و نه چهره‌ای با شعارهای عوامگرایانه نمی‌تواند پل عبور از بحران‌های فعلی باشد به همین دلیل با وجود همه مشکلات و مسائل دولت دکتر روحانی را مناسب‌ترین گزینه برای انتخاب در مبارزه سیاسی پیش رو می‌دانند.

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهربخش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
0
0
البته رای روحانی در خوزستان شکننده است
اگر مقتدایی رسما کاندیدا شود حداقل 500 هزار نفر از خوزستانی ها به علت سوار شدن بر خودروهای پلاک اروند به ایشان رای می دهند
اگر گیت و دروازه گمرکی آبادان خرمشهر درست نشه مردم اروند رای بالایی به روحانی نخواهند داد
از طرفی ریزگرد و قطعی آب و برق هم با عملکرد ضعیف دولت توجیه می شه و در پی اون رای کمتر در آینده
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
0
0
سلام
این تقدیم به مردم رنج دیده خوزستان
امیدنزاد از لرستان
http://didbanelor.ir/?p=353
Histats.com START (standard) Histats.com END