آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۵۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۶
جهانگیری: اقتصاد مقاومتی به معنای استفاده از همه ظرفیتهای اقتصادی کشور
معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: اگر کسی دلسوز ایران است باید این اصل پذیرفته شود که از کالای ایرانی استفاده کنیم و در غیر این صورت به دنبال بیکاری نیروی ایرانی هستیم. ما حتما باید برای تولید ایرانی و تولیدکنندگان ملی احترام قائل شویم و استان خوزستان نیز پیشانی توسعه ایران است

به گزارش فیدوس: معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: اگر کسی دلسوز ایران است باید این اصل پذیرفته شود که از کالای ایرانی استفاده کنیم و در غیر این صورت به دنبال بیکاری نیروی ایرانی هستیم.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تلاشهای مسئولان بیان کرد: تلاش جدی مردم و مسئولان بر این است که ایران از هر نظر به یک کشور مهم و تاثیرگذار تبدیل شود؛ هرچند در بسیاری از بخشها باوجود همه مخالفتها و سنگ اندازی‌ها دارد.

وی گفت: همین روزهای گذشته بود که مجامع بین المللی اعلام کردند ایران هجدهمین اقتصاد دنیا است و اعلام کردند که کشور ما هفتمین قدرت نظامی دنیا است و همچنین از نظر دانش فناوری نانوتکنولوژی رتبه 6 و از نظر علم رتبه 16 را دارد.

جهانگیری با تشریح جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان نیز گفت: ایران در هر زمینه‌ای جایگاه مناسبی دارد، هرچند که اعتقاد داریم رتبه‌های ما باید بیشتر از این باشد که به همت ملت بزرگ ایران با تدابیر اندیشیده شده و برنامه ریزی‌های صحیح در راستای توسعه کشور و همیاری بخش خصوصی این کشور به رشد و توسعه خوب و با سرعت می‌رسد.

وی تاکید کرد: مطمئنا در مقطع فعلی با مشکلاتی مواجه هستیم و باید کارهای جدی انجام شود؛ در سالهای گذشته تعداد افراد جویای کار محدود بودند ولی در دو سال اخیر بیش از یک میلیون نفر متقاضی کار به بازار مراجعه کرده است و موج فارغ التحصیلان دانشگاهی که سالانه حدود 900هزار نفر هستند به سمت بازارکار می‌آیند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: به نظر می‌آید در سالهای اخیر وضعیت درآمد مردم افت پیدا کرده و به همین دلیل می‌بایست اقدامات لازم را برای بهبود معیشت مردم انجام دهیم.

وی همچنین تصریح کرد: در سالهای اخیر ریزگردها به ویژه در خوزستان مردم را اذیت می‌کند و دولت باید با جدیت بیشتری به کانون‌های ریزگرد توجه کند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: باید برای رشد اقتصادی کشور کار بزرگی را انجام و موانع توسعه را برطرف کنیم؛ برجام فضای خوبی را برای ارتباط با کشورهای علاقمند به دنیا ایجاد کرده چون می‌خواهیم با همه کار کنیم.

وی با اشاره به نیاز کشور به سرمایه گذاری تاکید کرد: 100ها میلیارد تومان سرمایه برای تزریق به کشور نیاز داریم که نتیجه آنها ایجاد اشتغال و رفاه برای مردم است.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: اگر کسی دلسوز ایران است باید این اصل پذیرفته شود که از کالای ایرانی استفاده کنیم و در غیر این صورت به دنبال بیکاری نیروی ایرانی هستیم.

وی با اشاره به مشکلات تولید کنندگان و ضرورت حمایت از آنان گفت: حتما باید برای تولید ایرانی و تولیدکنندگان ملی احترام قائل شویم و استان خوزستان نیز پیشانی توسعه ایران است؛ این استان در هر بخشی فعال است در زمینه کشاورزی کارهای خوبی برای این استان شده و جذب اعتبار یک و نیم میلیارد تومان برای طرح 550 هزار هکتاری و تسطیح اراضی و آبیاری‌های نوین است.

جهانگیری با بیان اینکه امروز پروژه پالایشگاه جدید آبادان با 2.7 میلیارد دلار شروع به کار کرده و پروژه های خوبی نیز در پتروشیمی ماهشهر افتتاح شده گفت: اکنون دیگر ارزش صادرات پتروشیمی در حال پیشی گرفتن از نفت خام است و مهمترین بخش برای سرمایه گذاری در این استان نیز بخش صنایع جانبی کشاورزی است.

وی با بیان اینکه سال گذشته عراقی‌ها برای حجم بالایی از روغن از ایران درخواست داشتند گفت: باید همکاری کنیم تا بخش خصوصی برای سرمایه گذاری به میدان بیاید و اقتصاد مقاومتی به معنای استفاده از همه ظرفیتهای اقتصادی کشور است.
منبع: تسنیم
Histats.com START (standard) Histats.com END