آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۵۰۵۴
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۱
چند سئوال در خصوص گفتگو معاونت سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند پیرامون بازار کنزالمال
به گزارش خبرنگار فیدوس امروز این خبر با عنوان گفتگو با معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند منتشر شده است و سئولاتی را در افکار عمومی ایجاد کرده است:
به گزارش خبرنگار فیدوس امروز این خبر با عنوان گفتگو با معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند منتشر شده است:
 

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند با تکذیب برخی اخبار منتشر شده در رسانه ها مجازی مبنی بر تعطیلی بازار تجاری 'کنزالمال'، گفت:این بازار بر اساس مقررات به فعالیت های خود ادامه می دهد.

محمدرضا معتمدی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در خصوص مسائل مطرح شده پیرامون بازار کنزالمال در فضای مجازی و برخی از مطبوعات، اخبار و مطالب منتشر شده فاقد صحت بوده و اطلاعات کذب و گمانه زنی ها و اظهار نظرهای غیرکارشناسی است که موجب وارد آمدن خسارت های مادی و معنوی به سازمان منطقه آزاد اروند و بازار کالای همراه مسافر است.

وی اظهار داشت:بدیهی است با توجه به دستورات مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارند و مصوبات کمیته های تخصصی، بازار کنزالمال بر اساس مقررات به فعالیت خود ادامه داده و خللی در روابط حقوقی سرمایه گذار و غرفه داران ایجاد نمی شود.
معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:تعهدات طرفین تا زمان اعلام رسمی سازمان منطقه آزاد اروند برای تشریفات قانونی در سال آینده پابرجاست.
معتمدی افزود:سازمان منطقه آزاد اروند به دنبال مهیا کردن فضای مناسب برای فعالیت اقتصادی قوی و موثر اصناف و بازاریان آبادان و خرمشهر و بازارهای کالای همراه مسافر در ایام تعطیلات پایان سال و ایام نوروز است.
وی تصریح کرد:شایعات و گمانه زنی های بی اساس و مغرضانه، جز وارد کردن خسارت به اصناف و بازاریان و اقتصاد منطقه، نتیجه ای ندارد و طبیعتا حق پیگیری قانونی از سوی خسارت دیدگان محفوظ است.
منطقه آزاد اروند، چهارم مردادماه سال 1383 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد و این منطقه بخش هایی از شهرستان آبادان و خرمشهر که دارای زیرساخت های صنعتی، تجاری و توریستی است را در خود جای داد و موقعیتی ممتاز نسبت به سایر نقاط کشور دارا است.
سرعت بخشی انجام امور زیربنایی، عمران و آبادانی، رشد و توسعه اقتصادی، سرمایه گذاری و افزایش درآمد عمومی، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تنظیم بازار کار و کالا، حضور فعال در بازارهای جهانی و منطقه ای، تولید و صادرات کالاهای صنعتی و تبدیلی و ارائه خدمات عمومی از اهداف تشکیل مناطق آزاد عناون شده است.
منطقه آزاد اروند در شمال غربی خلیج فارس در محل تلاقی اروند رود و کارون واقع و دارای مرز مشترک با کشورهای عراق و کویت است.
محصولات بازار 'کنزالمال' واقع در جاده آبادان به خرمشهر، شامل کالاهای مسافری اعم از پوشاک، لوازم بهداشتی، برقی و الکترونیکی در این بازار موجود است و کالاهای عرضه شده مطابق با استاندارد است.

*
حال چند سئوال پیش می‌آید:
- چرا معاون محترم سعی در طرح این وضوع دارد که تغییر یک پیمانکار در بازار کنزالمال به منزله تعطیل شدن بازار است؟
- چرا زمان اعلام مزایده بازار را آنقدر به تعویق انداخته‌اید که همزمان با اتمام قرارداد پیمانکار نامبرده شود که به ایشان فرصتی تا بعد از عید و زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بدهید؟
-چرا دقیقاً یکماه مانده به پایان قرارداد قانونی پیمانکار با اطلاع از بدهی بیست و چند میلیاردی ایشان به سازمان منطقه آزاد اروند مجوز تخریب ورودی سازمان و انجام ساخت و ساز به ایشان دادید؟
-چرا برای گرفتن بخشودگی بیش از ده میلیاردی بدهی پیمانکار کنزالمال در تهران جلسه با حضور نمایندگان مجلس برگزار کردید و تلاش کردید از ایشان برای این بخشودگی امضاء بگیرید؟
-چرا فکر می‌کنید می‌توانید با گرفتن امضاء از نمایندگان مجلس بدهی چند میلیاردی یک پیمانکار را ببخشید، ما باید چگونه دلایل شما برای این موضوع را متوجه شویم؟
-چرا در شرایطی که روشن است تمدید قرارداد کنزالمال نیاز به امضاء مدیر عامل بر صورت جلسه شما دارد در رسانه عنوان می‌کنید مدیر عامل در خصوص تمدید تا اردیبهشت ماه دستور داده‌اند، این کار با توجه به بدهی قبلی کلان پیمانکار و ارزش افروده میلیاردی بازار مگر بدون امضاء و نامه مکتوب و ابلاغ قانونی ممکن است اجرایی شود، در این موارد حتی رئیس جمهور که رئیس شورای عالی مناطق آزاد در کشور هستند هم به این ترتیب که شما می‌گویید اقدام نمی‌کنند!
-چرا یک درخواست قانونی مبنی بر عدم بخشودگی بدهی میلیاردی پیمانکار و برگزاری مزایده و تا زمان برگزاری اداره بازار توسط هیئت مدیره زیر نظر مدیریت حقوقی سازمان از نظر شما به منزله تعطیل شدن بازار و کسب منافع مغرضان است؟ آیا کسبه و هیئت مدیره کنزالمال که شما منتخب می‌کنید مغرض هستند؟ آییا امور حقوقی، بازرسی، مالی، حراست و معاونت زیر نظر شما که تا زمان برگزاری مزایده ناظر اداره بازار خواهند بود مغرض می‌شوند؟ در این شرایط و با این راه کار چه کسی می‌تواند منتفع شود؟ با راه کار شما چه کسی منتفع می‌شود؟ روشن نیست در راه کار اول مردم و بیت المال منتفع خواهند شد و در راه کار دوم فقط یک فرد منتفع خواهد بود؟
- چرا رسانه را به دلیل طرح این پرسش‌ها که کاملاً قانونی بوده و حق رسانه است تهدید می‌کنید؟
-چرا ضرر و زیان به بیت المال از محل عدم پرداخت بدهی پیمانکار، از محل روشن شدن وضعیت دریافت مبالغ در بازار، از محل واگذاری با توجه به قیمت و ارزش افزوده بازار در نظر شما مشکل قانونی و قابل پیگرد نیست اما پیگیری دلایل عدم وصول بدهی بیت المال از یک فرد و احقاق حقوق بازاریان به منزله ضرر و زیان به حساب می‌آید؟
-سئوال آخر اینکه آیا نباید پرسید ارجاع پایان قرارداد پیمانکار و برگزاری مناقصه به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و کوران خبری آن دوره ممکن است ارتباطی با هم داشته باشند، که این ارتباط را بتوان با دقت در موضوع دلایل به تاخیر افتادن برگزاری این کار تا امروز و دادن مجوز تخریب به پیمانکار در زمان پایان قراردادش جستجو کرد؟
*
آقای مدیر اینها پرسش رسانه و افکار عمومی است، در طرح این مسائل نکاتی نهفته که رئیس محترم قوه قضائیه، مقام معظم رهبری و رئیس جمهور و شخص آقای ترکان بارها به عنوان وظیفه رسانه به آن اشاره کرده‌اند.
ما در رسانه نه به کسی تهمتی زده‌ایم، نه افترائی بسته‌ایم، که عده‌ای را دعوت به کاری غیر قانونی کرده‌ایم و نه گفته‌ایم حقی به ناحق برسد، حرف روشن است باید تکلیف بدهی میلیاردی پیمانکار کنزالمال طبق اسناد منتشر شده سازمان روشن شود، بازار کنزالمال نباید پس از پایان قرارداد قانونی در اختیار فردی باشد که توان مالی پرداخت بدهی قبلی خود را ندارد و دیونی هم به کسبه بازار دارد، سازمان‌های بازرسی و نظارتی در این زمینه البته قضاوت نهایی را خواند داشت و ما تنها وظیفه اطلاع رسانی را بر عهده داریم.

خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
اسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
چرا معاونت سرمایه گذاری منطقه اصرار بر عقد قرداد با پیمانکار قبلی دارند.چرا احساس میکنند تصمیم گیر نهایی ایشان هستند وفراتر از قانون میتوانند عمل کنند اگر ایشان دلسوز بازار ومردم آبادان هستتد پیگیر بدهی پیمانکار وحقوق از دست رفته واجحافی که به کسبه کنز المال شده باشند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
سلام خسته نباشید خواب خیلی خوبی بهشون داد خدا قوت
یک کسبه کنزالمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
خیلی جالبه فیدوس کاسه داغ تر از آش شده معمار حقیقت روبگو خیلی بهت فشار اومده مغازه میخواستی بهت ندادن صددرصد یه چیزی عایدت میشه از این همه جنجال خبری علیه یه بازار موفق ما کسبه بازار کنزالمال بیدی نیستیم از این بادها بترسیم
اسدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
خدا نعمت کن این معتمدی معاون منطقه آزاد آبادان که آبادان داره نابود میکنه
غلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
درست شما وهمکار درد نکنه که پیگیر این موضوع گیتها گمرک هستید
فريد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
منطقه ازاد كه فقط كنز المال نيست اقايان بجاي منافع خود بفكر منافع كل منطقه و مردم باشند در ضمن غير بومي ها بفكر ما نيستند
کاظم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
با اظهارات آقای معتمدی مشخص شد محدوده منطقه آزاد فقط کنزالمال می باشد ودراین سالها فقط توانستند یک سرمایه گذار جذب کنند آن هم بدهکار!!!!!!
کنز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
با سلام جناب اقای معتمدی ایا قطع رجال وجود دارد که شما پیگیر بابا رحمتی هستید
کنز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
خدا جای حق نشسته ..دوستان اقای ترکان خود نامه ای داده که هر چه سریعتر پیمانکار عوض شود ....قبل از عید نوروز
Yak kasabeh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
0
0
از فيدوس و خبرنگاران حقيقت جو كمال تشكر را داريم. الحق و الانصاف اين قسمتى از حقائق نهفته است. درست كه مردم هم خيلى چيزها را ميدانند ولى مدركى مثبته در دست ندارند. اما دست خدا از قلم خبرنگاران روشن ضمير خارج ميشود....
مسعود سنایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
0
0
باسلام
بنده خداهشم اینه کسی بیاد فلسفه منطقه آزاد و برای مردم توضیح بده !!! آیا واقعا منطقه آراد یعنی اینکه بیایم یک بازار را بعنوان گمرک در نظر بگیریم و بقیه شهر به حال خود رها شوند؟؟!!
آیا در کیش و قشن هم همچین اتفاقی افتاد؟!!
وقتی مردم میگن بعصی از مسئولین بی سوادند منظور فقط خواندن و نوشتم نیست منظور همین تصمیمات مخرب هست.
سهيل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
0
0
سلام
آقای فیدوس عزیز بنظر من خیلی مسائل باید تحت ذربین خود قرار بدی خیلی امور هستن بنظر من خوراک خبری خوبی هستند مثلا: شیوه واگذاری بازار اروند آبادان به اقای آباد توسط ...بدون تشریفات اداری و بدون هیچ گونه قرارداد : یا اینکه قاچاق توی روز روشن از بازار آبادان و رسوندن بار خدمت اهوازیای عزیز ، یا اینکه غیر بومی بودن اکثر مسئولین و کارمندای منطقه ازاد اروند و استخدام خانوادگی این اقایان و... غیره ..یا اینکه بی تدبیری مدیران بازارهای آبادان و عدم ارائه فضای مناسب اقتصادی جهت کار وکسب ، یا اینکه تبعیض روشن سازمان منطقه ازاد و عدم کار و توسعه در خرمشهر و هزاران سوژه جدید متواند خوراک خوبی باشد ، کنز المال در حال حاضر از نظر اقتصادی چرخه ی خیلی خوبی داره و این چرخه ی  اقتصادی خوب برگرفته از راه وروش درست اقتصادیست ، من زیاد وارد حاشیه نمیشوم ولی تاجایی که میدونم اکثر غرفه داران عزیز کنز المال هرکدام حد اقل ۳ یا ۴ ماه بدهی اجاره دارند و با این حال دارن کار میکنند در صورتی که قانون اجاره این اجازه را به مؤجر میدهد عدم پرداخت ۱ ماه اجاره میتواند از طریق دادگستری حکم تخلیه بگیرد ولی تا الان هیچ حکمی گرفته نشده و این دلیل بر مدارا نمودن احوال غرفه داران است ولی بعضی از این برادران گمان میکنند که با حاشیه و تفرقه میتوانند بدهی خود را پرداخت نکنند ، به هر حال امیدوارم مسائلی مطرح کنید که به درد این مردم باشد نه تمرکز به یک جا و کینه خالی کردن در یک محل .. متشکرم
مدیر پایگاه سهیل گرامی ممنون که به ما در خصوص مسائل دیگر شهرستان تذکر دادید، لطفاً اگر در خصوص مطالبی که مطرح کردید مستنداتی در اختیار دارید ارسال فرمائید، رسانه فیدوس آمادگی دارد در این موضوع نیز در راستای سیاستهای خبری خود اطلاع رسانی کند. کما اینکه در موضوع کنز المال مبتنی بر بعضی مستندات اطلاع رسانی شده است. البته ما کتمان نمی کنیم پیمانکار قبلی بازار نیز خدماتی داشته اند، اما به هر حال باید روند واگذاری بازار به صورت قانونی در این شرایط طی شود و صورت حساب های بدهی پیمانکار با کسبه بازار و سازمان منطقه آزاد اروند روشن شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END