آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۴۹۹۶
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۶
امضاء کنندگان نامه کنز المال لطفاً به موارد زیر توجه کنند
به گزارش خبرنگار اقتصادی فیدوس جا دارد در خصوص تهیه نامه‌ای در بازار کنز المال علیه این رسانه چند سئوال را مطرح کنیم.


به گزارش خبرنگار فیدوس امروز نامه‌ای حاوی امضاء تعدادی از کسبه بازار کنزالمال به دست این رسانه رسید که در آن خطاب به مقام محترمی آمده است پایگاه خبری فیدوس در راستای نشر اکاذیب، تفرقه افکنی و نارضایتی میان کسبه و مدیریت بازار خبر رسانی کرده و باید پایگاه خبری برخورد شود.

*

حال واقعان جا دارد چند سئوال از کسبه محترم امضاء کننده نامه و خوانندگان محترم داشته باشیم و قضاوت را به افکار عمومی واگذار کنیم.

یک- فیدوس مطرح کرده در 15 ماه گذشته قرارداد پیمانکار فعلی بازار کنزالمال طبق قانون تمام شده است و طبق قانون برای این بازار بهتر است مناقصه یا مزایده شفاف برگزار شود که در آن طبق قانون افراد خوش حساب، دارای توان مالی شرکت کرده و با مشخص شدن برنده بازار با تمام توان آماده خدمات رسانی و بهبود وضعیت فعلی به لحاظ ظاهری در آستانه عید باشد، آیا این موضوع تفرقه افکنی و نشر اکاذیب است؟

دو-رسانه فیدوس مطرح کرده است که در این بازار طبق اخبار ممکن است مبالغی بیش از نرخ مشخص شده توسط وزارت صنعت معدن و تجارت بابت کرایه از کسبه دریافت شده باشد، ممکن است مبالغی با عنوان پول پیش دریافت شده باشد، ضمن آنکه تغییراتی بر خلاف توافق در بازار انجام شده باشد و مثلاً بخش‌هایی که به عنوان انبار دیده شده‌اند به جای غرفه در اختیار افراد قرار گرفته باشد، این مسائل در اسرع وقت و پیش از مشخص شدن پیمانکار جدید کنزالمال از سوی سازمان‌های مسئول بررسی شود، این موضوع آیا تفرقه افکنی و نشر اکاذیب است؟

سه- رسانه فیدوس نوشته است طبق اسناد منتشر شده توسط امور مالی سازمان منطقه آزاد اروند پیمانکار فعلی بیش از 20 میلیارد تومان بدهی به این سازمان دارد که از محل بیت المال می‌باشد، این بدهی تحت هیچ شرایطی قابل بخشودگی نیست، و باید به آن رسیدگی شده و به بیت المال برگردانده شود، آیا این موضوع تفرقه افکنی میان بازار و مدیریت است؟

چهار- رسانه فیدوس اطلاع رسانی کرده طبق قانون مدیر عامل منطقه آزاد اروند هیچ قرارداد تمدید برای پیمانکار فعلی امضاء نکرده است و باید به زودی مقدمات برگزاری مزایده برای واگذاری مجدد بازار فراهم شود، در این مزایده یا مناقصه نیز طبق قانون افراد بدحساب و کسانی که حسن شهرت نداشته باشند نمی‌توانند شرکت کنند، این موضوع اساساً آیا ارتباطی با بر هم زدن نظم بازار دارد؟

پنج- اگر فردا خدای ناکرده شرایطی پیش بیاید که شخصی با سوء استفاده از شرایط کل حق و حقوق کسبه بازار را ضایع کرده و دارائی ایشان و مبالغی که به عنوان ودیعه پرداخت کرده‌اند در شرایطی که به اصل قانون اشراف ندارند از بین برود به نظر شما این ناشی از عدم مسئولیت پذیری رسانه در اطلاع رسانی روشن نبوده؟

شش- رسانه فیدوس انتشار داده از کسبه فعلی بازار کنزالمال باید حمایت شود، ایشان که همگی خرمشهری هستند و کاسب بازار خرمشهر بوده‌اند باید بتوانند به کسب خود هم در کنز المال هم در بازار خرمشهر ادامه بدهند، همچنین نباید ارزش املاک تجاری‌شان در خرمشهر از بین برود بلکه باید آن املاک که نتیجه عمری تلاش ایشان و سرمایه‌ایشان است ارزشش حفظ شود و ارزش بازار کنزالمال هم حفظ شود، آیا طرح این موضوع تفرقه افکنی است؟

*

بازار کنز المال ملک شخصی پدر کسی نیست، این بازار متعلق به بیت المال و دولت است، نحوه واگذاری آن، نحوه پرداخت درآمد آن به خزانه دولت و سازمان منطقه آزاد اروند، نحوه اداره آن همه باید طبق قانون انجام شود، تا امروز نزدیک به یک ماه از اتمام قرارداد پیمانکار قبلی بازار می‌گذرد، این پیمانکار هم طبق اسناد و مدارک بدهی کلان میلیاردی به سازمان منطقه آزاد اروند دارد که هنوز آن را پرداخت نکرده، در این شرایط چرا نباید از مسئولان خواست برای ضایع نشدن حق کسبه بازار به حساب‌های آن رسیدیگ کرده و چند کار زیر را انجام دهند:

-         بازار تا زمان مشخص شدن پیمانکار جدید از طریق هسئت مدیره و زیر نظر امور حقوقی و بازرسی سازمان و با نظارت معاونت سرمایه‌گذاری اداره شود.

-         همه حقوق قانونی بازاریان، پرداخت‌های ایشان و شرایط بازار از سوی بازرسان قانونی بررسی شده و میزان بدهی یا طلب احتمالی پیمانکار فعلی بجز موارد قراردادی و دیون ایشان روشن شود، نحوه ایجاد این دیون نیز بررسی شده و تلاش شود حق کسبه زحمت کش بازار ضایع نشود.

-         در مناقصه یا مزایده جدید حتمان شرایط و توانایی مالی پیمانکار جدید، خوش‌نامی ایشان و تعهد به عمل کردن به اداره بازار و دریافت مبالغ طبق مصوبه سازمان صنعت معدن و تجارت اصل باشد، و شرایطی فراهم شود که بازاریان در صورت بروز هرگونه تخلف بتوانند حق و حقوق خود را از مجاری قانونی اتاق اصناف خرمشهر پیگیری کرده و سازمان تعزیرات حکومتی بتواند در این موضوع رسیدگی داشته باشد.

-         - در صورت مزایده فروش بازار هم شرایطی فراهم شود که کسبه فعلی اولویت اول تداوم فعالیت اقتصادی در این بازار باشند و مالک جدید موظف شود طبق ارزش گذاری قانونی از امتیاز این بازار جهت واگذاری سرقفلی یا کرایه و فروش استفاده نماید.

 

حال مخاطبان محترم فیدوس قضاوت کنند کجای این مطالب که حاصل جمع مطالب منتشر شده در فیدوس پیرامون کنز المال می‌باشد به مثال مطالب مطرح شده در نامه مورد نظر است!؟

 
 
حفظ حقوق و دارائی کسبه کنز المال و عمل به قانون ماهیت اطلاع رسانی فیدوس 
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سعیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
0
1
جای تعجب و بعد تاسف است افشای ماهیتهای غیر قانونی و ظلم ها برای برخی ناراحت کننده میشود و در عین حال ...ت بیت المال وجه المصالحه میشود .
کافی بود گزارش تحقیق و تفحص از منطقه ازاد منتشر شود نه اینکه پنهان کاری ... از مدیران منطقه ازاد گردد.
جای تاسف هم دارد که ما شهروندان فیدوس را مورد حمله قرار دهیم چون فقط نشر اطلاعات آنهم به نفع مردم کرده است.
ثامری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
0
1
نکته اول اینکه اگر شخص حقیقی یا حقوقی به هر دلیلی نسبت به مطلب منتشر شده در مطبوعات یا سایت ها شکایتی داشته باشد با شکایت در دادگستری و با پیگیری پلیس فتا و دادگاه مطبوعات قابل رسیدگی است و اصلا نیازی به طومار و اثر انگشت و امضا و مهر نیست، یعنی طومار در برابر قانون هیچ ارزشی ندارد
نکته دوم اینکه از هفته گذشته تا به امروز مدیریت بازار دسته دسته با کسبه جلسه برگزار می کند به بهانه پیشنهادات و رفع مشکلات بازار برای نوروز اما در طول جلسه از ابتدا تا انتها در مورد فتنه و انقلاب مخملی و درگیری و تهدید در بازار صحبت می کند. ایشان بدشان نمی آید که فضای بازار متشنج باشد و به کسبه این مطلب را القا کند که در صورت نبودن من شما غرفه و کسب و کار خود را از دست خواهید داد
سعی دارد از آب گل آلود نهنگ صید کند.
حتی به کسبه پیشنهاد داده که برای حمایت از مدیریت بازار و مقابله با فیدوس مقابل دادگستری تجمع کنند
بازی خطرناکی که کسبه را وارد مسایل امنیتی می کند
نکته سوم اینکه مدیران سازمان منطقه آزاد قصد دارن فعلا موضوع مزایده را مسکوت بگذارند تا اردیبهشت ماه
هم نوروز پشت سر گذاشته شود هم تکلیف انتخابات ریاست جمهوری مشخص شود اینکه آیا مدیران فعلی سازمان سر کار خواهند ماند یا خیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
اقاي فيدوس چرا انقدر زود عقب نشيني كردي؟ شما تو بازاري كه كارنامه موفقي داره دنبال چي هستي؟ چرا از بازار ورشكسته ابادان چيزي نمي نويسيد.شما با اين سياست كثيف و گرفتن اخبار كذب از بازاريان كنزالمال شرايطي رو بوحود اوردي كه باعث شديد حداقل ٧الي ٨ نفر از كسبه شغلشون رو از دست بدهند و الان چندين روزه كه مغازه هايشان بسته است.كينه و دشمني و هر چيزي كه شما در كنزالمال به دنبالش هستي دودش ميره تو چشم كسبه.بازاري كه موفقه و رونق داره و تعداد مشتريان روزانه اش نشانگر موفقيتش هست رو رها كن و با نادلسوزي هاي خودت شب عيد كسبه رو از نون خوردن ننداز.تو كنزالمال همه راضي هستن و دارن كارشون رو ميكنن.البته همه جا شايد چندتا ناراضي باشه مثل بعضي ها كه حتي از خدا هم راضي نيستند.شما كه انقدر دلسوز و وطن پرستي يه سري هم به بازار ابادان بزن يا ماشالله به اندازه موهاي سرت مشكل تو ابادان و خرمشهر هست.لطفا رسيدگي كن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
باسلام،،مایه شرمساری هست که کسی کاری برای کسبه بازار انجام نمیده!!این جناب رحمتی چی از دست میده تو این موقعیت؟اون که چکهای اجاره اش رو جلو جلو تا پایان سال گرفته و داره وصول میکنه!کسبه ای که یکسال منتظر ماههای پایانی سال برای کاسبی بهتر مهیا شده اند،باید بترسن و بلرزن که چه عاقبتی در انتظار انهاست!؟در این اشفته بازار چه کسی بیشترین ضرر را متحمل میشود؟از مسولین محترم عاجزانه تقاضا دارم به این وضع خاتمه دهند و مردم را از بلاتکلیفی و. استیصال نجات دهند،،،با تشکر
یک کسبه کنزالمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق
جناب فیدوس چه وعده هایی به شما دادند تو وعوامل تو که با رفتن مدیریت عملی میشود هدف شما متشنج کردن بازار وایجاد دو دستگی در بازار است وبا تخریب مدیریت محترم میخواهید برنامه های شوم خودتون رو اجرایی کنید ومتاسفانه همینطور هم هست عده ای کمی از کسبه که تعداد انها به انگشتان یک دست هم نمیرسه فریب شما رو خوردند مسلما هر کار موفقی مخالفان وحسودانی داشته باشد ما کسبه کنزالمال دوباره اعلام میکنیم تمام قد از کنزالمال ومدیریت کنزالمال حمایت میکنیم بهتر شما تورت رو جایی دیگه پهن کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
1
فیدووس ادامه بده و کمک کن ...چرا که یه عده سودجو به همراه مدیریت این بازار دوست ندارند مردم از این واقعیتها مطلع شوند و به همین دلیل بازارهای دیگر را بهانه میکنند پس به حرفهای این افراد توجهی نداشته باش و به راه خود که راه حق و انصاف میباشد ادمه بده.
خزان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
1
اقاي ناشناااااس در جواب شما بايد بگويم كه يقين دارم شما يكي از چند نور چشمي اطراف بابا رحمتي هستين...همونهايي كه ميلياردها به بازار چين بدهكارهستين و از اين فرصت استفاده كرده و نظر خود را صرررررفا جهت پاچه خواري مديريت محترمتون در اينجا مي نويسيد...راستي فراموش كردم بپرسم بابت همين خود شيريني چند دهنه مغازه ديگر در راسته ي اصلي بازار به فروشگاهتان اضافه شد؟؟؟؟؟
در ضمن لطفا ذكر كنيد كدوم فروشگاه ها توي اين مدت تعطيل بودند؟؟؟شايد من كاسب كنز المال هم بفهمم...
همان خدايي كه شما گفتين بعضيها ازش ناراضي هستن ، شاهد تمام رانت خواري هاي شما و مديرتون هست و بزودي پاسخ تان را خواهد داد؟؟؟
راستي اگر مدير محترمتون عوض بشه و فرد با كفايت و دانايي ر اين جايگاه بشينه باز هم از بابا رحمتي حمايت خواهيد كرد؟؟يا حزب باد هستيد و به دنبال منافع خود؟؟؟
و در اخر دوستان و همكاران عزيزي كه حساب هاي شخصي مديرتان را پر كرديد مراقب باشيد خرج تمام اختلاس ها يك بليط هواپيماست واسه ي سفر به ظاهر كوتاه...
فيدوووس عزيز سپاس از شما....
کعبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
بحث خطرناکی که ریاست کنزالمال به پشتوانه ی آقای ثامری برای بقای خودشان و حفظ منافعشان این روزها در جلسات خصوصی و عمومی شان راه انداخته اند و بر خلاف منافع ملی و امنیت کشور هست بحث ابادانی و خرمشهری است که میخواهند بین دو شهری که در هم گسستگی و در هم طنیدگی بسزایی دارند؛ خط کشی های مغرضانه ای در پیش بکشند و زمینه را برای اختلاف قومی در منطقه فراهم کنند. من از سازمان اطلاعات کشور و امنیت ملی درخواست میکنم به موضوع ورود کنند و مانع بازی آقای رحمتی و حامیانشون در زمین آل صعود و دشمنان انقلاب و ایران در راستای تجزیه و اختلاف در خوزستان و کشور شوند.
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
اتفاقا کار خیلی خوبی رو انجام دادند
باید بعضی از دوستان متوجه بشند که کسی نیازی به دلسوزی هایِ اونها نداره ، اینقدر چوب لایِ چرخِ این بازار نکنید و بذارید ما غرفه داران و مدیران در داخلِ بازار خودمون به مشکلات رسیدگی کنیم اینقدر بیخود همه رو قضاوت نکنید و درباره ی چیزهایی که اطلاعِ دقیقی از اون ندارید بحث و مغلطه به راه نندازید .
به اون دوستمون از قبل اعلام میکنم که بنده در کنز 5 غرفه دارم و نه قرار است مغازه ای در راهرویِ اصلی باز کنم و نه هیچ چیزِ دیگر...
رعایتِ انصاف از وجوه بارز تفاوت انسان و دیگر موجودات است .
جنابِ بابارحمتی فردِ زحمتکشیست و قطعا به همه ی مشکلات رسیدگی خواهند کرد .
اما در فضایی آرام و سالم . نه در چنین آشفته بازارِ دروغ و تهمت و پرخاش و اشاعه ی اطلاعات ناثواب و مغرضانه .

صد بار لب گشودم و بیرون نریختم.....خون ها که موج میزند از سینه تا لبم

یاعلی مدد
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
اتفاقا کار خیلی خوبی رو انجام دادند
باید بعضی از دوستان متوجه بشند که کسی نیازی به دلسوزی هایِ اونها نداره ، اینقدر چوب لایِ چرخِ این بازار نکنید و بذارید ما غرفه داران و مدیران در داخلِ بازار خودمون به مشکلات رسیدگی کنیم اینقدر بیخود همه رو قضاوت نکنید و درباره ی چیزهایی که اطلاعِ دقیقی از اون ندارید بحث و مغلطه به راه نندازید .
به اون دوستمون از قبل اعلام میکنم که بنده در کنز 5 غرفه دارم و نه قرار است مغازه ای در راهرویِ اصلی باز کنم و نه هیچ چیزِ دیگر...
رعایتِ انصاف از وجوه بارز تفاوت انسان و دیگر موجودات است .
جنابِ بابارحمتی فردِ زحمتکشیست و قطعا به همه ی مشکلات رسیدگی خواهند کرد .
اما در فضایی آرام و سالم . نه در چنین آشفته بازارِ دروغ و تهمت و پرخاش و اشاعه ی اطلاعات ناثواب و مغرضانه .

صد بار لب گشودم و بیرون نریختم.....خون ها که موج میزند از سینه تا لبم

یاعلی مدد
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
اتفاقا کار خیلی خوبی رو انجام دادند
باید بعضی از دوستان متوجه بشند که کسی نیازی به دلسوزی هایِ اونها نداره ، اینقدر چوب لایِ چرخِ این بازار نکنید و بذارید ما غرفه داران و مدیران در داخلِ بازار خودمون به مشکلات رسیدگی کنیم اینقدر بیخود همه رو قضاوت نکنید و درباره ی چیزهایی که اطلاعِ دقیقی از اون ندارید بحث و مغلطه به راه نندازید .
به اون دوستمون از قبل اعلام میکنم که بنده در کنز 5 غرفه دارم و نه قرار است مغازه ای در راهرویِ اصلی باز کنم و نه هیچ چیزِ دیگر...
رعایتِ انصاف از وجوه بارز تفاوت انسان و دیگر موجودات است .
جنابِ بابارحمتی فردِ زحمتکشیست و قطعا به همه ی مشکلات رسیدگی خواهند کرد .
اما در فضایی آرام و سالم . نه در چنین آشفته بازارِ دروغ و تهمت و پرخاش و اشاعه ی اطلاعات ناثواب و مغرضانه .

صد بار لب گشودم و بیرون نریختم.....خون ها که موج میزند از سینه تا لبم

یاعلی مدد
جاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
0
0
هر شب تا ساعت 1 جلسه چه کنم چه کنم در طبقه دوم کنزالمال برگزار می شود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
0
1
كار فبدوس عين واقعيته دستش درد نكنه
Histats.com START (standard) Histats.com END