آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۴۳۷۸
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۷
تغییر در منطقه آزاد اروند از راه می‌رسد
به گزارش فیدوس سر انجام زنگ پایان برای چند مدیریت کلیدی سازمان منطقه آزاد اروند به صدا در آمد و این موضوع می‌تواند نوید دهنده تغییر و تحول تازه در این سازمان و شهر های آبادان و خرمشهر باشد.

به گزارش فیدوس به نقل از منابع مطلع به زودی و طی چند روز آینده تغییراتی در چند پست کلیدی و مهم مدیریتی منطقه آزاد اروند انجام خواهد شد، که چه بنا به شرایط شخصی مدیران مورد نظر جهت ادامه خدمت در سازمان‌های دیگر باشد و چه بنا به نظر مدیریت سازمان، می‌تواند در دوره جدید فعالیت هیئت مدیره و مدیرعامل این سازمان باعث تسریع در انجام امور و حل پاره‌ای مشکلات به خصوص در حوزه‌های شهری و اقتصادی شود.

اسماعیل زمانی مدیر عامل منطقه آزاد اروند که چند ماه قبل به عنوان یکی از مدیران مورد اطمینان در مجموعه مناطق آزاد حکمش تمدید شد، در حالی این تغییرات را در سال چهارم فعالیت خود طبق اخبار رسیده برنامه‌ریزی کرده است که سازمان منطقه آزاد اروند و دبیرخانه مناطق آزاد با تصویب ماده 27 در مجلس روزهای پرتکاپو و بسیار چالشی را پشت سرگذاشته‌اند.

ضمن آنکه حاشیه‌های نسبتاً پر رنگ عدم استقرار گمرک در خروجی و موضوع برگزاری مزایده بازار کنز المال (که متاسفانه عده‌ای با سوء استفاده از شرایط فعلی طرح خواسته برقراری شفاف مزایده آن طبق قانون را بهانه جو سازی علیه طرح کنندگان کرده و با سعی برای تدارک دیدن تجمع و جمع کردن نامه‌های اجباری از کسبه سعی در منحرف کردن مسیر آن را داشتند) منطقه آزاد اروند را در روزهای گذشته بیشتر میان افکار عمومی مردم نشاند.

در هر حال این تحولات در حوزه‌های مهم سازمان اگر همراه با جوان‌گرایی و رویکرد مثبت اطمینان به نسل جدید، فارق از فشارهای سیاسی صورت پذیرفته و در آن استفاده منطقی و بر اساس توانمندی از چهره‌های باسابقه از سوی دیگر در ترکیب مدیریتی جدید باشد، می‌تواند منجر به حل بعضی مشکلات و مسائل آبادان و خرمشهر و منطقه آزاد باشد.

ضمن آنکه باید در نظر داشت تصمیم‌گیری قاطع برای تغییر در سطوح مدیریتی سازمان می‌تواند در نهایت منجر به ایجاد تحرک و انگیزه در بخش‌های اقتصادی و توسعه‌ای شهری در منطقه باشد.

البته دو نکته دیگر را نیز در این بخش باید اضافه کرد و اول اینکه ای کاش تکلیف یک عضو دیگر هیئت مدیره منطقه آزاد اروند هرچه سریعتر مشخص شود تا زمینه‌های بعضی لابی‌گری‌ها و رقابت‌های ناسالم در این خصوص نیز از بین رفته و این سازمان با نگاهی همگراتر ضمن حل سریعتر مشکلات منطقه بتواند در موضوع جاری شدن همه قوانین مناطق آزاد در اروند توفیق یابد.

دوم اینکه خوب بود در خصوص انتصاب و تغییر مدیران شهری نیز تحولات جدی در سطح شهرهای آبادان و خرمشهر با همان رویکرد جوان‌گرایی و استفاده از نیروهای توانمند بومی بیرون بعضی لابی‌گری‌ها با استفاده از موقعیت قانون منطقه آزاد اروند با همکاری فرمانداران این شهر ها انجام می‌شد.

فیدوس ضمن آنکه در روزهای آینده اطلاعات دقیقتری در خصوص این تحولات منتشر خواهد کرد، پیرو این تغییرات با تحلیل عملکردهای بخش‌های مختلف و مهم سازمان پیشنهادهای کارشناسی را نیز جهت تغییر در سطوح مدیریتی پایین تر این سازمان مطرح می‌کند که در صورت مد نظر قرار گرفتن شاید بتواند بار آور افزایش توان و کارائی اثر بخش این سازمان در لایه‌های زیرین نیز باشد.

 

 

انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
0
0
آقا چرا روشن اسامی را نمی گویید ما چند ماه منتظر تغییر هستیم
احمد آبادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
0
0
فیدوس شایعه درست نکن اینها محکم چسبیده اند به صندلی خدا وکیلی قراره کسی عوض بشه!!؟؟
کاظم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
0
0
مثلاً معاونت اقتصادی و عمرانی دیگه کوکا اینجا آبودان و خرمشهره چیزی بهتر بشه مثلاً لین ما که چند ماهه توش فاضلاب ول شده
دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
0
0
آقای زمانی کاش زودتر اقدام می کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
0
0
اگر این اتفاق بیفته مطمئن باشید یه سری تحولات تازه و جدید در این دو شهر رخ خواهد داد چرا که دست این اشخاص متاسفانه باعث شده همچنان مشکلات در این دو شهر باقی بمونن.به امید اون روز که...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
0
0
باید‌راه‌بیفتد‌ابادانی
Histats.com START (standard) Histats.com END