آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۳۵۳۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۲
رئیس‌کمیته سلامت شورای شهرکرج‌ گفت:
برای سال‌ها سرانه تخت بیمارستانی در البرز 0.4 تخت برای هر 1000 نفر بود که این امر مشکلات زیادی به همراه داشت که خوشبختانه با روی‌کارآمدن دولت تدبیر وامید نگاه ویژه‌ای برای ارتقای سرانه بهداشت و درمان دراستان صورت‌گرفت‌ که باعث شد 1200 تخت به 950 تخت اضافه شود.

به گزارش فیدوس: رئیس‌کمیته سلامت شورای شهرکرج‌ گفت: طی یک سال و نیم اخیر1200 تخت بیمارستانی به استان اضافه شده است.
«محمدصادق باغستانی» اظهار کرد: البرز سال‌های سال محروم‌ترین استان‌کشور از لحاظ سرانه ‌تخت بیمارستانی بود.

وی ادامه داد: برای سال‌ها سرانه تخت بیمارستانی در البرز 0.4 تخت برای هر 1000 نفر بود که این امر مشکلات زیادی به همراه داشت.

باغستانی افزود: خوشبختانه با روی‌کارآمدن دولت تدبیر وامید نگاه ویژه‌ای برای ارتقای سرانه بهداشت و درمان دراستان صورت‌گرفت‌ که باعث شد 1200 تخت به 950 تخت اضافه شود.

وی یادآورشد: علیرغم‌ تلاش‌های صورت‌گرفته هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم و باید 4000 تخت دیگر به تخت‌های بیمارستانی استان اضافه شود تا به شرایط استاندارد در این حوزه برسیم.

باغستانی تصریح‌کرد: افزایش تخت بیمارستانی در گرو همکاری و تلاش شورا و دانشگاه و تأمین منابع ملی برای افزایش سرانه‌های درمانی است.

عضو شورای شهرکرج با اشاره به تلاش برای افزایش تخت‌های بیمارستانی افزود: با تعامل بخش خصوصی و دولتی شاهد گام‌های اساسی در زمینه افزایش شمار تخت‌های بیمارستانی هستیم.

باغستانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تلاش برای ایجاد برخی بخش‌های ویژه در بیمارستان‌های کرج اشاره‌ و اظهارکرد: در حال پیگیری برای اضافه کردن بخش سوختگی، روان‌پزشکی و مسمومیت به بیمارستان‌های کرج هستیم چون در موارد اورژانسی فرصتی برای ارجاع مراجعان به شهرهای دیگر نیست.

این مسئول به ایجاد برخی دانشکده‌های پزشکی‌ در استان اشاره‌ کرد و افزود:  بخش خصوصی اقدامات لازم برای ایجاد دانشکده دندان‌پزشکی، داروسازی، مرکز دندان‌پزشکی تحت بیهوشی و مرکز مجهز و پیشرفته تشخیص و درمان سرطان را صورت داده و به‌زودی شاهد افتتاح این مراکز خواهیم بود.
منبع: ایسنا
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
JimmiNil
|
Russian Federation
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
0
0
sF6c4H http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Histats.com START (standard) Histats.com END