آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۳۳۸۴
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۳
ناقوس کلیسا آبادان برای تولد حضرت مسیح به صدا درآمد
به گزارش خبرنگار فیدوس همزمان با تولد حضرت عیسی مسیح (ع) ناقوس کلیسای سورکارپت آبادان صبح امروز با حضور تنی چند از شهروندان مسیحی این شهرستان و البته بدون حضور مسوولان به صدا درآمد.

همزمان با تولد حضرت عیسی مسیح (ع) ناقوس کلیسای سورکارپت آبادان صبح امروز با حضور تنی چند از شهروندان مسیحی این شهرستان و البته بدون حضور مسوولان به صدا درآمد.

چه خوب بود در این مناسبت که تولد حضرت مسیح پیامبر خداوند بود، به نشانه محب و مهربانی و همزیستی میان مذاهب در آبادان که از مولفه‌های فرهنگی این شهر است مسئولین و حتی روحانیت منطقه نیز حاضر می‌شدند.

صوفی کالوازیان، متولی کلیسای سورکارپت آبادان، اظهار داشت: این مراسم هر دو سال یکبار با حضور اسقف اعظم انجام می‌شود اما امسال حس عجیبی به من دست داد که امروز باید بیایم و چراغ‌ها را روشن کنم به این امید که صلح و دوستی در آبادان شکل بگیرد.

وی با بیان این که تنها خانواده ارمنی در آبادان خانواده مانوکیان است خاطرنشان کرد: از سال 70 تا 86 به اتفاق همسرم مانوکیان وارد آبادان شدیم. متولی و دارنده کلیسا هستم و نیز دارنده دو مدرسه‌ ارامنه در آبادان هستم.

کالوازیان میلاد حضرت مسیح (ع) را به تمام مسیحیان جهان تبریک گفت و ادامه داد: امیدوارم تا زمانی که در آبادان هستم و زندگی می‌کنم بتوانم با این بار سنگینی که بر دوش دارم به نحو احسن انجام وظیفه کنم.

متولی کلیسای سورکارپت آبادان تصریح کرد: در حال حاضر آرامستان ارامنه آبادان واقع در منطقه شطیط این شهرستان در وضع بسیار بد و اسفناکی است. از مسؤولان شهرستان آبادان تقاضامندم نسبت به ساماندهی این آرامستان اقدامی انجام دهند. این آرامستان جایی است که حدود یک صد سال است که اموات در آن مدفون هستند.

او افزود: مردم از من می‌خواهند برای این آرامستان اقدامی به جهت ساماندهی انجام دهم اما من تنها هستم و به تنهایی نمی‌توانم کاری انجام دهم.

کلیسای سورکارپت آبادان در خیابان شهید مطهری (زند سابق) در کنار مسجد موسی ابن جعفر (ع) واقع شده است.

Histats.com START (standard) Histats.com END