آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۳۳۷۶
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۶
در گفتگوی فیدوس با کاظم الباجی نماینده مردم خوزستان در مجلس مطرح شد
به گزارش فیدوس در حالی که ماده 27 برنامه ششم توسعه بدون شک در صورت تصویب تیر خلاص به مناطق آزاد است نماینده مردم اهواز احتمال رای نیاوردن این ماده در مجلس را به دلیل در تضاد بودن با توسعه مناطق آزاد مطرح کرد.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار فیدوس گفت: مناطق آزاد نگران ماده 27 نباشند و در تلاش هستیم تا با همان روال و قوانین گذشته، مناطق آزاد به فعالیت خود ادامه دهند. پیگر این مساله هستیم و جای نگرانی برای مناطق آزاد وجود ندارد.

کاظم الباجی نسب اظهار کرد: در تبصره سه ماده 27 گفته شده که در مناطق آزاد واحدهای تولیدی که جهت صادرات سرمایه‌گذاری می‌نمایند برای 15 سال مشمول مالیات به نرخ صفر می‌باشند و سایر واحدهای تجاری و خدماتی فقط برای 5 سال مشمول نرخ مالیات صفر می‌باشند  اما از نظر ما این تبصره مخالف اقتصاد مقاومتی است و نباید هیچ مالیاتی گرفته شود.
وی افزود: این امر باعث می شود تا از سرمایه گذار داخلی و خارجی حمایت نشود و اگر این مالیات را تصویب کنیم منجر به فرار سرمایه گزار می شود. پیشنهاد می کنیم تا تبصره سه حذف شود.
الباجی نسب تصریح کرد: ما پیشنهاد داده ایم که مالیات برای همه زمان ها به صفر برسد نه آنکه فقط برای سال های مشخصی سرمایه گذار مالیات نپردازد و پس از آن اقدام به پرداخت مالیات کند، اما این یک پیشنهاد است که امیدواریم به تصویب برسد، هرچند امکان آنکه به تصویب نرسد هم وجود دارد.
وی گفت: در تبصره یک ماده 27 که گفته شه هیئت وزیران مکلف است تا پایان سال دوم برنامه با بررسی محدوده مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه مصوب و توجه به عملکرد اقتصادی مناطق و ظرفیت بالفعل و بالقوه، نسبت به بازنگری در محدوده این مناطق اقدام و نقشه‌های پیشنهادی را جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد  پیشنهاد داده ایم که به جای واژه  مناطق آزاد مصوب، از لفظ مناطق آزاد جدید تاسیس استفاده شود تا مناطق آزادی که در گذشته ایجاد شده اند شامل این تبصره نشوند.
الباجی نصب عنوان کرد: با بیان اینکه  7منطقه آزاد در کشور در انتظار مجوز برای تاسیس هستند گفت: تبصره یک باید مشمول مناطق آزادی که قرار است در آینده در کشور ایجاد شوند باشد و شامل مناطق آزادی که اکنون در کشور فعال هستند نشود.

نماینده مردم اهواز خاطر نشان کرد: ماده 27 یک ماده جامع و خوب است اما باید تبصره 1 و سه این ماده مورد بررسی و اصلاح قرار بگیرند.

Histats.com START (standard) Histats.com END