آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۳۳۵۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۶
اختصاصی فیدوس:به هر شکل شده حق فرهنگیان را می‌گیریم
به گزارش فیدوس موضوع اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان مسئله ‌ای نیست که بتوان به راحتی فراموش کرد در واقع حق معلم به عنوان قشر زحمت کش جامعه موضوعی نیست که بشود از آن عبور کرد.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از وظیفه این هیئت برای بررسی سابقه 20 ساله صندوق خبر داد و گفت: اگر خدای نکرده در این پرونده حقی از فرهنگیان ضایع شده باشد، برای احقاق حق آنها تلاش می کنیم.

به سرعت نمی‌توان در موضوع صندق نظر داد

سیدحمایت میرزاده در گفتگو با "فیدوس" با اشاره به فرصت 6 ماهه این هیئت برای جمع آوری مستندات و رسیدگی به تخلفات صندوق افزود: به جهت گستردگی زیرمجموعه‌های صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی به این موضوع زمان بر است و به این سرعت نمی‌توانیم گزارشی درباره وضعیت صندوق ارائه دهیم.

این نماینده مجلس افزود: صندوق ذخیره با 20 سال سابقه فعالیت در تمام استان‌های کشور شعبه دارد؛ علاوه بر آن بانک سرمایه هم یکی از بنگاه‌های وابسته به صندوق است که باید به وضعیت آن هم رسیدگی کنیم. شرکت‌های صنایع آموزشی  و شرکت‌های اقماری این چنینی هم بخش‌هایی از صندوق فرهنگیان هستند که تحقیق و تفحص از همه آنها زمان بر است.

تاریخ فعالیت 20 ساله صندوق را بررسی می‌کنیم

میرزاده در پاسخ به این سوال که تخلفات مالی صندوق برای اولین بار در چه سالی رخ داده، تاکید کرد: هیئت تحقیق و تفحص با عددهایی که تا به حال در این پرونده اعلام شده کاری ندارد. وظیفه ما این است که فعالیت‌های اقتصادی صندوق را در 20 سال گذشته یعنی از تاریخ تشکیل تا امروز بررسی کنیم.

وی تاکید کرد: بعد از پایان تفحص در پایان ماه ششم، در مورد صندوق ذخیره به مجلس گزارش می‌دهیم. در نهایت مجلس هر تصمیمی گرفت آن را برای اجرا به دستگاه مربوطه ابلاغ می کنیم.

این نماینده ضمن تاکید بر نقش مجلس در رسیدگی به چنین مواردی اظهار داشت: من در مورد وقایع رخ داده در صندوق از کلمه فساد استفاده نمی‌کنم. من هیچ چیز را تایید نمی‌کنم. قرار است تحقیق و تفحص کنیم تا درست یا غلط بودن اظهارنظرهایی که تا به حال در مورد صندوق شده مشخص شود.

صندوق در زمان تحقیق به کار خود ادامه خواهد داد

میرزاده در پاسخ به این سوال که در زمان تحقیق و تفحص وضعیت کار صندوق ذخیره به چه صورت خواهد بود، گفت: از نظر ما صندوق سرجایش است و کار خودش را انجام می‌دهد. مگر اینکه از دستگاه دیگری حکم دیگری صادر کرده باشند.

وی همچنین درباره اینکه آیا در طول مدت تحقیق و تفحص، نظارت خاصی بر کار مدیران جدید صندوق اعمال می‌شود یا خیر، تصریح کرد: این قسمت مربوط به دستگاه‌های اجرایی است و اطلاعی در این باره ندارم. ما در این مسیر به دنبال این هستیم که ببینیم در صندوق چه اتفاقی افتاده است. حالا اگر در این مسیر مشخص شود افرادی مرتکب جرم شده‌اند آنها را هم به دفتر مربوطه معرفی می‌کنیم.

به گزارش میدان دیگر، اعضای هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان 15 نفر هستند که همه آنها ابلاغشان را از قوه قضائیه گرفته‌اند. قرار است اولین جلسه این اعضا برای تعیین هیئت رئیسه دو هفته دیگر در مجلس برگزار شده و کار رسیدگی به این پرونده آغاز شود.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
JimmiNil
|
Russian Federation
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۶
0
0
lHDirg http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Histats.com START (standard) Histats.com END